• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Polska w skali 1:160 - modele oryginalne, konwersje itp. ;-)

Remix

Nowy użytkownik
Reakcje
2 0 0
Hej, pytanko do kolegi techno. Witaj, ja także zakupiłem FL 825814. Zastanawiam się dlaczego podwozie wagonu "leży" na wózkach, dosłownie "leży" - dotyka wózków, ociera, przy skrętach wózków dwa z czterech wózków właściwie haczą o podwozie. Czy ja się czepiam czy FL postanowił jakość obniżyć? Posiadam 5 cystern 4-osiowych firmy FL 8487, 8488 itd. które zakupiłem 10 lat temu i wózki się kręcą jak w szwajcarskim zegarku .. Dla porównania załączam fotki cysterny DEC/KVG w skali H0 firmy Roco - trochu inaczej to wygląda. Co myślisz, jak twoje wózki wyglądają?
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.386 23 0
2. Fleischmann 7186

Kolejny parowóz BR50 w wersji prawie czystej, tj. z nadrukowany opisem ÖBB, do której dodawali fabryczne kalkomanie, w tym m.in. PKP Ty5. Tak jak słusznie zauważył Storch, ta wersja bardziej nam pasuje, z uwagi na wiatrownice Wagnera.
Wracając do tematu tego modelu, to ostatnio na ebay-u go widziałem i na jednej z fotek była pokazana ta kalkomania z oznaczeniami. Wygląda to tak:

Fleischmann Spur N7186 Dampflok BR 50.OBB-CSD-SNCF-PKP-CFR-NS h.jpg
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.104 18 0
...

...mi to bardziej na Ludmiłę wygląda niż na M62, więc Andrzeju o to mi tylko chodzi czy to faktycznie takie.cos było czy fantazja kogoś poniosła...

Pozdrawiam,...
To jest fantazja jakiegoś Niemca - indywidualnego posiadacza modelu Ludmiły Brawy. Przecież żaden z naszych nie wpadłby na pomysł, by polski model lokomotywy oznaczyć stacją macierzystą z Hannoweru :ROFL:
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.938 492 33
mi to bardziej na Ludmiłę wygląda niż na M62
Bo to jest Ludmiła, chyba nikt nie powinien mieć wątpliwości. I oczywiście takiej lokomotywy na PKP nie było, a ST44-003 wyglądał jak każdy inny Gagarin, tyle że początkowo miał małe reflektory na dole. A jak się pisze skrótami ("myk") odnoszącymi się nie do ostatniego postu, tylko do któregoś wcześniejszego, to powstają takie nieporozumienia. Nie mówiąc o tym, że słowo "myk" można różnie rozumieć, dla mnie myk to bardziej jakaś czynność lub działanie, a nie konkretny przedmiot.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.104 18 0
Taka ciekawostka odnośnie tego wagonu. Dokładnie ten sam model wypuściło jako nowość 2022 Roco w wersji H0.

Spodziewałem się, że oznaczenie (nie chodzi tu o typ fabryczny) tego wagonu będzie identyczne, ale nie. Roco to D, u nas - Fleischmann to F.
Rzadko to się u jednego producenta zdarza, ale widać mieli u Roco ciągoty do nadania oznaczenia pod istniejący w ofercie tabor. Fleischmann takowego nie ma, choć mam nadzieję, że w końcu się przełamią i chociaż donnery wydadzą w wersji PKP - idealne do tej bagażówki.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.938 492 33
Spodziewałem się, że oznaczenie (nie chodzi tu o typ fabryczny) tego wagonu będzie identyczne, ale nie. Roco to D, u nas - Fleischmann to F.
A to dlatego, że model Fl jest, w przeciwieństwie do tego, co jest podane zarówno na stronie producenta, jak i sklepu, z epoki III, a nie IV. Świadczy o tym numer wagonu, jeszcze wg starych norm, a nie 12-cyfrowy numer UIC.
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.142 131 15
Panie Andrzeju, kolega mixdorff (jak podane jest na jego profilu) mieszka w Berlinie i "wózki bagażowe typu F" wynikają z użycia translatora.

Dobry wieczór,

Czy ktoś wie czy iw jakich pociągach był używany wózek bagażowy typu F?

Z wyrazami szacunku,

Hansjörg
Hello Hansjörg!

Probably this kind of car could be used with passenger cars and mixed trains (this type of trains is called "Tow-Os". In this moment, I don't have any photo of this car in exploitation. Maybe @PingwinRico has got any picture? :)

With best regards.
Maciek
 

Podobne wątki