• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Pytanie? Malowanie: SM42 Cargounit

OP
OP
P

Pawelec

Aktywny użytkownik
Reakcje
261 0 1
#81
Kolejny etap z postępu (tak myślę) prac.
Biały podkład nałożony, rzecz obowiązkowa pod czerwony kolor;)
20240720_111628.jpg

Czerwony również nałożony, narazie wygląda to obiecująco:)
20240720_113841.jpg

Troszkę miałem rozmach z tym czerwonym, ale to nic.
Tak sobie myślę, czy po wyschnieciu nałożyć bezbarwny, następnie obkleić i nałożyć czarny?
Kolejny etap w przyszłym tygodniu, muszę poczekać za taśmą, zamówiłem Tamiya, z racji pozytywnych opinii na ich temat.
 
OP
OP
P

Pawelec

Aktywny użytkownik
Reakcje
261 0 1
#85
A tak z ciekawości, czerwony kolor to finalnie wypadła Tamiya czy inna farba?
Tamiya XF-7, jest to idealny odcień do moich kalek, na powyższych zdjęciach gdzie są jeszcze nałożone widać(właściwie nie) Jak robiłem wyprawki na żaluzjach i nie tylko.
A i najważniejsze, w tej wersji nie będzie podwójnych strzałek z przodu i tyłu z zielonego malowania, bardzo gruba warstwa do wyszlifowania była, z początku myślałem że to odlew.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
P

Pawelec

Aktywny użytkownik
Reakcje
261 0 1
#87
Jedna strona okalkowana, troszkę wydaję mi się przeskalowana, ale ma to swoje argumenty, przy mniejszym formacie, praktycznie nie do odczytania był by opis.

Kilka braków ostoja posiada, oraz mały błąd ale absolutnie nie przeszkadza mi to, najważniejsze jest umieszczone:)
20240722_205503.jpg

Jak na moje "wykształcenie" jest spoko;)
Trochę kalka jeszcze "pracuje" ale podobno jest to normalne że może się przemieszczać, marszczyć itp.
 
Ostatnio edytowane:

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.603 37 4
#89
Zależy jaka farba :) I czym rozpylona, bo jak z puszki to bankowo warstwa gruba i bym zdejmował raczej na mokro. Ciężko powiedzieć bo ja nieco inne rzeczy malowałem i innymi farbami.
Dla motywacji:
IMG_20200806_112049342_HDR.jpg

Wprawdzie numer inny, ale za to efekt w słoneczku ten sam :)
 
Ostatnio edytowane:

Tomma

Nowy użytkownik
Reakcje
43 2 0
#90
Rwę po malowaniu. Istnieje ryzyko, że po wyschnięciu zerwiesz z nią trochę farby na krawędzi. Zależy też od grubości naniesionej warstwy czy stopnia rozcieńczenia farby jak i jej rodzaju.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.603 37 4
#94
Dużo lepiej niż kalka to wygląda, jak masz ten czerwony i jeśli to był z aero, to te malutkie rozmycia da się poprawić(y)
 
OP
OP
P

Pawelec

Aktywny użytkownik
Reakcje
261 0 1
#95
Jak wyschnie, zrobię wyprawki, zobaczymy jak wyjdzie.
Oczywiście malowany z aero.
Na żywo już oko cieszy;)
Jakieś kiepskie ujęcia ostatnio mi wychodzą:)
 
OP
OP
P

Pawelec

Aktywny użytkownik
Reakcje
261 0 1
#96
Kurczę troszkę się rozczarowałem tymi wyprawkami, myślałem że z pędzelka ładnie będzie kryć, fakt te farby Tamiya z seri xf są bardziej dostosowane do aero.
Dzisiaj położę jeszcze jedną warstwę wyprawek i zobaczę jaki efekt wyjdzie.
Coś mi się wydaję że po wyschnieciu czarnej farby, będę musiał okleić i pociągnąć z aero.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.535 60 1
#97
Kurczę troszkę się rozczarowałem tymi wyprawkami, myślałem że z pędzelka ładnie będzie kryć, fakt te farby Tamiya z seri xf są bardziej dostosowane do aero.
Dzisiaj położę jeszcze jedną warstwę wyprawek i zobaczę jaki efekt wyjdzie.
Coś mi się wydaję że po wyschnieciu czarnej farby, będę musiał okleić i pociągnąć z aero.
Jak masz aerograf to rób aerografem. Pędzelkiem niestety nie wyjdzie tak dobrze - farby Tamiya są super do aero ale do pędzla niekoniecznie. Da się nimi malować ale trzeba rozcieńczyć i nakładać kilka warstw co finalnie nie wyjdzie korzystnie w porównaniu do tego co masz już namalowane.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.603 37 4
#98
Ja wiem, że to małe wszystko jest, ale nie oklejałbym całości na nowo, tylko miejsca gdzie trzeba i malował pod kątem takim, dajmy na to 45 stopni od strony taśmy, bo na takich nierównościach można oklejać bez końca, a malując na wprost do modelu zawsze farba gdzieś odbije. Na foto nie wygląda to źle, podmalować kilka miejsc i będzie ok moim zdaniem.
 
OP
OP
P

Pawelec

Aktywny użytkownik
Reakcje
261 0 1
#99
Wracając do tematu demontażu zgarniaczy, o których pisałem, lecz nie uzyskałem odpowiedzi, postanowiłem w końcu je zdemontować.
No i powiem króciutko, można "rwać" i się nie przejmować jakby ktoś jeszcze tego nie robił, są tylko na wcisk, ale mocno spasowane, poruszałem lewo/prawo jak u dentysty i ząbki usunięte:)
20240725_203717.jpg
 
OP
OP
P

Pawelec

Aktywny użytkownik
Reakcje
261 0 1
Jak przystało na moją tradycję przy modelu "dwa kroki w przód i jeden w tył":ostrozny:
Zmatowałem te czarne zacieki, obkleiłem cały model i pomalowałem czerwonym, moim zdaniem wyszło bardzo dobrze ale poprawki i tak będę musiał zrobić.
Ale nie w tym problem, problem zrobiła mi taśma, wygląda jakby farba się odparzyła, albo klej z taśmy został i są takie matowe plamy:mad:
Może macie jakieś rozwiązanie na to?
20240726_200314.jpg
20240726_200443.jpg
20240726_200333.jpg

Akt. Jednak jest to klej z taśmy, mniejsze zło.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Tabor 10
Tabor 6
Tabor 16
Tabor 4
Tabor 9

Podobne wątki