• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:25 Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, metr szczęścia (1:25)

piotr66

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.716 30 1
#42
Re: Precyzyjny Pu29 - największy polski parowóz, metr szczęś

Piękna maszyna, piękna robota,
czekam na efekt końcowy.
Może kiedyś ktoś zrobi taką w H0....
 
OP
OP
Precyzyjny

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#44
Popowe, rzadko zaglądam na to forum, ale może dzisiaj pokażę jak wykonałem wnętrze budki budowanego przez mnie, już prawie 6 lat, modelu parowozu Pu29. Pisać nie ma co, zdjęcia mówią wszystko. Dużo zdjęć jest podobnych, ale wnętrze budki jest obszerne i nie zawsze wszystko dało się umieścić w kadrze. Nieraz ujęcie po zmianie ustawienia aparatu, pokazywało inne smaczki. Na początek zdjęcia całego osprzętu bez założonej budki, a następnie po jej trwałym przyklejeniu.
















Zrobiłem też filmiki z dołożonym dźwiękiem prawdziwego stojącego na stacji parowozu. Każdy filmik innym aparatem, stąd widać różnice w jasności i barwie.




Jestem zadowolony z efektu mojej ponad rocznej pracy nad wyposażeniem wnętrza budki maszynisty, szkoda tylko, że po przyklejeniu budki, najlepsze detale będą widoczne tylko na zdjęciach.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#47
Proszę sobie nie żartować ze starszych panów i nie wmawiać, że te dwa ostatnie (duże) zdjęcia to nie jest prawdziwy parowóz;).

PS. A pozostałe fotki prosimy wrzucić na forum, bo przeglądanie ich na obcej stronie jest trochę uciążliwe.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#49
Wygląda to niczym sen marzenie modelarza o doskonałym modelu.
Ale tak na przyszłość to zlituj ty się nad nami i nie każ czekać kolejnych 4 lat na kolejne fotki.
 
OP
OP
Precyzyjny

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#54
Dla tych co jeszcze nie widzieli, prezentuję galerię modelu parowozu Pu29-1. Parowóz jest prawie skończony. Prawie, bo na tym etapie jest to koniec budowy, ale po wykonaniu tendra, dorobię jeszcze rury i przewody między parowozem, a tendrem oraz usunę wszelkie niedoróbki (ubytki farby), dołożę pigmenty itp.

Zdjęcia z budki już były, ale ponieważ tym razem jest galeria końcowa, to są one powtórzone, żeby był spójny przekaz całości.







W palenisku ogień hula na całego:














 
OP
OP
Precyzyjny

Precyzyjny

Aktywny użytkownik
Reakcje
167 2 0
#55















A tutaj prezentacja galerii w formie filmiku, najlepiej oglądać w powiększeniu na całym ekranie:




I oto po 7 latach, licząc od początku zrobienia projektu, budowa modelu parowozu Pu29-1 dobiegła końca. Ale to jeszcze nie koniec tej relacji. Taki parowóz bez węgla i wody nie pojedzie, więc kiedyś zaprezentuję zdjęcia z budowy tendra.
 

lokfan

Znany użytkownik
Reakcje
1.249 9 0
#56
Po takiej porcji absolutnego mistrzostwa, pozostaje pójść po dawne swoje modelarsko-podobne wypociny i wyrzucić do kosza uprzednio je zdeptawszy ;) Zachwyt nad starannością, szczegółowością, realnością tego arcypięknego modelu, jest absolutny! Gratuluję ze wszech miar z lekką nutą zazdrości (no bo jak można być, aż tak dokładnym i cierpliwym) ! :)
 
Ostatnio edytowane:

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#60
Niestety, przez 15 minut zdjęcia się nie załadowały, a linki do photobucket nie działają. Naprawdę, lepiej wrzucać fotki bezpośrednio na forum. Na szczęście jakimś cudem zadziałał link do YouTube. Jestem pod wrażeniem modelu, choć po poprzedniej relacji już trudno było pozbierać myśli. Brak słów by wyrazić podziw dla tego modelarskiego arcydzieła. Gratuluję!
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:25 214

Podobne wątki