• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje amerykańce -Muscle&trucks

OP
OP
cysior

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
#62
Pas to raczej normalna kalka, tylko powinina zostać wciśnięta w szpary przy użyciu płynu zmiękczającego do kalek . A logo jak pokazał Coyote to błędny projekt - lustrzane odbicie :)
Arko co masz na myśli pisząć "klasyczny napęd" ?
 
OP
OP
cysior

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
#64
No to jeszcze 2.
Dodge Monaco Hazzard Police Rosco Patrol Car 1974 General Lee - NEO
Ford Crown Victoria NJ New Jersey State Police - IXO

Monaco to Policja z idiotycznego serialu Dukes of Hazzard w którym rozbito około 300 Dodge Chargerów z rocznika 1968/1969. Maskaryczna strata.
A Crown Victoria to moja przeróbka z oryginalnego IXO Darlington Police County Sheriff na NJ Police. Zmieniłem kalki, tablice i koła. Dorobiłem anteny, światelka, kamerkę, laptop i taran.













A wyglądał wcześniej tak:

 

arko5

Aktywny użytkownik
Reakcje
546 0 0
#65
Świetna przeróbka. Crown Victoria to chyba było ostatnie auto z tylnym napędem. Pamiętam że produkowano je tylko dla policji i chyba na taxi, w końcowym okresie produkcji.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.933 386 20
#66
Kolejne piękne modele. Zarówno Monaco jak i Crown Victoria wyglądają świetnie. Kapitalnie wyszła Ci przeróbka. Podoba mi się taka czysta modelarska praca. (y)
 
OP
OP
cysior

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
#69
Dzięki. W tych gablotkach faktycznie modele wyglądają fajnie, ale ceny tych gablotek już nie są takie fajne..

Trafił mi się prosto z Hiszpanii w tempie expresowym kultowy Peterbilt 281 z Duela wraz z naczepą.
Nigdzie nie mogłem znaleźć wyraźnych zdjęć gotowego modelu więc tym fajniej było przekonać się osobiście, że sam ciągnik jest inny niż w wersji gablotkowej IXO. Bardziej przypomina filmową wersję.
Dodano brakujacy swamp cooler (prymitywne A/C za kabiną w którym przy kręceniu filmu Spielberg umieścił kamerę)
Zmieniono też kolory (na plus czerwona obudowa filtra, kolorowe tablice, felgi i zbiornik paliwa w brązie a chyba na minus kolor komina i grila)





 
Ostatnio edytowane:

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.933 386 20
#71
WOW!!! o_O:eek:
Piękny model. Zrobiony jest naprawdę świetnie. Podoba mi się. Chyba zacznę poszukiwać tych ciężarówek.
Świetnie wyglądają wszystkie w gablotkach. (y) Kilku modeli to Ci zazdroszczę. Może i mnie kiedyś uda się zebrać taką kolekcję.
 
OP
OP
cysior

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
#74
Fajnie, że przypadł do gustu.
No to jeszcze dwa ciągniki, może mniej spektakularne, ale też ok.
W otoczeniu pokrewnych modeli..

złoty Freightliner FLC 120 (1977) oraz granatowy White Western Star 486 (1970)





 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.933 386 20
#75
Piękne masz te ciężarówki z NEO. Ja się za późno zabrałem za te modele i dziś pozostaje mi szukać z drugiej ręki, a to jest szukanie igły w stogu siana. Freightliner jak i White z IXO piękne. Ja na swoje jeszcze czekam. ;)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.933 386 20
#78
Rewelacyjny model. Goldvarg to klasa sama w sobie. Znów jestem pod wrażeniem. Gratuluję posiadania takiego świetnego modelu. (y) Przez Twoje prezentacje to i ja się skusiłem na tą firmę. Chyba popłynę finansowo... ;) :D
 
OP
OP
cysior

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
#79
No niestety tanie nie są, ale modele robią wrażenie. Zalecam jednak kupno z takich źródeł, w których można modele ewentualnie odesłać. Bo można trafić na Goldvarga z niechlujnym montażem jakiejś części - a to przy tej cenie i klasie modelu zwyczajnie razi i boli.
Ja raz tak trafiłem i raz kolega z sąsiedniego forum też . Ale już pozostałe modele były perfekt.
 
OP
OP
cysior

cysior

Aktywny użytkownik
Reakcje
298 0 0
#80
Kupiłem testowo kilka modeli z serii American Cars. Niektóre modele wyglądały zachęcająco na zdjęciach i faktycznie , może NEO czy Spark to to nie jest ale jak na gazetówkę jest ok. Dla niektórych modeli i tak alternatyw nie ma na dzień dzisiejszy.
Najfajniejsze wykonanie z tej 4ki + kolor + ogólnie model to kawowy Olds. I jego akurat polecam ;) Za miesiąc pokaże się też inny Oldsmobile, którego kupię choć chyba będzie żółty ;)



 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 1
Skala 1:43 6
Skala 1:43 13
Skala 1:43 104
Skala 1:43 24

Podobne wątki