• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Relacja Moje kolejowe wycieczki w Polsce

OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
Wąsosz. Nie chciało mi się latać, i tak większość stacji jest zarośnięta krzewami i krzaczorami.
wąsosz-sk-1.JPG


Na północ od stacji zachowały się dwa mostki, nad Baryczą:
wąsosz-nad- baryczą-2.JPG wąsosz-nad-baryczą-3.JPG wąsosz-nad-baryczą-4.JPG

...i nad rzeczką Orla:
wąsosz-nad-orlą-5.JPG wąsosz-nad-orlą-6.JPG wąsosz-nad-orlą-7.JPG

Zapomniana stacja w Górze (Śląskiej).
góra-sk-1.JPG góra-sk-2.JPG góra-sk-3.JPG góra-sk-4.JPG góra-sk-5.JPG

Chyba jeszcze czynna stacja w Starych Drzewcach.
stare-drzewce-sk-1.JPG stare-drzewce-sk-2.JPG

Pozostałość z czasów świetności...
stare-drzewce-sk-3.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Takie głupie pytanie, ale kto wystąpił o homologację / świadectwo typu tego to pojazdu kolejowego który uchwyciłeś na zdjęciu z "torta"?? *

Pozdr,...

ps. zdjęcia zacne:D(y)


*) pytanie z ironią;)
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
Dawny most kolejowy w Stanach, przerobiony na "autostradę" dla zawalidrogów, tzn. rowerzystów ;) i tak dobrze, że piechotą można po nim chodzić.
stany-most-1.JPG stany-most-2.JPG stany-most-3.JPG stany-most-4.JPG stany-most-5.JPG
stany-wiadukt-6.JPG stany-wiadukt-7.JPG

Kilka zdjęć z Nowej Soli.
Jakiś geszeft Orlenu.
nowa-sól-orlen-1.JPG nowa-sól-orlen-2.JPG

Port. Na zdjęciach 2-4 widać drogowy most zwodzony.
nowa-sól-port-3.JPG nowa-sól-port-4.JPG nowa-sól-port-5.JPG nowa-sól-port-6.JPG nowa-sól-port-7.JPG nowa-sól-port-8.JPG
 
Ostatnio edytowane:

DJs

Znany użytkownik
Reakcje
815 0 0
(y)
dużżżo łapek w górę, za zdjęcia,
oraz za wklejanie relacji w formie miniaturek fotek.
Dzięki temu można normalnie przeglądać wątek.
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
Przepraszam, że trochę zaśmiece wątek nawiązując do
Kiedyś kręcąc się po ogólnodostępnym fragmencie Stoczni Gdańskiej, natrafiłem na pontonowy most kolejowy ( formalnie pewnie tor wewnątrz zakładowy)
https://maps.app.goo.gl/Q338EzZDRRJCQH7G6
Teraz wyglada jak wygląda (zarys szyn wybija się z asfaltu),ale w lartach świetności widok musiał być ciekawy...

Pozdrawiam i przepraszam za wtrącenie,...

ps. dron robi robotę :D(y)
 

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
703 8 0
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
Zakład Robót Komunikacyjnych DOM w Poznaniu Sp.z o.o. Sekcja Maszyn Torowych w Zbąszyniu.
zbąszyń-1.JPG zbąszyń-2.JPG

Stacja Zbąszyń.
zbąszyń-3.JPG zbąszyń-4.JPG zbąszyń-5.JPG

Wyszło trochę skromnie - sp* mi się ładowarka samochodowa, a trzymałem jeden akumulator na most w Pomorsku :) Chociaż czarno to widziałem... w słońcu ponad 42°C a wiatr coraz silniejszy... z 30 minut latania robiło się 10...

Most w Pomorsku jest na takim dość odludziu, tzn. w sumie byli tam ludzie ;)
Planując wycieczkę nastawiłem się na 3 km spacerek w kąpielówkach :D
https://mapy.cz/turisticka?mereni-v...YdgOL6GObNnQMMjOjL0QwNnPZZqN0RGPDR9OoP0MfP9K4
Po przyjeździe pod przejazd kolejowy powiało optymizmem, baaardzo polnymi dróżkami udało mi się podjechać pod sam most :D
pomorsko-most-1.JPG

Trochę zdjęć.
pomorsko-most-2.JPG pomorsko-most-3.JPG pomorsko-most-4.JPG pomorsko-most-11.JPG pomorsko-most-5.JPG pomorsko-most-6.JPG pomorsko-most-7.JPG pomorsko-most-8.JPG pomorsko-most-9.JPG pomorsko-most-10.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
Cd. "Most w Pomorsku".
pomorsko-most-12.JPG pomorsko-most-13.JPG

Następny przystanek Czerwieńsk, zgodnie z moim czarnowidztwem ostatni akumulator prawie pusty.
Na poprzedniej wycieczce pogoda była w ogóle ch...usteczkowa, szybko musiałem się stamtąd ewakuować. Chociaż kilka zdjęć wtedy zrobiłem, więc poniżej taka mieszanka: wczoraj i dziś :)
czerwieńsk-1.JPG czerwieńsk-2.JPG czerwieńsk-3.JPG czerwieńsk-4.JPG czerwieńsk-5.JPG czerwieńsk-6.JPG czerwieńsk-7.JPG czerwieńsk-8.JPG czerwieńsk-9.JPG czerwieńsk-10.JPG czerwieńsk-11.JPG czerwieńsk-12.JPG czerwieńsk-13.JPG czerwieńsk-14.JPG
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.419 72 3
W sumie, teren Newag'u w porównaniu do tego co bylo z 15 lat temu wygląda na bardziej zadbany..., a i pare smaczków człowiek wypatrzył.

Pozdr,...
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.062 140 0
Budynek stacyjny też jakby bielszy.

Władek, zniżyłeś się może do poziomu chodnika i zrobiłeś zwykłe zdjęcie stojącej tam Tkt48-177?

p.s. dla nieznających terenu to most jest miedzy (nieczynnym) przystankiem Nowy Sącz Miasto a Nowy Sącz Chełmiec. to linia w stronę Chabówki, aczkolwiek zdjęcie Władka jest jakby stamtąd wracał ;-)
.
 
OP
OP
WM-MODEL

WM-MODEL

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.730 14 0
Dziś taka trochę lajtowa wycieczka po okolicy ;) Szkoda było ładnej pogody, a też ileż można siedzieć na RODOS :)
Pszczyna.
pszczyna-1.JPG pszczyna-2.JPG pszczyna-3.JPG pszczyna-4.JPG

Brzeszcze. Przystanek PKP. Zakręt w prawo to do byłej KWK Brzeszcze, teraz Tauron Wydobycie ZG Brzeszcze. Dalej kilka widoków na bocznicę kopalni i na samą kopalnię.
brzeszcze-9.JPG brzeszcze-5.JPG
brzeszcze-6.JPG brzeszcze-7.JPG brzeszcze-8.JPG
brzeszcze-1.JPG brzeszcze-2.JPG brzeszcze-3.JPG brzeszcze-4.JPG
 

Podobne wątki