• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Fotografie Wąskotorowe klimaty

Dobrzyn

Moderator Forum Prawdziwa kolej wąskotorowa.
Zespół forum
Reakcje
1.097 3 1
znormalizowanym taborem wąskotorowym jaki zaczął wchodzić do eksploatacji w dwudziestoleciu międzywojennym (tabor produkcji Zakładów Ostrowieckich), a którego produkcja była kontynuowana po II wojnie światowej.
No tak nie do końca. Wagony ostrowieckie miały inną skrajnię. Były wyraźnie węższe od późniejszych wyrobów z Chorzowa i Konstalu.
Co do zdjęć z wykolejenia - przez chwilę miałem nadzieję, że objawi się na nich późniejszy wieluński wagon ratunkowy. Niestety to żaden z tych dwuosiowych wagonów
 

michal.guminiak

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
1.420 7 0
Tak, skrajnia była inna ale ta różnica nie jest tak duża, jak w przypadku wagonów przedstawionych na zdjęciu. Mialem na mysli ogólne założenia konstrukcyjne. Jeden z wagonów ostrowieckich do dziś pełni służbę na kolejce średzkiej.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
591 1 0
Tor Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Tarnowskie Góry dzielnica Lasowice, widok w stronę Miasteczka Śląskiego.

Efekt wichur z ostatnich dni, a przynajmniej tak mi się wydaje bo drzewo wygląda na świeżo powalone/połamane. Zdjęcie robione dzisiaj ale 3 lutego drzewo to już na torze leżało.

GKW_TG_wichura.jpg
 

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.026 23 2
:)
Sochaczew, lata 70
Z tendrem Ty5-1185, bez Ty3-1162
eBay
Te dwa parowozy wyglądają prawie identycznie,gdyż wyprodukowane zostały w tej samej fabryce według prawie tego samego planu dla podwarszawskiej kolei Jabłonna - Karczew. Oryginalne na tor 800 mm.
Fabryka ta, to Orenstein & Koppel z Berlina. Z tym, że Ty5-1185 wyprodukowano w 1914 roku, natomiast Ty3-1162 w 1916.
Drobnych różnic w tych parowozach jest więcej.
Ty5-1185 Sochaczew 1970.jpg


Ty3-1162 Sochaczew 1970.jpg
 

Krzych374

Znany użytkownik
Reakcje
3.072 3 0
Tor Górnośląskich Kolei Wąskotorowych, Tarnowskie Góry dzielnica Lasowice, widok w stronę Miasteczka Śląskiego.

Efekt wichur z ostatnich dni, a przynajmniej tak mi się wydaje bo drzewo wygląda na świeżo powalone/połamane. Zdjęcie robione dzisiaj ale 3 lutego drzewo to już na torze leżało.

Zobacz załącznik 874480
Pewnie jak będziemy jechać gdzieś na szlak to będzie więcej takich niespodzianek
Ostatnio jak jechaliśmy dla WOŚP, 20 metrów przed pociągiem drzewo przewróciło się nam na tory ale cóż, bywa i tak :)
Foto: Adam Kupniewski
4B9AFAEF-067D-4922-894F-B2B527A43B49.jpeg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
591 1 0
Krzych374 napisał(a):
Ostatnio jak jechaliśmy dla WOŚP, 20 metrów przed pociągiem drzewo przewróciło się nam na tory ale cóż, bywa i tak :)
Może to był ZNAK :niepewny::eek::mad::cool:o_O:ROFL::cry::devil:*

A gdyby ktoś sobie dioramkę z takim zwalonym drzewem chciał zmajstrować to kilka innych zdjęć ("komórką" robionych) poniżej

drzewo1.jpg


drzewo2.jpg


drzewo3.jpg


EDIT: Chyba jutro to znaczy dzisiaj udam się tam na spacer bo wyrwanego z ziemi korzenia jakoś nie widać. To drzewo uschnięte nieźle jednak było więc chyba po prostu pień się złamał i nie jest to drzewo wyrwane z korzeniami.

*) niewłaściwe wykreślić
 
Ostatnio edytowane:

Krzych374

Znany użytkownik
Reakcje
3.072 3 0
Dzisiejszy pociąg roboczy na GKW na odcinku Bytom Karb Wąsk. - Tarnowskie Góry. Było oczyścicie kilka niespodzianek w postaci połamanych drzew po ostatnich wichurach które przewróciły się na nasze tory, szlak do TG jest przejezdny w 100% :)
CD1DC733-1174-489C-9860-2C5807520DE0.jpeg
6E649FBC-FE01-41E7-8592-E42BD440D243.jpeg
9162D790-7DFA-4EE7-9E3B-375D5E83BF00.jpeg
1EA808E4-403F-418B-B9E6-531C743B24AC.jpeg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
591 1 0
No to dziś ostatni odcinek ballady o złamaniu się drzewa. Drzewo zostało przez kogoś z toru uprzątnięte, pozostał jeszcze tylko pniak jeśli można to tak nazwać.

drzewo8.jpg


Krzych374 napisał(a):
Dzisiejszy pociąg roboczy na GKW na odcinku Bytom Karb Wąsk. - Tarnowskie Góry. Było oczyścicie kilka niespodzianek w postaci połamanych drzew po ostatnich wichurach które przewróciły się na nasze tory, szlak do TG jest przejezdny w 100% :)
Czy sprzątnięcie tego drzewa to Wasza robota ? Patrząc na zabłocone tory kilkadziesiąt metrów wcześniej nie wygląda aby coś po nich ostatnio przejeżdżało.

Ciekawi mnie kto jest właścicielem tych wąskich torów i przyległego do nich terenu ? Od Tarnowskich Gór-Lasowic do Miasteczka Śląskiego tor biegnie przez las będący kiedyś i chyba dziś także terenem wojskowym o czym informują umieszczone tu i ówdzie na drzewach zardzewiałe już tablice. A dziś nawet jakiś wojskowy "jeep" do lasu wjeżdżał. Jest tam w głębi otoczony betonowym murem teren do którego nawet tor normalny jest doprowadzony.

TG785_01.jpg


Tor ten krzyżuje się z torem wąskim

TG785_02.jpg



Nie wiem co za płotem się znajduje ale chyba była tam w dawnych czasach między innymi strzelnica. Co ciekawe w nocy teren ten oświetlają lampy a wydawało mi się zawsze że to teren opuszczony i zapomniany. No ale wieczorem wcześniej w tych okolicach nie chodziłem a z powodu wichury i drzewa na torze taki spacer mi się przydarzył.
 
Ostatnio edytowane:

Kempol

Administrator
Zespół forum
Donator forum
BGM
MSMK
Reakcje
18.855 214 0
Jest to teren wojskowy Piątego Tarnogórskiego Pułku Chemicznego im. gen. broni L. Berbeckiego, którego jestem żołnierzem rezerwy.
Na ostatnim czy przed ostatnim liście mobilizacyjnym miałem nawet przydział na dowódcę tego terenu.
 

Lxd2-465

Użytkownik
Reakcje
100 2 0
SM03-089 , Mława wąskotorowa, Fot. Roman Kozak. Kaczucha stoi SM03-089 , Mława wąskotorowa, Fot. Roman Kozak. Kaczucha stoi obecnie w Piasecznie.
IMG_20220217_190747385.jpg

Wls75-94, Rogów, fot. Roman Kozak
IMG_20220217_191610254.jpg
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki