• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
W USA większość modelarzy mają swoje własne makiety a nie moduły i zazwyczaj nie łącza ich z innymi, także na standard troche ciężko. Jak szukałem przykładów to znalazłem wiele rożnych, także było łatwiej zrobić moją własną prostą wersje. A jeżeli ktoś chce wydrukować takie ramki to są tutaj: https://www.thingiverse.com/thing:5197217
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Ten spychacz jest tam na stałe wkopany? Przydałyby się ślady z tyłu, chyba, że go ten dźwig przeniósł :)
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Ten spychacz jest tam na stałe wkopany? Przydałyby się ślady z tyłu, chyba, że go ten dźwig przeniósł
Na moje oko spychacz pracuje stale na szczycie tej hałdy węgla, wpychając węgiel do leja przenośnika taśmowego.Żuraw czerpakiem przenosi
węgiel z wagonu na hałdę za spychacz. Może się zdarzyć, że spychacz cofając przesunął to tyłu porcję węgla, dopiero co wysypanego z czerpaka
żurawia, po czym zaczął zgarniać do leja węgiel leżący przed lemieszem więc śladów za nim może jeszcze nie być.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Ciężko to pokazać na zdjęciach ale jest rowek którym przyjechał. Osobiście jest to bardziej oczywiste.

IMG_20220216_090128071_HDR_LI.jpg
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dostałem model Oi2 Roco który zamówiłem ponad rok temu. Tak się prezentuje obok Oi1 Fleischmanna. Jest jeszcze goły bez dodatkowych szczegółów jakie są w zestawie, po detalowaniu dodam nowe zdjęcia.

IMG_20220319_162227522_HDR.jpg

IMG_20220319_162312775.jpg
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dziś trochę inny temat. Kiedyś pisałem o mojej makiecie skali N która od 20 lat była schowana pod łóżkiem w pokoju gościnnym. Teraz dzięki modernizacji domu powstało wreszcie miejsce na pokaz, także postanowilem wybudować szklaną gablotkę na miarę. Męczyłem się nad tym parę miesięcy bo nie jestem specjalistą budowy mebli i musiałem się nauczyć jak przygotować drewno i jak obsługiwać router na wycięcie wszystkich rowków, połączeń itp, ale teraz już tylko trochę wykończenia zostało. Makieta też potrzebuje remontu po 20 latach, ale na razie jest przynajmniej funkcjonalna, także dobry czas na film projektu.

 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Może sama kamera nie wyrabia w FHD, albo problem ze słabą kartą. Spróbuj zmienić w ustawieniach na HD i zobacz jaki będzie efekt, rozumiem, że przed wrzuceniem na YT też tak lagowało?
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Prosto z kamery niestety wygląda tak samo. To była karta 4GB, próbowałem nową 32GB bez poprawy. Kamerka jest dość stara także może już tak działa, nie pamiętam czy miałem taki problem ostatnim razem jak ją używałem, było to dawno temu. Jutro spróbuję na test zmienić z 1080P na 720P.
 

Podobne wątki