Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
Właściwie nic nowego bo te zdjęcia już były na forum, ale zwłaszcza to pierwsze w lepszej rozdzielczości (w pełnej można pobrać z Biblioteki). Kabicz w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej:
Król tutaj jeszcze nie gościł - P.P.5 "Król Stefan Batory". W jego składzie wagon bojowy z już rozformowanego pociągu pancernego "Gromobój" (P.P.6). Pocztówka została wydana przez Siedlecki Klub Kolekcjonerów.
Absolutna ciekawostka. Do tego zdjęcia można było przypuszczać, na chłopski rozum, że wagony artyleryjskie z Gromoboja zostały dopancerzone i wykorzystane w Stefanie Czarnieckim, a tu proszę !!!!
No i druga niewyjaśniona sprawa to rotacja krótkich wagonów artyleryjskich między Głowackim i Huraganem.
Wydaje się jakby robione przy tej samej okazji.
Fotka podpisana jest: Pociąg pancerny nr 11 "Poznańczyk" i jego załoga- 1919 r.
Foto z rodzinnego albumu Moniki Michalak.
Spotkanie dwóch Wodzów we wrześniu 1920 roku w Stanisławowie z okazji poświęcenia ukraińskiego pociągu pancernego "Karmeluk", zbudowanego w tutejszych WK...
Trochę nietypowo bo dołączam artykuł Macieja Michała Münnicha pod tytułem Atak na przedmoście Dyneburga 27-28 września 1919r. Relacja dowódcy dyonu pociągów pancernych kpt. Michała Münnicha, który został opublikowany w Przeglądzie Historyczno-Wojskowym Rocznik XIX (LXX) nr 3-4 (265-266) w 2018.
Samego artykułu jeszcze nie czytałem, ale jest kilka zdjęć tematycznych.