Światła mają wszyscy...
A na poważnie: każdy model ma światła i gniazdo dekodera. Modele są sprzedawane w wersji analogowej (bez dekodera, mogą jeździć tylko w tradycyjnym systemie analogowym, światła działają tylko w czasie jazdy, zależnie od kierunku), cyfrowej bez dźwięku (z zainstalowanym fabrycznie dekoderem sterującym jazdą i światłami) lub cyfrowej z dźwiękiem (z dekoderem sterującym jazdą i światłami, a także generującym dźwięki). Nie wszyscy producenci oferują wszystkie wersje i nie wszystkie modele są dostępne we wszystkich wersjach, ale zawsze jest przynajmniej wersja analogowa, do której można samemu dokupić i zamontować dekoder (albo zwykły sterujący jazdą i światłami, albo dźwiękowy, dający dodatkowo efekty dźwiękowe).
Tu nie ma co sobie dawać radę, trzeba się zdecydować co się chce i ile pieniędzy można na to przeznaczyć. Obie firmy, Piko i Gützold produkują modele tej samej lokomotywy BR 118, ale w jakiej wersji są obecnie dostępne, nie umiem powiedzieć. Kwestia wyboru to sprawa jakości modelu i ceny: w moim odczuciu obie są porównywalne, z niewielką przewagą Gützolda.
Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że prawdziwa lokomotywa BR118 występuje w dwóch odmianach: 4-osiowej i 6-osiowej, ja mam model wersji 4-osiowej Piko i 6-osiowej Gützolda.