• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Moje konwersje 1/43

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
#1
W tym dziale będę prezentował model w skali 1/43 w całości wykonane z żywicy bądź też konwersje na bazie istniejących modeli. Na początek

Star 25 HP-3
Model powstał na bazie skrzyniowego Stara 25 z serii Kultowe Ciężarówki PRLu. Zabudowa to wydruk 3D.








 

gryngol

Aktywny użytkownik
Reakcje
260 0 1
#2
Piękny model. Sam sobie zostawiłem jednego nie otwieranego Stara 25, żeby dołożyć mu właśnie taką zabudowę :)
Ten żuraw to Twój wydruk?
 
OP
OP
MK87

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
#3
Dzięki :) Niestety to nie jest mój wyrób, swego czasu można było kupić tą zabudowę na olx.

Żubr A80 Chłodnia
Model złożony z zestawu Resin Labor, wykonany praktycznie w całości z żywicy + gumowe opony i fototrawione wycieraczki.





 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#5
Świetny model. Pięknie jest zrobiony. Przyjemnie się ogląda takie prezentacje. Ciężko wzrok oderwać. Gratuluję posiadania takiego kąska kolekcjonerskiego. (y)
 
OP
OP
MK87

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
#6
Dzięki Luke, dzięki Maćku :) Również mam nadzieję, że taki model ukażę się w skali 1/87. Kolejny model, to konwersja na bazie Tarpana 237 z serii Kultowe Auta PRLu, podnośnik P100. Do konwersji użyłem żywicznego zestawu, niestety nie pamiętam kto był jego producentem.

Tarpan 237D Podnośnik P100








Tak wyglądał zestaw do konwersji.
 
OP
OP
MK87

MK87

Aktywny użytkownik
Reakcje
583 1 0
#16
Dzięki za pozytywny odbiór :) Niestety jak narazie RL skupia się tylko na skali 1/43.
Kolejny model również wykonany został z żywicznego zestawu Resin Labor, wzbogaconego o kilka drobnych części fototrawionych.

Lublin Ambulans




 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.843 386 20
#17
Piękne Lubliny jako karetki, a i chłodnia na Starze wygląda zacnie. Co prawda wolałbym ją w cywilnych barwach, ale i Twoja wizja jest świetna.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Skala 1:43 1
Skala 1:43 6
Skala 1:43 13
Skala 1:43 104
Skala 1:43 24

Podobne wątki