• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1 (1:32) Modele w skali 1:32 by Meggido

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
622 1 0
Szkoda że pantograf nie podniesiony no ale "drutów" brak więc "do wybaczenia".;)

Ale, ale ... albo Adam przebudował swój "ring" na dwutorowy albo Meggido dobudował te moduły dwutorowe aby swoje ortodoXyjnie zbudowane modele mógł "puszczać" ?

Jaki tam jest promień łuków na tej dwu-torówce ?

Zapomniałem o tych Trybunałach :eek:, chyba sekretarkę muszę zatrudnić.:cool:
 

thewald

Aktywny użytkownik
Reakcje
217 0 0
...Cargounit się materializuje już od jakiegoś czasu...
1) Czy to wszystko lutujesz z blaszek fototrawionych i/lub odlewów ? Czy zdarza Ci się, że w celach oszczędności złotówek stosujesz blaszki cięte klasycznie? Przykładowo pudła węglarek są dość proste a przy Twojej skali wykonywanie tego metodą foto to byłby już bardzo wielki koszt.

2) Czy te zaznaczone przeze mnie na zdjęciu czerwonymi okręgami miejsca to są specjalne otwory ułatwiające montaż "drobnicy" i dodatkowo ustalające jej precyzyjne i powtarzalne położenie? Domyślam się, że jest ona ostatecznie lutowana a spoiny szlifowane by nie było tego widać?
1.jpg


3) Rurki zaznaczone strzałkami to pewnie "przyrząd pomocniczy" stosowany wyłącznie na czas montażu i lutowania?
2.jpg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
622 1 0
No i dzięki ********niu po próżnicy dowiedziałem się że niektóre lokomotywy elektryczne mają spalinowe silniki tzw.dojazdówki.Te 380kw pewnie nie wystarczyłoby na pociągnięcie ośmiu cystern ale jest to jakieś wytłumaczenie. A podniesiony pantograf na pewno zwiększyłby „atrakcyjność„ modelu. Z tableta ten tekst klepię więc już o tej ortodoXyjności nie będę się rozpisywał.
 
Ostatnio edytowane:

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.628 75 6
No i dzięki ********niu po próżnicy dowiedziałem się że niektóre lokomotywy elektryczne mają spalinowe silniki tzw.dojazdówki.Te 380kw pewnie nie wystarczyłoby na pociągnięci ośmiu cystern ale jest to jakieś wytłumaczenie. A podniesiony pantograf na pewno zwiększyłby „atrakcyjność„ modelu. Z tableta ten tekst klepię więc już o tej ortodoXyjności nie będę się rozpisywał.
Loozik:cool:...

Pozdr,..

ps. o dojazdówce mówi nam to małe "d" w E4DCUd...
 
OP
OP
Meggido

Meggido

Znany użytkownik
Reakcje
2.695 12 2
1) Czy to wszystko lutujesz z blaszek fototrawionych i/lub odlewów ? Czy zdarza Ci się, że w celach oszczędności złotówek stosujesz blaszki cięte klasycznie? Przykładowo pudła węglarek są dość proste a przy Twojej skali wykonywanie tego metodą foto to byłby już bardzo wielki koszt.
Stosuję głównie blachy cięte laserowo ze stali czarnej. To jest dla mnie najtańsza opcja. Detale cięte klasycznie mają kiepską krawędź. "Trawionki", to tylko dodatki, aczkolwiek od tego nie uciekam aby model był maksymalnie realistyczny.

2) Czy te zaznaczone przeze mnie na zdjęciu czerwonymi okręgami miejsca to są specjalne otwory ułatwiające montaż "drobnicy" i dodatkowo ustalające jej precyzyjne i powtarzalne położenie? Domyślam się, że jest ona ostatecznie lutowana a spoiny szlifowane by nie było tego widać?
Tak, to są tego typu "zamki".

3) Rurki zaznaczone strzałkami to pewnie "przyrząd pomocniczy" stosowany wyłącznie na czas montażu i lutowania?
Znów tak. ;)

Szkoda że pantograf nie podniesiony no ale "drutów" brak więc "do wybaczenia".;)

Ale, ale ... albo Adam przebudował swój "ring" na dwutorowy albo Meggido dobudował te moduły dwutorowe aby swoje ortodoXyjnie zbudowane modele mógł "puszczać" ?

Jaki tam jest promień łuków na tej dwu-torówce ?
To nie moja makieta, a Wojtka Orłowskiego. Co do odbieraka, to się kapkę czepiasz. @spur 1 na swojej stacji ma bramkę semaforową. Promień 2500mm i tak jest za mały.
A co Ci przeszkadza w moich ortodoksyjnych modelach?

Te 380kw pewnie nie wystarczyłoby na pociągnięcie ośmiu cystern
Wystarczy do pociągnięcia 20.

A na koniec znany już wszystkim Vectron... Też z cysternami...
 

Podobne wątki