• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2023 w N

OP
OP
ALA

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
#41
A można prosić o jakieś szczegóły? Pierwszy raz słyszę o tym, by Trix miał jakiekolwiek formy wagonów, zwłaszcza pasażerskich, dawnych SŻD i tych kolei, które z nich powstały. /QUOTE]
Kilka lat temu Trix wypuścił taki zestaw:

ALA_2023_11a.jpg


w którym znalazł się ten wagon:

ALA_2023_11b.jpg


ALA_2023_11c.jpg


(powyższe fotki z internetu)
Swoją drogą, to ciekawe, co stało się z formami tych radzieckich wagonów, które produkowało Piko. Swego czasu słyszałem/czytałem, że wszystko przejął właśnie Trix, ale nie wiem ile w tym prawdy, bo w ofercie tego producenta znalazła się chyba tylko zmodyfikowana i uzupełniona "Bipa". Niczego innego nie widziałem, także tych "stodół"
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#42
Kilka lat temu Trix wypuścił taki zestaw:
No tak, ale to są wagony zgodne ze standardami UIC, a do zrobienia modelu wagonów z pociągu Kijów - Przemyśl potrzebne są modele właśnie typowych "stodół". Modele wagonów SŻD Piko były trochę skrócone, z grubsza odpowiadały modelom H0 w skali (długości) 1:100, więc te stare formy też byłyby mało przydatne.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#45
^^ Tutaj mamy historycznie: KLIK. Zresztą PIKO w tamtych latach uraczyło nas takim modelem, którym się bawiłem prawie 30 lat temu, w zestawie (3 sztuki) z chyba francuską lokomotywą pomalowaną oczywiście w barwy holenderskie: KLIK. Osobiście mam wrażenie, że żaden inny zachodni (ani japoński) producent wagonów tej formy nie wydał.

LILIPUT 2023: KLIK

W końcu w wersji PDF. Bez szaleństw.

fineWerk 2023: KLIK

Dla zainteresowanych innymi producentami, niż ci popularni.

KRES 2023: KLIK

Kres w końcu (z końcem roku 2022 pokazał, że spalinowy zespół trakcyjny VT137 "Stettin" w naszej skali został wydany. Rzuciłbym się, gdyby nie "jaszczembia" polityka... [ot]
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.261 103 84
#46
"jaszczembia polityka" ? Co to?

A tam S-bahn (ET-167) w TT. Mozna by pokombinowac z EeTeZetami w 1:120.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#48
I tu właśnie jest kluczowa kwestia: czy faktycznie zrobią nowe modele dwóch różnych konstrukcyjnie, ale ogólnie podobnych do siebie wagonów, czy też pójdą na łatwiznę i zrobią jeden, i wówczas pytanie, który? Nasz, czy czechosłowacki?
1678869931682.png

Taką wypowiedź znalazłem na czeskiej fejsbukowej grupie N i Z (tłumaczenie automatyczne).
Z tego wynika, że formy będą dwie. Niestety wszyscy będą zawiedzeni wózkami - Y25. W każdym razie - łatwiej będzie podmienić wózki, niż poprawić konstrukcję wagonu. Zatem, chyba będziemy zadowoleni:)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#49
NME 2023: KLIK - tutaj mamy tylko jedno nowe malowanie wagonu zbożowego Tagnpps 101 - słowackiego operatora logistycznego PSŻ / Sped Trans. Sam Sped Trans ma również swój polski oddział zatem spokojnie można je będzie używać w składach kursujących po polskiej makiecie. Jeżeli wyjdą oczywiście, bo wersja z logiem Lotos do tej pory się nie pojawiła (plan na 3Q 2023 póki co)...

MF TRAIN: KLIK Może średnio ciekawe z naszego punktu widzenia, bo to Hiszpania, ale interesujący katalog sam w sobie, pokazujący historię przewozu samochodów w pociągach pasażerskich (coś w rodzaju naszych autokuszetek), oraz pokazujący ofertę tych wagonów do przewozu samochodów.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
#53
Z tego co pamiętam, to Flesio ma puścić jakiegoś Gagara w malowaniu DR , więc standardowo przeróbka reflektorów na wiadra i przemalowanka... Jako dawca moze być... Chlapnąć go na zielono i wmiarę uniwersalny lok ( od towarów po skład z Bipą w drodze na Hel w sezonie letnim w początkowych latach 90ych)...
https://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_5_26_48&products_id=197485
Pozdr,...
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#54
Z tego co pamiętam, to Flesio ma puścić jakiegoś Gagara w malowaniu DR , więc standardowo przeróbka reflektorów na wiadra i przemalowanka... Jako dawca moze być... Chlapnąć go na zielono i wmiarę uniwersalny lok ( od towarów po skład z Bipą w drodze na Hel w sezonie letnim w początkowych latach 90ych)...
https://www.modelmania.com.pl/product_info.php?cPath=2131_5_26_48&products_id=197485
Pozdr,...
Tak, kolejny w barwach DR. Ja do nich już chyba w 2017 pisałem z prośbą o chociażby 003, do którego formę mają, tylko jest to III epoka i ew. IV (nasze IVa). Niestety dalej jakoś do tego nie dotarli. Póki co w naszych barwach z fabrycznych diesli mamy tylko i wyłącznie arnoldowego BR285 Lotosa (ep VI), oraz ludmiły EWR i PCC od Brawy (ep V/VI). Jest jeszcze Class 66 w barwach DB Schenker Rail Polska (ep VI), ale ten to był w skali 1:148 (Dapol, zrobiony na zlecenie Modellbahn Union/DM Toys).
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.332 463 29
#57
Był jeszcze Class 66 Heavy Haul Power. Nie polski, ale spotykany w Polsce
W Polsce, a konkretnie w Szczecinie, w 2005 roku bywał regularnie 29003 "Rhoda Painter", czy był 29001 i inne, nie wiem.

IMG_1783a.jpg


Model "Rhoda Painter" w H0 wypuściła wiele lat temu firma Mehano, o modelach N nic nie wiem.

IMG_2974a.JPG
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.045 18 0
#58
W N był wypuszczony tylko ten jeden przez Kato (też go mam, właśnie że względu na to, że pamiętam powyższego 29003 ze Szczecina). O ile dobrze pamiętam, to dzierżawiła go spółka Kolej Bałtycka, albo zapewniała obsługę trakcyjną na polskiej części trasy. Innego numeru u nas nie było.

W tej galerii są jeszcze dwa zdjęcia 29003 z 2006 i 2008 roku: KLIK
 
OP
OP
ALA

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
#60
Jest jeszcze Class 66 w barwach DB Schenker Rail Polska (ep VI), ale ten to był w skali 1:148...
... i trochę Freightlinerów w różnych wariantach malowania i oznakowania, ale nie wiem, czy był jakiś model z numerem spotykanym w oryginale na naszych torach.:niepewny:
Mam takiego (fotki słabe, bo "na szybko" zrzuty z filmików):

ALA_2023_15a.JPG


ALA_2023_15b.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki