• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Wagon towarowy Gbs od Roco i Piko

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
4.244 30 1
#61
Może się nie znam (n) ale nawet z tej jednej strony oznaczenia tego wagonu są jakieś nie teges (n) Mam na myśli jakieś przypadkowe ich rozmieszczenie :confused:
W rzeczywistości układ takich oznaczeń był jakiś schematyczny.
 

Zbigniew Gałczyński

Moderator Działu Tabor
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
4.244 30 1
#64
Pisząc to co powyżej miałem na myśli , że oznaczenia ( w większości wagonów z parku PKP ) były naniesione jeden pod drugim a nie takie przypadkowe byle gdzie.
Poniższe zdjęcie pokazuje co mam na myśli - zdjęcie pochodzi ze strony Adamus-moja kolej i nie tylko.
oznaczenia Gbs.jpg

Taki schemat odpowiada bardziej realiom stosowanym przy oznakowaniu wagonów.
Wiem i zdaję sobie sprawę ,że na zdjęciu to wagon polskiej budowy (typ 208Kg) a model przedstawia wagon (typ A503K) zakupiony od kolei austriackich ale czy schemat rozmieszczenia oznaczeń na wagonach nie był taki sam w wagonach produkcji krajowej czy zakupionych za granicą ?(n)

Chyba jestem starej daty ale taki układ jak na zdjęciu powyższym bardziej mi odpowiada;)
No cóż mogę się mylić wszak nie jestem ekspertem w tej dziedzinie:podstepny:
Pozdrawiam serdecznie
Zbigniew
 

RS11

Znany użytkownik
Reakcje
153 0 0
#69
Te pionowe mosiężne ceowniki na drzwiach to jakiś element gotowy wykorzystany z czegoś tam? (Z czego).
Użyłem mosiężnego, kupiłem go przypadkowo w małym sklepie modelarskim. Mam jeszcze kawałek to jutro zmierzę suwmiarką. Patrząc na te co znalazł Zbigniew,
to 1mm x 0,6mm byłby ok.
 
P

ps

Gość
#70
Można też jeszcze zmodyfikować drzwi
Tym brakuje "ramki" - nieco cieńszej niż w rodzinie 208K
DSC02664.jpg


za "grube" - bliżej 0,8 x 0,3.

Robiłem już bardzo dawno takie drzwi, wagon poszedł do kogo innego - ale pewnie do tego znowu wrócę bo kilka modeli mam znowu. Tutaj przydałyby się elementy fototrawione (powtarzalność elementów).
 

Remaj12

Znany użytkownik
Reakcje
5.156 131 19
#78
Dziękuję panowie za wyjaśnienie. O ile na pewne drobne elementy można przymknąć oko tak drzwi rzucają się w oczy.
Wymienić drzwi to akurat najmniejszy problem - reszty już tak łatwo się nie poprawi lub w ogóle nie będzie to możliwe/opłacalne. Temat z resztą znany jest od lat, gdyż to nie pierwszy model wagonu serii Gbs w oznaczeniach PKP firmy PIKO. Baza to wagon konstrukcji nrdowskiej, w detalach znacząco różniący się od naszego. Prawda jest taka, że model powinien być oferowany w zasadzie w segmencie HOBBY, ale z uwagi na stopień złożenia wagonu (m.in. otwierane drzwi) oferowany jest w segmencie CLASSIC nostalgie. Cena za wagon nie jest bardzo wygórowana (~150 zł) - zwłaszcza w porównaniu z ceną zapowiedzianego przez firmę Exact-train prawidłowo odwzorowanego wagonu serii Gbs polskiej budowy - ale zainteresowani będą nim raczej głównie najmłodsi pasjonaci, właśnie ze względu na otwierane drzwi.
 

Podobne wątki