• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta Moje modelarstwo - mafo

OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Niby czasu mało ale coś tam dłubię. Kolega ma w tym roku okrągłą rocznicę, a że jest artystą malarzem to w kilka wieczorów popełniłem taką dioramkę na przezent...

Malarz diorama 01.jpeg

Malarz diorama 02.jpeg



Jeszcze tło, gablotka i prezent będzie gotowy.
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Dioramka z malarzem już zapakowana i za tydzień jedzie do jubilata.
Natomiast na szybko robię kawałek gruntowej drogi dla australijskiego Peterbilta. Mam nadzieję, że do piątku zdążę, żeby na targach Hobby w Poznaniu było na czym postawić zestaw. ;)

Droga australijska 01.jpeg
 
OP
OP
mafo

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.845 386 20
Już nie mogę się doczekać zdjęć tego pociągu na dioramie. :)
Może uda się na Hobby. Nie ma czasu to i droga będzie bez żadnych dodatków. Mam nadzieję, że zdąży się pokleić, bo jeszcze dosypanie ziemi tu i ówdzie, dosypanie drobniejszej warstwy, no i malowanie na odpowiedni kolor... Roślinności typu sucha trawa już pewnie nie zdążę, nie mówiąc o jakichkolwiek innych elementach... Zobaczymy jak to wyjdzie. Na razie do jutra do południa diorama leżakuje, bo klej do posypek wiąże. :)
 

Acidez

Aktywny użytkownik
Reakcje
812 0 0
Trzymam kciuki, żeby do tego czasu udało Ci się zrobić jak najwięcej. Jeśli chodzi o klejenie podłoża to polecam Ci pryskać całość alkoholem izopropylowym, który pomaga klejowi wchodzić w każdy zakamarek, a następnie matowym klejem Mod Podge rozcieńczonym z wodą i paroma kroplami płynu do mycia naczyń. Bardzo szybko wiąże i tworzy się fajna skorupa. Można też pryskać na zasianą trawę i inne elementy krajobrazu, bo nie zostawia żadnych śladów.