• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ALBERT-MODELL - modele wagonów typu 401W

Reakcje
81 0 0
#84
Czy to sam Pan Paweł, we własnej osobie? :eek:. Osobiście bardzo dziękuję za to zdjęcie! Super! Pozdrawiam serdecznie.
PS. Mam Pana trzy atlasy, są świetnym źródłem informacji.
No tak, to ja - sprawdziłem w dowodzie osobistym, zgadza się :)
Poważniej - jak widać wagon (jako handlowy!) znajdował się w środku składu pociągu pomiędzy dwoma 412W, ten pierwszy również ze sprzęgiem samoczynnym. Co ciekawe, 401Wb miał cztery zderzaki, więc niczego w modelu nie trzeba obcinać :)
Takie "parki" (na ogół 2x412W) widywałem wówczas parokrotnie.
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.576 8 0
#89
Wymiary skalują się liniowo, ale ciężar kubicznie: idealnie odwzorowany model stalowy ważyłby 30g
Dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszam za wprowadzenie w błąd. Porównanie ciężaru było z mojej strony takim małym żartem ... :)

Oglądając fotki z sesji zdjęciowej Kolegi Draculi muszę jednoznacznie stwierdzić, że najładniej prezentują się modele wagonów zbudowanych w Ostrowie. Jak bym wiedział że tak będzie - zrezygnowałbym ze zbierania epoki IIIc na rzecz IV ... ;)
 
Reakcje
81 0 0
#90
Dziękuję za zwrócenie uwagi i przepraszam za wprowadzenie w błąd. Porównanie ciężaru było z mojej strony takim małym żartem ... :)

Oglądając fotki z sesji zdjęciowej Kolegi Draculi muszę jednoznacznie stwierdzić, że najładniej prezentują się modele wagonów zbudowanych w Ostrowie. Jak bym wiedział że tak będzie - zrezygnowałbym ze zbierania epoki IIIc na rzecz IV ... ;)
Bo wagony z Ostrowa zawsze były najładniejsze :)
A parę modeli już mamy, Parę jeszcze czeka. Na przykład 108A...
 

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.576 8 0
#91
Bo wagony z Ostrowa zawsze były najładniejsze :)
A parę modeli już mamy, Parę jeszcze czeka. Na przykład 108A...
Drogi Pawle - dziękuję za taką super opinię :)

Jeśli chodzi o ostrowskie modele a zwłaszcza wspomniany przez Ciebie 108A - to byłby model który pewnie sprzedawałby się przez długie lata. Edycje z różnych epok, różne numery i przydziały stacji macierzystych. Nie wspominam o wagonach barowych i bufetowych ... W chwili obecnej - brak konkurencji w wagonach z tego okresu. Jeśli ktoś zdecyduje się na produkcję tego typu - z pewnością do interesu nie dołoży.
Kurcze, ale się rozmarzyłem ... ;)
 

Peper

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
172 1 0
#94
@Paweł Terczyński - jedynie piktogram sprzęgu samoczynnego jest jednak odwzorowany nie tak jak na zdjęciu, a mianowicie zastosowano lustrzane odbicie ;( - ale ktoś wcześniej pisał, że malowano na dwa sposoby, więc chyba nie jest tak źle :)
Zobacz załącznik 947677 Zobacz załącznik 947678
Na zdjęciu z postu #70 piktogram ten namalowany jest tak samo jak na modelu, co potwierdza, że malowano go na dwa sposoby (czyli jak się szablonik przyłożył :)).
 

arvent

Aktywny użytkownik
Reakcje
597 8 0
#96

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.958 495 33
#97
Nawiasem mówiąc, nazwa "wagon ochronny" wydaje się trochę bez sensu, bo niby przed czym i co lub kogo miałby ochraniać? Niemiecki termin "Kuppelwagen" (wagon sprzęgowy) chyba lepiej oddaje rolę takiego wagonu. A co do zderzaków, to takie wagony zwykle mają zderzaki także od strony sprzęgu samoczynnego, więc odwzorowanie tego w modelu jest jak najbardziej prawidłowe i nie jest niczym nadzwyczajnym.
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.974 275 41
#98
(...)Oglądając fotki z sesji zdjęciowej Kolegi Draculi muszę jednoznacznie stwierdzić, że najładniej prezentują się modele wagonów zbudowanych w Ostrowie. Jak bym wiedział że tak będzie - zrezygnowałbym ze zbierania epoki IIIc na rzecz IV ...
Dobra, dobra ....jak sie powiedziało A to trzeba teraz powiedzieć B .
Co konkretnie Kolega Młodzikowski dostrzega w wykonaniu z Ostrowa Wlkp. ? :niepewny:
Większy kontrast między płaskimi ścianami a kopertowanymi drzwiami ? Ciekawszy układ poręczy ?

Wg. mojego gustu jeśli chodzi schemat malowania najbardziej eleganckie malowanie to epoka IIIc i IVa z czarną krawędzią ...
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
#99

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
794 89 3
Nawiasem mówiąc, nazwa "wagon ochronny" wydaje się trochę bez sensu, bo niby przed czym i co lub kogo miałby ochraniać? Niemiecki termin "Kuppelwagen" (wagon sprzęgowy) chyba lepiej oddaje rolę takiego wagonu. A co do zderzaków, to takie wagony zwykle mają zderzaki także od strony sprzęgu samoczynnego, więc odwzorowanie tego w modelu jest jak najbardziej prawidłowe i nie jest niczym nadzwyczajnym.
Ale rolą takiego wagonu nie było tylko i wyłącznie sprzęganie. Zauważyłem, że bardzo dużo piszesz, ale niekoniecznie bije z tego źródło merytorycznej wiedzy, którą po przyswojeniu można później wykorzystać.
 

Podobne wątki