• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagonowy hyde park na PKP (po 1945 roku)

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.963 6 0
Wcześniej wklejone dwa zdjęcia z roku 1947 ,a na nich cztery z 15 francuskich trolejbusów Vetra VRBh zakupionych dla Warszawy jeszcze na bocznicy przy rampie we Francji -patrz -mocowanie szyn( system angielski stosowany również na kolejach francuskich) bocznicy przy rampie .
Natomiast na tym zdjęciu uwieczniony został moment wyładunku tych trolejbusów w Warszawie. Zdjęcia z NAC.
http://omni-bus.eu/archiwum/thumbnails.php?album=search&cat=0&page=2
VetraVBRh_1947_28329.jpg
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Trochę przeszukiwałem Internet ale jak na razie nie udało mi się znaleźć starych instrukcji o znakowaniu wagonów towarowych - poszukuję takowej sprzed 1951 roku jak i z okresu po zmianie, która wtedy była wprowadzona. Czy ktoś może pomóc ?
 

gemol

Aktywny użytkownik
Reakcje
137 13 0
Po II wojnie stosowane były zasady oznaczeń przedwojenne /być może z drobnymi korektami/, a te rzuciły mi się w oczy gdzieś w sieci - instrukcja M37 "Przepisy o znakowaniu i numerowaniu wagonów".
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.194 39 0
Do jakiego mniej więcej roku funkcjonowały na PKP wagony z budkami hamulcowymi ? Czy podobnie dla pasażerskich (np. boczniaków) i towarowych ?
 

Filip7370

Aktywny użytkownik
Reakcje
15 3 0
Ostatnio edytowane:

Waskotorowiec

Znany użytkownik
Reakcje
767 6 0
Reakcje
55 0 0
Nowości na PKP:
PKP Cargo odebrało wagony Sgmmns-x 40' produkcji TVP, typ producenta najpewniej N-230-00, numery w granicach 31 51 4508 2XX-X : 3XX-X, wagony widoczne od 10:50.


Metrans (najpewniej, VKM jednak przypomina MT) nabył wagony Sggrs(s) 80'. Początek w 2:41. Wagony różnią się od wcześniejszych przegubowych wagonów typu 9-576, o podobnym wyglądzie do 624Z(a).

 

Podobne wątki