• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moje modelarstwo - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#82
Ciemny to była czarna farba Revella - Tar Black Silk Matt nr 36106.
A ten asfaltowy z Fallera to trzeba traktować jako betonową nawierzchnię i wtedy kolor będzie OK.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#84
Dzięki Maćku, ja Fallera zawsze waschem czarnym traktuje i jakoś tam wygląda.
No i to jest dobry pomysł, ja też przy następnej będę ją mieszał z jakimś czarnym pigmentem i wtedy będzie OK. A ta Revell-owska farba jest świetna na asfalt, ale taki nówka sztuka w mieście. Czarna jezdnia wygląda naprawdę dobrze.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#86
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę Wam wszystkim dużo szczęścia i zdrowia, a Mikołaj, w niektórych regionach zwany Gwiazdorem, niechaj nie opuszcza Waszych domostw i przyniesie wymarzone prezenty pod choinkę.
Niechaj marzenia się spełniają w ten magiczny bożonarodzeniowy czas.


Gwiazdka 2019 Honda.jpeg


Pozdrawiam wszystkich gorąco - Maciek Foczpaniak.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#87
Znów była chwilka, to skleiłem sobie rower. Znalazłem w szufladzie laserowo wycięty z kartonu rower od KoTeBi-ego. Brakowało kierownicy, to musiałem dorobić.

1-87 Rower KoTeBi 001.jpeg


Potem standardowo malarstwo natryskowe, a na koniec pędzelek w rękę i detale.


1-87 Rower KoTeBi 002.jpeg
1-87 Rower KoTeBi 003.jpeg
1-87 Rower KoTeBi 005.jpeg



A przed chwilką dokleiłem siodło i projekt "rower" uważam za zakończony... ;) :) Ufff... :cool:


1-87 Rower KoTeBi 007.jpeg
1-87 Rower KoTeBi 008.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#93
Ostatnio chyba za dużo piszę na forum, bo moje wpisy powodują frustrację u kolegów z części kolejowej, więc postanowiłem więcej czasu poświęcić modelarstwu.
Swego czasu pewien budynek warsztatowy był potrzebny i musiał "opuścić" swoją dioramkę, a właśnie nadszedł czas na jej reanimację.
Dawniej wyglądała tak:

Warsztat reanimacja 000.jpg



No to skoro budynku nie ma, to trzeba było przerobić plac, usunąć niepasujące elementy oraz płyty betonowe, no i dołożyć nowe...

Warsztat reanimacja 001.jpeg
Warsztat reanimacja 003.jpeg
Warsztat reanimacja 006.jpeg



Doszła także dodatkowa zieleń, a i z przypadkowym tłem zaczyna się komponować...

Warsztat reanimacja 008.jpeg
Warsztat reanimacja 009.jpeg



Po lekkiej waloryzacji plac zaczyna jakoś wyglądać...

Warsztat reanimacja 011.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
#97
Już dawno twierdziłęm że lepiej więcej robić i pokazywać a nie się rozpisywać :):):)
Święte słowa Marcinie. (y)
Zapowiada się ciekawy plac , podejrzewam że będzie coś w klimacie PRL-u ?
Taki jest zamysł.
Dzięki Grzegorzowi @Astro mam budynek z garażami warsztatowymi i robię z niego relief, żeby tył nie wystawał za dioramkę.

Garaż - Astro.png


Budynek już pocięty i się klei. Pierwsza przymiarka...

Warsztat reanimacja 012.jpeg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.865 386 20
Proszę bardzo. Dziś jeszcze malowanie podkładem, szpachlowanie, szlifowanie itd.
Wypróbowałem też farbę akrylową matową w kolorze betonu (takim jak farba beton Fallera), jest naprawdę świetna. Nazywa się Color of Rails - Beton mat gładka COR005 i dostępna jest w sklepie u Kotebiego.
Wyszły po niej jeszcze miejsca do poprawki łączeń, także czeka mnie dalsze szpachlowanie... ;)

Warsztat reanimacja 014.jpeg