• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2024

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.618 35 1
Ta SU46-018 jest z Nysy? Wg ilostanu od 1 września 1991r. była już w Kamieńcu Ząbkowickim. Czyżby znowu Piko uraczyło nas lokomotywą z mikroskopijnym czasokresem jej wykorzystania ?
to ze administracyjnie zlikwidowali lokomotywownie w Nysie nie znaczyło że tak było fizycznie bo szopa i jej loki utrzymały się jako zamiejscowy oddział kamieńca do 1995 roku, na "gruncie" dalej lokomotywowni pracowała jak poprzednio tylko pod innym szyldem
 

browar łódź

Aktywny użytkownik
Reakcje
248 11 9
to ze administracyjnie zlikwidowali lokomotywownie w Nysie nie znaczyło że tak było fizycznie bo szopa i jej loki utrzymały się jako zamiejscowy oddział kamieńca do 1995 roku, na "gruncie" dalej lokomotywowni pracowała jak poprzednio tylko pod innym szyldem
Jako lokomotywownia pomocnicza a w czasach pozniejszych jako np sekcja zakładu taboru.
 

Remaj12

Znany użytkownik
Reakcje
5.080 126 19
Nie wysilili się z tą ulotką - kopiuj - wklej i gotowe. Są tu pozycje niedostępne.
Katalog prezentuje pełną ofertę producenta - model może być obecnie niedostępny u producenta, ale może być dostępny w sklepach sprzedających modele firmy PIKO - dla klienta więc, nic się nie zmienia - nadal ma możliwość jego zakupu. Ponadto jeśli model jest nadal w ofercie producenta, może zostać doprodukowny i wtedy będzie ponownie dostępny u producenta oraz każdy sklep będzie miał możliwość wprowadzić go ponownie do swojej oferty, a klient kupić interesujący go model w swoim sklepie.

Broszura ma też cel informacyjny - jeśli klient będzie zainteresowany danym modelem, o którego istnieniu być może nie wiedział, a jest to model niedostępny, może go zamówić u swojego sprzedawcy, a ten u producenta - każde zamówienie złożone przez sklep przybliża decyzję producenta o wznowieniu produkcji niedostępnego modelu. Ponadto umieszczenie pełnej oferty w katalogu wspiera sprzedaż w sklepach i pomaga im w sprzedaży modeli wydanych w poprzednich latach, a nadal u nich dostępnych.

Pomijam już powód czysto marketingowy, czyli pochwalenie się wśród pasjonatów, klientów i producentów, jak szeroką i różnorodną ofertę na polski rynek producent ma. Czytałem trochę komentarzy na profilu producenta pod wpisem z owym katalogiem i widziałem, że było trochę obcokrajowców zaskoczonych wielkością oferty na polski rynek. Rzeczywiście, porównując ją z ofertą producenta na rynek szwajcarski, francuski, włoski, holenderski, belgijski, duński, węgierski czy Czechosłowacji, naprawdę mamy powody do zadowolenia, żeby nie powiedzieć dumy, a inne rynki i ich klienci patrzą z zazdrością na wielkość oferty firmy PIKO na polski rynek.
 
Ostatnio edytowane:
Reakcje
67 13 3
Wiele sklepów modelarskich też tak robi na stronie.... Jest w ofercie, ale niedostępny.....
Uważam, według mojego odczucia ostatnich zakupów, że sklep z Poznania takich metod nie używa, zaś sklep z Warszawa prawodopobnie tak.
Poznań, wysyła zaraz po zaksięgowaniu i stan magazynowy dla klienta jest widoczny, zaś w Warszawie, stanu na magazynie nie widać, a przedmioty wysyłane są do 48h, a zazwyczaj 24h. Tym razem czekałem 3dni na wysyłkę, a że trafiłem na weekend, odbiorę w poniedziałek.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 18
Tabor 313
Tabor 339
Tabor 1309
Tabor 382

Podobne wątki