• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

INFO Nowości 2023 w N

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#22
tam takie slowko jest KAUFEN po czym sa opcje paypal,przelew tradycyjny,sofortuberweisung z przekierowaniem na strone banku jak ktos ma konto w niemczech no i google/apple pay
...nie chcę wyjść na chama, ale teorię znam. Gorzej z praktyką ( lekka bariera językowa, a translatorowi tu niekoniecznie ufam - wystarczy na opisy towaru na np conradzie spojrzeć). Poza tym robi się za duży oftop...

Pozdr,...
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#24
Katalog LEMKE 2023: KLIK

Z mojego punktu widzenia w tym roku nieciekawy i daje odetchnąć i tak już dobitemu portfelowi.
Znajdą się na pewno tacy, dla których nowości będą atrakcyjne: może Nohab na nowo od Kato, V36 i odmiany, czy nowe formy Big Boy'a i niemieckiej E 60 oraz szwajcarskiej Re 4/4.

Katalog JÄGERNDORFER 2023: KLIK
Dla zainteresowanych. Mnie tam Austria nie kręci;)
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#25
Bigboy Kato to nowość, obok Broadway Limited, który też wypuścił BigBoya.
BLI zapowiedziało BB jakiś rok temu :)

Kato nie zapowiadało, po prostu zrobiło.
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#26
Mam pytanie ,czy ktoś wie kiedy ukaże się katalog z nowościami od Auchagena?
Dwie rzeczy:
AUHAGEN 2023: KLIK

KIBRI, VOLLMER, VIESSMANN 2023: KLIK

Z dużych rzeczy zostały już tylko Brawa i Pi.R.A.T.A. ze swoim katalogiem, gdzie dat nie znam. Noch informuje, że nowości będą 28.01.2023 r.
Nie liczę L.S. Models, które i tak jest w katalogu Lemke czy A.C.M.E., które robi jeden zestaw 3 wagonów na rok;) W kwestii Ameryki się nie wypowiadam w ogóle, zostawiam innym:p
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#28
Bachmann 2023: KLIK

Jakby ktoś miał ochotę się rozpływać w amerykańskim taborze ;) No i oczywiście kolejne nowości z serii o Tomku:D
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#30
I tu właśnie jest kluczowa kwestia: czy faktycznie zrobią nowe modele dwóch różnych konstrukcyjnie, ale ogólnie podobnych do siebie wagonów, czy też pójdą na łatwiznę i zrobią jeden, i wówczas pytanie, który? Nasz, czy czechosłowacki?
Wklejam poniżej post z jednego z wątków w H0, gdzie na jednym zdjęciu mamy gruszki nasze i czechosłowackie. To dla tych, co jak zobaczą na żywo, łatwiej im będzie ocenić, czy Trix wydał nasze czy czechosłowackie. Ładnie widać różnice w konstrukcji.

 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#31
Jeszcze jedna rzecz odnośnie naszych gruszek. Koledzy z H0 robią sobie takie zestawienie polskiego taboru: KLIK. Są tutaj wszystkie gruszki w malowaniu jasnoszarym z nowym logiem CEMET wydane przez Albert Modell. Chodzi o malowanie tożsame, do pokazanego na zdjęciach przez Trixa.

Co ciekawe, wszystkie gruszki AM w tym malowaniu mają rejestrację PL-CEMET. Te na zdjęciu Trixa (po odpaleniu powiększonego na stronie), wyraźnie wskazują na klasyczne PKP. Szukałem na sieci zdjęcia tego malowania z PKP ale mi się to nie udało. Takowe znalazłem tylko ze starym logiem i ciemnoszarym malowaniu. Mam też wątpliwość, czy dół ramy jest na zdjęciu Trixa czarny, czy szary z refleksem słonecznym (widać, że pogoda przy której było robione zdjęcie, była słoneczna). Kierunek cienia może jednak wskazywać, że dół jest czarny, bardzo mocno doświetlony, zatem moja wąpliwość jest raczej na czarny.

Jakby ktoś znalazł takie zdjęcie z wagonem, jakie zamieścił u siebie Trix, w lepszej jakości, byłbym bardzo wdzięczny.
Albo potwierdził, że dobrze widzę, że to te wagony ze zdjęcia 1 i 3 z tej strony: KLIK :)

PS. Na jednej z czesko-słowackich grup modelarskich na FB, do której ostatnio trafiłem, również zastanawiają się, który model zostanie wydany. Nasz czy czechosłowacki. Zatem nie tylko my mamy wątpliwości, czy Trix wie, co robi;)
PS2. Na forum 1zu160.net także to pytanie zostało zadane (z ujęciem tematu zgodności wózków).
 
OP
OP
ALA

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.297 23 0
#32
Z opisu zapowiadanych modeli wynika, że tym zdjęciem to się raczej sugerować nie należy, bo chcą wydać w aktualnym malowaniu.
Nowe logo Cemetu z jasnym malowaniem zaczęło się pojawiać na taborze gdzieś na początku pierwszej dekady tego wieku. Wówczas jeszcze był on rejestrowany w PKP i miał czarne ramy. Rejestracja PL-Cemet zaczęła się pojawiać pod koniec pierwszej dekady i w podobnym czasie także ramy przestano malować na czarno.
Poniżej fotka wykonana przeze mnie w 2006 roku (o to chodziło?):

ALA_2023_09a.jpg


ALA_2023_09b.jpg


A co do tego, co właściwie Trix ma zamiar wyprodukować, to z opisu wagonów czeskich wynika, że zamierzają wykonać dwa warianty ramy (zgodnie z oryginałem i pokazanymi zdjęciami), więc sądzę, że wiedzą, o czym piszą, przynajmniej w temacie tych wagonów. Co do naszych, to już wcześniej ustaliliśmy, że skoro podają inne wymiary, to raczej też mają świadomość różnicy konstrukcji. No nic, pożyjemy ...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#33
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#34
Ostatnio edytowane:

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.993 140 0
#35
I jeszcze trochę z Atlasa, czyli stary/nowy model w nowych / starych malowaniach (jak już kilka lat temu było takie malowanie to na 99% teraz ma inny numer boczny)
Klasyk: GP38 https://www.nscalesupply.com/atl/atl-locomotiveemdgp38.html
atl-40004118-5642x900.jpg


No i Kato, wreszcie się niektórzy doczekali na ACL-42 "Chargera" ;-)
Zarówno w zestawie z wagonami jak i luzem
kat-101788-setx900.jpg


O wagonach nie wspominam, za dużo tego (przynajmniej na razie)
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.039 18 0
#36
Tak trochę spóźnione, ale zawsze.

SUDEXPRESS 2023/2024: KLIK

W przypadku tego producenta chyba pisałem już wcześniej, że czekam, aż się ta lokomotywa pojawi na polskich torach.
No i się pojawiła i to nawet w moim rodzinnym mieście :)

KLIK
1676621037152.png

Fot. Adam Walkiewicz (opublikował na FB Kurier Kolejowy)

EuroDual w tym malowaniu (ale z innym numerem inwentarzowym) jest w ofercie SudExpress jako nowość od katalogu 2021-2022. Tym razem dochodzą kolejne malowania, w tym całopojazdowe czerwone DB oraz ECCO Rail.

Dodatkowo jako nowość pojawił się ciężki diesel (6-osiowy) Vossloh Euro4000 (w 2016 roku dywizja kolejowa Vossloh została ostatecznie przejęta przez Stadtlera). Oczywiście od razu w kilku malowaniach.
1676622060355.png

Przykładowy zrzut z katalogu.

Drugą nowością są interesujące wagony do przewozu drewna na bazie platform Sggmrrs 90, w tym widziane na naszych szlakach wagony CD Cargo:
1676622218097.png

Oczywiście są i w innych malowaniach.
 

storch

Użytkownik
Reakcje
39 0 0
#39
Idąc z duchem czasu, powinniśmy się spodziewać modelu pociągu, którym niejaki JB jechał do Kijowa...tylko kto to wypuści? Może Trix (miał jakieś formy do wagonów osobowych, znaczy sypialnych zza wschodniej granicy...)? :)
A co do MTL - cieszy mnie reedycja hi-cube box carów 40', tych podwyższanych (chociaż nie wiem czy kupię bo drogo jest).
Pozdraw
Storch
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.292 459 29
#40
Może Trix (miał jakieś formy do wagonów osobowych, znaczy sypialnych zza wschodniej granicy...)?
A można prosić o jakieś szczegóły? Pierwszy raz słyszę o tym, by Trix miał jakiekolwiek formy wagonów, zwłaszcza pasażerskich, dawnych SŻD i tych kolei, które z nich powstały. Poza produktami rosyjskimi i z innych krajów dawnego ZSRR (np. modelami łotewskimi), to chyba tylko Heris robił modele takich wagonów, ale w wielkości H0. O N nie słyszałem, poza starymi wagonami Piko, jeszcze z lat 70. XX wieku. Ale modele H0 Herisa wymagałyby dużych przeróbek, bo współczesne wagony UZ mają nowe okna, z zaokrąglonymi rogami. O układzie okien i innych szczegółach już nie wspominam, bo nie wiem dokładnie, czym się współczesne wagony UZ różnią od dawnych wagonów SŻD.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 54
Tabor 8
Tabor 24
W
Tabor 62
W
Tabor 166

Podobne wątki