• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Makieta GARAŻOWA z dodatkiem dioram

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.705 33 0
No to będzie trochę roboty... Jsszcze do tego na stacji pasowała by typowa PKPowska nastawnia...
Pozdr,...
ps. milego upalania sprzętów :D(y)
Nie jest to priorytet... bo nie o to tu w tym mi chodzi... ale zakładam że z czasem coś na kształt takiego czegoś się pojawi ;) Planuję też jakieś semafory świetlne. Liczę że Pan wykonawca budynków coś pomoże przy następnej realizacji kubaturowej. W sumie podpytam go o nastawnię. Jak coś się dowiem to dam znać.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.705 33 0
@Harry Potter , namiary podeśle na priv. Autor budynków o to prosił.

Ja tymczasem myślałem że 8 metrów torów stacyjnych starczy.....
20211210_160706.jpg
Ale się myliłem :)

Przy okazji otrzymania nowych budynków, wrócił temat dioram.
SYbko powstały kolejne 3 segmenty
20211210_113851.jpg
Ww kartonie odnalazłem kolejne dodatki do makiety, jakie zebrałem ostato
20211210_101810.jpg
Czas to połączyć razem w całość....
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.651 77 6
Ok, wiadomo...
Co do rozmiaru stacji... 8mb torów piszesz, że mało... bylo dorobić grupę odstawczą, bo jak widać stacja Ci się zapchała zanim dobrze to wszystko ruszyło...
Ale i tak już efekt jest :D(y)

Pozdr,...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.705 33 0
Ok, wiadomo...
Co do rozmiaru stacji... 8mb torów piszesz, że mało... bylo dorobić grupę odstawczą, bo jak widać stacja Ci się zapchała zanim dobrze to wszystko ruszyło...
Ale i tak już efekt jest :D(y)

Pozdr,...
Wszystko przede mną ;) Mam przewidziane poszerzenie deski na wyprowadzenie dodatkowego toru...i zjazd na poziom niżej.... więc kiedyś jak mnie najdzie fantazja to się za to wezmę ;) Póki co to staram się ogarnąć dioramy, aby można je było zamontować w garażu i się cieszyć ładną scenerią ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.651 77 6
Wszystko przede mną ;) Mam przewidziane poszerzenie deski na wyprowadzenie dodatkowego toru...i zjazd na poziom niżej.... więc kiedyś jak mnie najdzie fantazja to się za to wezmę ;) Póki co to staram się ogarnąć dioramy, aby można je było zamontować w garażu i się cieszyć ładną scenerią ;)
No normalnie mam ochotę zacytować Siarę Siarzeckiego... :cool:

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.705 33 0
A gdzie można zakupić takie tapety?
Widzę że kol. @Misiek był szybszy i podał już namiary. @Januszki i inni musisz jednak wiedzieć żeby lepiej szukać fototapet na zdjęciach panoramicznych. Każde zdjęcia można dociąć na wymiary jakie się chce (pod warunkiem że jest taka możliwość na stronie). Pamiętać jednak trzeba aby wybrać tak zdjęcie odpowiadało w miarę temu co chcemy uzyskać stosownie do skali. Niestety pierwsze moje zamówienie się nie udało i tapeta wyszła lepiej do skali TT lub H0.
Moje tła to 200x40cm. Wymiar dobierałem starając się wybrać odpowiednią wysokość drzewa ;) Poniżej krótki schemat doboru wymiaru tapety. Pamiętać należy, że zawsze można dociąć tło jak się je zamówi większe by było bardziej skalowe ;)
tlo zamowienie.jpg
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.584 141 0
Widzę że kol. @Misiek był szybszy i podał już namiary.
Bo zamawiał(em) kilka razy (dwa) :)
Pamiętać jednak trzeba aby wybrać tak zdjęcie odpowiadało w miarę temu co chcemy uzyskać stosownie do skali. Niestety pierwsze moje zamówienie się nie udało i
Oraz oglądać uważnie miniaturki - mi sięudało nabyć ładne zdjęcie elewatora zbożowego, które poza tym, ze jest za duże (skala H0 by pasowała), to na dokładkę posiada sieć trakcyjną.
Ta druga przypadłość w Ameryce mi nie potrzebna, pierwsza jeszcze przeżyję, gdyż po głębszym doczytaniu okazało się, że to elewatora z Novego Sadu w Serbii - a to ładne miasto ;).
 

Podobne wątki