• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Diorama Makieta GARAŻOWA z dodatkiem dioram

OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.704 33 0
No Szymon..., że młodego wciągasz to szacun...
Na szybko znalazlem jakieś "Duplo", ale zwykle Lego tez sie przewijało...

Powodzenia i pozdrawiam,...
Przemku, staram się jak mogę. Co z tego wyjdzie zobaczymy w najbliższym czasie. Faktem jest że płytki domówione, tory także.... a syn dziś mnie pytał o elementy do budowy kolejnej dioramy.... wiec pamięta o temacie. Oby fun pozostał.

Ja tymczasem oklejam kolejne 125 cm deski korkiem.... aby zrobić podłoże pod tory :)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.704 33 0
i obym ja nie stracił zapału ;)

Ale jest nadzieja. W weekend widział zakres prac jaki mam w garażu i chyba dotarło do niego że coś tam robię w tym temacie, więc tym chętniej budował dioramę z LEGO.
20211015_192121.jpg
Plan w sumie jest prosty. Zrobić pętlę dookoła garażu na linii dwutorowej. Długość ok 16 metrów, w tym powierzchnia regału na stację o długości ok 3,5metra.
garaż plan1.jpg
Temat jest mocno rozwojowy i zaawanasowany. Niebawem jakieś lepsze zdjęcia i film jak będzie taka możliwość. Póki co to robię wszystko z doskoku 20 min przed wyjściem do pracy i czasem po pracy jak rower odstawiam. Od wielkiego strzała się uda zakotwiczyć na dłużej z godzinę aby przyciąć jakąś deskę lub.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.704 33 0
Metrów przybywa.
20211025_080628.jpg
teraz wchodzę w najtrudniejszy narożnik gdzie muszę zmontować zakręt, na desce która będzie uchylna, i przesuwana celem umożliwienia rozpięcia torów. Potem już ostatnia prosta ;)
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.704 33 0
Po tygodniu....przybyły kolejne ok 2 metry toru. Najtrudniejsza deska z zamkiem i uchylaniem jest gotowa i nawet działa.
20211105_221842.jpg
Teraz czas wykonać ostatni łącznik na 215 cm.
Plan jest prosty
garaż plan51.jpg
Jednak by nie marnować drogich desek zrobimy model deski w skali 1:1 z kartonu.
20211105_172924.jpg
I sprawdzimy czy pasuje na swoje miejsce.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.546 12 6
I modlić się żeby to wszystko razem z taborem nie spadło w dół, była by piękna katastrofa, nie rozumiem takiej oszczędności, można np. zakupić sklejkę i wykonać ten odcinek porządnie.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.704 33 0
@Jan Bednarczyk, tak jest. Najpierw zrobiłem "moduł" z kartonu by być pewnym wymiarów. Teraz przystąpię do wycinania w desce. Niestety deska kosztuje ok 250 zł... więc szkoda mi troszkę na niej eksperymentować. Wole to robić na kartonie za 0zł.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.546 12 6
Fajnie to wygląda. Nie chciałbym uchodzić za specjalistę i się wymądrzać, ale ja bym te deseczki przeszlifował jeszcze papierem ściernym, szczególnie ten kant od góry.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.704 33 0
Dziś się udało ;) Ostatnia prosta i łuk zostały ukończone. Tory przykręcone, kable wyprowadzone do magistrali, a haki do podciągania na swoim miejscu. Jeszcze kontrola skrajni
20211122_092733.jpg
20211122_092826.jpg
20211122_093047.jpg
i można przepychać wagony za autem.
20211122_203617.jpg
Teraz trzeba ukończyć magistralę. Tor jest przejezdny, ale są miejsca gdzie prąd zanika. Aby zrobił zgrabne koło należy podłączyć wszystko ze sobą :) Pewnie to potrwa pare dni.
 
OP
OP
pado

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.704 33 0
Deska za samochodem została już podłączona do prądu oraz do sznurka ;) Deskę można podnosić do góry,
20211125_194521.jpg
aby umożliwić wyjazd autem.
Nie trzeba jej ściągać i odkładać. Operacja podniesienia deski i jej odpięcia od układu torowego zajmuje ok 2 minut. Złożenie tego w druga stronę także ok 2 minut. Podnoszenie za pomocą zielonego sznurka ....
20211126_182737.jpg

W innym miejscu trwają prace przygotowawcze pod elektryfikację dioram. Założenie jest takie że każda ma mieć swoje zasilanie. Wpinane będzie ono w gniazda głośnikowe jakie będą zamontowane poniżej ;)
20211126_182714.jpg
Prace trwają z doskoku.... gdyż reszta rodziny jest uziemiona z powodu izolacji Covidowej, a mój grafik dnia stoi na głowie ;)
 

Podobne wątki