• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny Schlesienmodelle – modele wagonów typu 408S

garou

Znany użytkownik
Reakcje
4.426 442 99
#43
I tak będę trzymał. Mi to już jest tak obojętne czy PIKO lub kto inny będzie dublował te modele czy nie. Mam plan co Schlesienmodelle ma zrealizować, i będę ku temu dążył. A jak mnie przez to mają wyzywać od Szkodnika… so be it :rolleyes:
Nie można nazwać szkodnikiem kogoś, kto produkuje nam modele oczekiwanego taboru. Ważniejsza jest bowiem wdzięczność modelarzy, a nie biadolenie malkontentów. Ja tam bym wogóle się tym nie przejmował tylko robił swoje.
Pasja + biznes = sukces... i niech tego się Pan trzyma. Szkoda energii na poruszanie tematu "kto mógłby być niezadowolony".
Powodzenia.
 

SP45-166

Aktywny użytkownik
Reakcje
942 41 3
#49
Myślę że cierpliwość jest tu cnotą. Nie wiem czy zauważyłeś ale z powodu konkurencji z PIKO (które również lubi zrobić model który wcześniej zapowiedzieli inni), nasi rodzimi wytwórcy (oba Roberty), od pewnego czasu chwalą się dopiero gotowym modelem, trzymając tajemnicę o swoich działaniach przed konkurencją.
Pomijamy natomiast kwestię, że Pan Robert moim zdaniem "rozmienia" swoje możliwości na drobne. A szkoda. Gruszki od Albert Modell za chwilę wysycą rynek, szóstą czy tam siódmą edycją. Od Schlesienmodelle można się spodziewać oczywiście np lepszego detalu, ale w sumie czy to aż tak wiele zmienia? Dlaczego akurat 408S a nie np 206S (czyli wariant dwuosiowy trzyzbiornikowy)? Dlaczego Pan Robert Przybyłek aka ROBO, skoro już zrobił EN57, to nie zrobił np tej o gładkim pudle (bo na PIKO raczej nie ma co liczyć- będą same ryflowane), tylko w zasadzie taką jak PIKO? Dlaczego EP09 ma wyjść w niedługim czasie zarówno od PIKO jak i SM? Dlaczego tyle modeli na naszym rynku się dubluje w produkcji, przez co inne nie mniej charakterystyczne ilościowo dla sieci PKP nie mają przynajmniej na razie przez to szans na realizację... Przepraszam za tą opinię/sugestię, ale jakoś te natrętne myśli o sytuacji na naszym modelarskim podwórku nie dają mi spokoju
Może warto Panie Robercie pomyśleć o SN61, jakimś szynobusie typu SA133 czy innym w tym stylu, czy też może o Dragonie/Gryfinie z Newagu? Po co dublować się z innymi producentami? A już wspominając o szczegółowości Pańskich modeli- byłaby to czysta przyjemność to kupić ;)
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
190 34 1
#50
Nie wiem czy zauważyłeś ale z powodu konkurencji z PIKO (które również lubi zrobić model który wcześniej zapowiedzieli inni), nasi rodzimi wytwórcy (oba Roberty), od pewnego czasu chwalą się dopiero gotowym modelem, trzymając tajemnicę o swoich działaniach przed konkurencją.

Historia EN57 pokazuje dokładnie odwrotna sytuację, co do pana RR dużo zapowiedzi, ale 2 dotychczas modele :( Tak więc bez tak pogardzanego przez właściciela marki SM Piko bylibyśmy wiadomo gdzie.
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.104 87 0
#51
Historia forum pokazuje, że za opóźnione wypusty Robo i SM generowano tutaj falę hejtu zarówno pod adresem samych przedsiębiorców, jak ich klientów. Nie dziwi więc, że nie ma już zapowiedzi, są niespodzianki.

Budowanie na tym scenariusza godnego Bonda jest oczywiście możliwe - chętnie kiedyś przeczytam książkę sensacyjną autorstwa Pana Roberta - ale niech nie zapowiada jej wydania na konkretny termin :D

Na wypusty nie czekam, bo modele SM nie mają nic wspólnego z profilem mojej kolekcji, ale kibicuję Panu Robertowi jako wielkiemu pasjonatowi, który ma odpowiedni rozmach w realizacji swoich marzeń. Drugiemu Robertowi też kibicuję, bo dla mnie jest wzorem, jak skutecznie rozwijać firmę. Powodzenia!
 
Ostatnio edytowane:

rprail

Znany użytkownik
Reakcje
1.094 49 1
#52
Historia forum pokazuje, że za opóźnione wypusty Robo i SM generowano tutaj falę hejtu zarówno pod adresem samych przedsiębiorców, jak ich klientów. Nie dziwi więc, że nie ma już zapowiedzi, są niespodzianki.
Delikatnie mówiąc, bardziej irytujące są niezrealizowane projekty, jak chociażby ostatnio EU07 w wersji "zrób to sam".
 

Bipa966

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 69 32
#54
Stoneczka jest, wagoniki sie robio, kiedy takie wachadełko zestawim... nie wiadomo, ale oczka można nacieszyć fajnym filmikiem, co mam nadzieję podsyci apetyciki i zachęci producenta do szybszego działania :)
 
OP
OP
Robert Reschka

Robert Reschka

Znany użytkownik
Reakcje
2.896 253 15
#55
No chyba dopieściliśmy wagon Uacs. Trwało trochę, bo EP09 miała priorytet z wiadomych powodów. Merytoryczna krytyka chętnie widziana, bo jeszcze można coś poprawić.

408S_Uacs_01.jpg
408S_Uacs_02.jpg
408S_Uacs_03.jpg
408S_Uacs_04.jpg
408S_Uacs_05.jpg
Tu wyłączyłem kontury w CAD, aby spawy na zbiornikach dobrze było widać bez innych mylących kresek.

408S_Uacs_06.jpg
Tu wszystkie warianty drabinek, jakie są na tych wagonach stosowane.
 
Ostatnio edytowane:

Tomek M.

Znany użytkownik
Reakcje
9.953 68 0
#58
@Robert Reschka , nie będę Ci tu walił żadnych ikonek typu kciuk w dół czy coś w tym stylu bo to brzydko wygląda a ja nie jestem Twoim hejterem, ale po kolei;
nie mam już kopii maila z pierwszego pre-ordera jakiego wysyłałeś potwierdzając zamówienie na EU07 z IV epoki, fakt faktem nie jest to seria która w tych czasach ulegała jakimś konkretnym modyfikacjom i nie było co szaleć z malowaniami, ale i tak pierwsza wyszła jako jedna z ostatnich i to w wielkich bólach.
Chciałeś się "wstrzelić" Robertowi z malowaniami IC do jego Ygreków, zmieniłeś plan, nie ma sprawy, w międzyczasie Piko zrobiło swoje i kto chciał mieć czwartą epokę chcąc nie chcąc musiał kupić pikolca, nieważne że inny typ i jakość, ważne że czwarta epoka.
Zauważ po ile na allegro się sprzedawały ryflaki zanim Robert nie zrobił reedycji, zwróć uwagę że cemenciarki od Alberta/PMR z czwartej epoki sprzedają się jako pierwsze, a na allegro też potem osiągają przebitki.
Myślę że Ty po prostu jako producent nie masz jeszcze doświadczenia z tą epoką, a być może nawet za nią nie przepadasz.
Przyjmij "challenge" i wydając serię 4E wydaj coś z czwartej i szóstej, i zobaczysz że się zaskoczysz ;)
A set cemenciarek też szybko "opylisz".
 
Ostatnio edytowane:

Diesant

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 20 2
#59
Ja mam tylko prośbę aby nie puszczać razem setów z IV i V epoki bo nie dam rady;). A jak jeszcze dojdzie wersja z Kolei Państw Zaprzyjaźnionych .....:podstepny:
Ale jak będzie wahadło z ep. IV to proszę wziąć pod uwagę kombinaty z Poznania :p
 

Podobne wątki