• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości PKP 2023

WrocT

Znany użytkownik
Reakcje
262 35 1
[QUOTE="Gagar358, post: 1091272, member: 11759" To przecież dosyć powszechna praktyka, nie tylko u Piko.[/QUOTE] Ten model węglarki moim zdaniem dość dobrze oddaje oryginał. Jak coś za dużo to można uciąć.
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.783 119 1
Dodatkowa informacja dot. modeli wagonów sypialnych od AMC Hurtownia Modelarska:
Ważna wiadomość!
dotarły do nas WAGONY SYPIALNE H0 wykonane w roku bieżącym przez firmę TILLIG wyłącznie dla AMC, tzw. modele „AMC EXCLUSIVE 2023”.
W związku z tym informujemy, że zmianie uległy nasze dotychczasowe „wewnętrzne” numery projektów modeli na numery artykułów nadane przez producenta, a mianowicie:
1/ Wagon sypialny WLABwzx, st. Szczecin PKP ep.IVb posiadał dotychczasowy nr projektu T506000 – obecnie obowiązujący numer katalogowy to T502250
2/ Wagon sypialny WLABd, st. Kraków PKP ep.Vc posiadał dotychczasowy nr projektu T506002 – obecnie obowiązujący numer katalogowy to T502251
Wysyłki modeli ekskluzywnych do sklepów przewidujemy od czwartku 9.11.2023.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 37 4
Czyli Roco mając dach prawidłowy jest super mimo bubla w umieszczeniu elementów na podwoziu, wnęk do kabli WN na czołach i komina od "pieca" którego nie miał? A Tillig z powodu dachu jest "be"?
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.546 51 2
Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale czy modele firmy TILLIG, jako już jednej z nielicznych firm, nie powstają nadal w Niemczech?
Nie wiem czy Tillig ciągle produkuje w Niemczech, ale zgodnie z informacjami Fischer-modell GmbH (firmy, która kupiła część majątku upadłego Guetzolda) ich modele mają znaczek "Made in Germany".
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 37 4
Uderz w stół to nożyczki się odezwą. A czy ja coś sugeruję pod czyimś adresem? Nie. Tylko stwierdzam same fakty, prawda?
Dlatego trzeba sprecyzować co jest nie tak w tym lub w tym modelu. Nie każdy wie, ale wiedząc co jest nie halo to kupi lub nie.
 

robertkroma

Znany użytkownik
Reakcje
1.680 37 4
Tego nie wiem czy nadal coś produkują w Zittau czy jednak w Chinach. Ale podobieństwo podwozi Warsów sypialnych Roco i Tilliga może wskazywać na Chiny.
A Gützold produkował w Niemczech dlatego miał takie ceny jak i MaTrix.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 21
Tabor 313
Tabor 539
Tabor 339
Tabor 382

Podobne wątki