• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Nowości nie-PKP 2024

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.646 37 1
Ostatnio edytowane:

Arekmiz

Znany użytkownik
Reakcje
1.387 144 0
Wagon Piko WLABm UZ dotarł do mnie. Na pierwszy rzut oka wygląda OK. Właściwości jezdne - bardzo dobre. Nawet postawiłem go obok modelu ACME WLABm RZD i jakość Piko aż tak strasznie nie różni się od ACME. Gdyby nie te zpie....ne napisy to byćmoże zostałby u mnie. A tak - zwrot do sklepu... :confused:

20241003_174847.jpg


20241003_174859.jpg


20241003_174906.jpg


20241003_174909.jpg
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.818 119 1
Wagon Piko WLABm UZ dotarł do mnie. Na pierwszy rzut oka wygląda OK. Właściwości jezdne - bardzo dobre. Nawet postawiłem go obok modelu ACME WLABm RZD i jakość Piko aż tak strasznie nie różni się od ACME. Gdyby nie te zpie....ne napisy to być może zostałby u mnie. A tak - zwrot do sklepu... :confused:
Brawo i jeszcze raz brawo za taką postawę(y) Tylko w taki sposób można powiedzieć "nie" temu wszystkiemu co ostatnio "odwalają" prawie wszystkie firmy modelarskie. Niestaranność w montażu, malowaniu, niewłaściwy dobór wariantów form, deformacje odlewów czy błędy merytoryczne w oznaczeniach. Tylko ceny utrzymują wysoki "poziom"...
 

SU45-034

Aktywny użytkownik
Reakcje
797 89 3
Wagon Piko WLABm UZ dotarł do mnie. Na pierwszy rzut oka wygląda OK. Właściwości jezdne - bardzo dobre. Nawet postawiłem go obok modelu ACME WLABm RZD i jakość Piko aż tak strasznie nie różni się od ACME. Gdyby nie te zpie....ne napisy to byćmoże zostałby u mnie. A tak - zwrot do sklepu... :confused:

Zobacz załącznik 1077132

Zobacz załącznik 1077133

Zobacz załącznik 1077134

Zobacz załącznik 1077135
Dlaczego ukraiński wagon nie ma stopni?
 

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
6.818 119 1
Czeski producent MTB powraca po dłuższej przerwie z modelami lokomotyw 060DA/ST43:) Na początek model w malowaniu i oznaczeniu DB Cargo Romania.

MTB - DB 92 53 060 1680-7, ep. V

H0_DB_060DA_1680.jpg


I do kompletu (dla miłośników kolei rumuńskich lub DB;)). Nowość od rumuńskiej firmy Amintiri Feroviare - model lokomotywy produkowanej przez firmę Softronic Craiova w oparciu o podwozie lokomotywy 060EA.

AF10200 - RO-DBSR 91 53 0 480053-4, ep. VI

462146402_1078452070957340_8511493006184395265_n.jpg
 

qwertas

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.554 51 2
Niedawno ukazał się skład pociągu Metropolitan wydany wspólnie przez fimy Piko & Märklin.
Tutaj prezentacja (w języku Göthego) wraz z krótką ale ciekawą historią tego pociągu.


Moim skromnym zdaniem, modele lokomotyw elektrycznych serii 101 firmy Piko są wydane na najwyższym poziomie (może tylko brakuje im kolorowego wnętrza kabin jak u w modelach tych lokomotyw firmy LS Models). Sama bryła lokomotywy może wydawać się nudna, ale multum szczegółów, w tym rewelacyjnie oddane podwozie, sprawiają że model jest naprawdę bardzo ładny.

Modele wagonów są zupełnie nową konstrukcją, powstałą we współpracy z firmą Märklin. Domyślam się, że podzielono koszty opracowania projektu i form wagonów i najprawdopodobniej wersje na prąd stały oferuje wyłącznie Piko, a wersję na prąd przemienny wyłącznie Märklin (myślę, że z tego właśnie powodu wersji DC Trix nie ma się co spodziewać).
Ciekawostką i nowością będzie fakt, że Märklin chyba po raz pierwszy w historii zaoferuje swoim klientom modele wagonów w pełnoskalowej długości 303 m. Do tej pory wagony standardu Z o długości 26,4m Märklin wypuszczał skrócone, w skali bodajże 1:92,5.

Cały skład prezentuje się bardzo fajnie, ale cena powala na nogi. Zwłaszcza, że firma LS Models przed paru laty wypuściła ten skład w obu wersjach (szarą wersję MET i białą IC) i niedługo po ogłoszeniu wydania składu przez Piko i Märklina, zapowiedzlało wznowienie produkcji.

Ale jest i łyżka dziegciu. W zasadzie nie łyżka a chochla. Mówię tu z przekąsem o wielkości pudełka a w zasadzie pudła.
Wiem dlaczego opakowania z zabawkami, w tym kolejkami skierowanymi do najmłodszych mają giantyczne opakowania. Wszak dziecięca logika mówi - większe jest lepsze :)
Czy my, "stare byki", ciągle kierujemy się tą zasadą???

W wielu sklepach słyszałem już nie raz, jak ciężko pakować takie pudła... Zwłaszcza w czasach, gdy sprzedaż wysyłkowa stanowi dla wielu sklepów podstawę egzystencji...
 

Voyager554

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ls Models i wagon z Kiepury :love:
  • L.S. Models 472300 - Personenwagen UIC Z1 B, 2. Klasse, SBB IC, Ep.V-VI
  • L.S. Models 472301 - Personenwagen UIC Z1 Bpm, 2. Klasse, SBB, Ep.V
  • L.S. Models 472302 - Personenwagen UIC Z1 Bpm, 2. Klasse, SBB, Ep.V
  • L.S. Models 472303 - Personenwagen UIC Z1 Bpm, 2. Klasse, SBB, Ep.V
  • L.S. Models 47242 - Personenwagen UIC Z1 B, 2. Klasse, SBB, Ep.V-VI
  • L.S. Models 460001 - Liegewagen Bvcmz 248.5, DBAG, Ep.VI 'Nachtzug'
  • L.S. Models 460002 - Liegewagen Bvcmz 248.5, DBAG, Ep.VI
  • L.S. Models 460003 - Liegewagen Bvcmz 248.5, DBAG, Autozug, Ep.VI
  • L.S. Models 46015 - Liegewagen Bvcmz 248.5, RG, ohne Jan Kiepura Logo, Ep.V
  • L.S. Models 42995 - Speisewagen Breda Wr C1 SNCB, Ep.V, inkl. Beleuchtung
  • L.S. Models MW40935 - 3er Set Personenwagen OCEM A8+B9+B9, ETAT, Ep.II
  • L.S. Models MW40929 - 3er Set Personenwagen OCEM A8+B9+B9, SNCF, Ep.III
  • L.S. Models MW40918 - Personenwagen OCEM A8, 1.Klasse, SNCF, Ep.III
  • L.S. Models MW40919 - Personenwagen OCEM A8, 1.Klasse, SNCF, Ep.III
  • L.S. Models MW40920 - Personenwagen OCEM A8, 1.Klasse, SNCF, Ep.IV
lsmodels0824.jpg
 

MMM_W

Nowy użytkownik
KSK Wrocław
Reakcje
4 0 0
Istnieje niespodziewanie skuteczny sposób - to znaczy wystarczy zamienić miejscami elementy imitujące hamulec z lewej na prawą i odwrotnie. To brzmi trochę jak żart ale funkcjonuje. Elementy imitujące hamulec magnetyczny nie są zbyt mocno przyklejone, jeżeli nawet to po zamontowaniu na wcisk nie widać ewentualnych śladów kleju. Sprawdzone na torach Roco Geoline.
 

hobbystah0

Znany użytkownik
Reakcje
531 20 1
Istnieje niespodziewanie skuteczny sposób - to znaczy wystarczy zamienić miejscami elementy imitujące hamulec z lewej na prawą i odwrotnie. To brzmi trochę jak żart ale funkcjonuje. Elementy imitujące hamulec magnetyczny nie są zbyt mocno przyklejone, jeżeli nawet to po zamontowaniu na wcisk nie widać ewentualnych śladów kleju. Sprawdzone na torach Roco Geoline.
U mnie nic nie dało zamienianie magnetyków, wagon jak był zahamowany, tak dalej jest ;)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 154
Tabor 209
Tabor 151
Tabor 297
Tabor 187

Podobne wątki