• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, metr szczęścia (1:25)

OP
OP
Precyzyjny

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#65
Zvolack, model będzie można obejrzeć na konkursach modelarskich z udziałem modeli kartonowych w takich miastach jak: Wrocław, Inowrocław, Szczecin, może też Przeciszów. Kiedyś też byłem na Mistrzostwach Polski Modeli Kolejowych organizowanych podczas targów Hobby w Poznaniu, ale nie wiem, czy jeszcze się odbywają w kategorii modele kartonowe, jeśli tak, to pewnie się wybiorę.


14D40, rysunek sprężarki można pobrać z tego miejsca:

http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?p=238614#p238614

a rysunek turbogeneratora stąd:

http://plany.zonk.pl/parowozy/Ol49/album09/pg.091.png

Na stronie http://plany.zonk.pl zamieszczona jest dokumentacja techniczna taboru.
 
OP
OP
Precyzyjny

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#67
Dzisiaj przedstawiam galerię z fotkami gotowego tendra 32D29. Wszystkie rury i przewody łączące tender z parowozem są jakby przecięte, ich końce znajdują się przy parowozie i jak się dosunie obie części, to przecięcie nie rzuca się w oczy.
Pozostało mi jeszcze zaprezentować podstawkę po model w postaci torowiska i zrobić finałową galerię parowozu z tendrem, ale to w następnym miesiącu.
001T.JPG
002T.JPG
003T.JPG
004T.JPG
005T.JPG
006T.JPG
007T.jpg
008T.JPG
009T.jpg
010T.JPG
011T.jpg
012T.jpg
013T.jpg
014T.jpg
015T.jpg
016T.jpg
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#71
W świecie w którym nadużywamy wyrażeń świetny, wspaniały, super, doskonały, cudowny brakuje słów by docenić autora.
Pan Precyzyjny zasłużył na pełny szacunek.
Z mojej strony czapka z głowy i ukłon. Gratuluję wspaniałej pracy.
 
Z

Zv

Gość
#72
Wcale nie jestem taki pewien że to zdjęcia MODELU... a nie 1:1. :)
Szczerze podziwiam Twój warsztat i jakość tego co robisz.
Bezapelacyjnie poziom OLIMPIJSKI!
 

KAROLeski2

Aktywny użytkownik
Reakcje
274 3 1
#73
Niesamowite...
Takie ręce i oczy to skarb cenniejszy niż bursztynowa komnata.
Kapitalne dzieło sztuki... aż zapiera dech....
 

DRACULA

Znany użytkownik
Reakcje
2.787 266 41
#74
Ja ze swej strony dodam : Świetne realistyczne tonacje kolorów nadające charakter eksploatacji !
Jednak w świecie Wielkich Miniatur to standard . Zdecydowanie trudniej wykonać taką tonację w skali HO.
Natomiast czasokres budowy takiej wielkiej miniatury - 8 lat ...
Z mojego punktu widzenia ( kolejkowicza-klimaciarza) dyskwalifikuje taki rodzaj MODELARSTWA ...
Do tego model jest statyczny ( stacjonarny ? ) , martwy ... Tak upodobniony do oryginału że wyobraźnia kompletnie nie pracuje .
Ale każdy robi to co go pasjonuje .
W Klasie Wielkich Miniatur Statycznych bezsprzecznie mamy tu do czynienia z widocznym gołym okiem Mistrzostwem i Mistrzowską Konsekwencją ...
Życzyć by należało autorowi modelu przynajmniej 500 lat życia !
 

Flotoma

Znany użytkownik
Reakcje
4.867 5 0
#75
Niesamowita praca! Jestem pod wielkim wrażeniem!
Muszę się przyznać, że zdjęcia (z budowy i gotowego) Twojego wcześniejszego modelu Ty2 pomogły mi w rozszyfrowywaniu armatury parowozu i tendra w miejscach, które zazwyczaj są słabo widoczne na fotografiach oryginału. Wiedza przydała się do budowy modelu w skali 1:87. Dzięki!
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.549 386 20
#78
Kapitalnie zrobiony jest ten model, tylko co ten temat robi w skali H0? Przecież to dużo większa skala. Proponuję przenieść ten temat do działu zgodnego ze skalą modelu.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#79
Kolego Precyzyjny, przyznaj wreszcie, że wstawiasz zdjęcia prawdziwych pojazdów, a z zawodu jesteś profesjonalnym grafikiem komputerowym biegle posługującym się m.in. maskami. Dziękuję.
;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:25 214

Podobne wątki