• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta do emerytury :)

OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
560 5 0
Oj tak, fantazji tu dużo, podobieństwa do prawdziwej kolei prawie wcale. Generalnie układ dziwaczny, nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością do tego stopnia, że nie podejmuję się proponować poprawek, bo wymagałyby kompletnej przebudowy układu torowego. W dodatku (przy założeniu ruchu prawostronnego) jadąc zewnętrznym obwodem w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, nie da się zjechać do wewnątrz. Nie da się również nigdzie stanąć, żeby przepuścić inny pociąg, zmienić czoło itp. - dla mnie kompletnie bez sensu. Kolejna uwaga to masa niepotrzebnych odwrotnych łuków. A poza wszystkim innym mamy dwie pętle i dwa problemy ze zwarciem. Konieczne będzie zastosowanie tzw. "modułu pętli".
Dziękuję koledze za uwagi, też miałem takie wrażenia, zasugerowałem się projektem jednego kolegi z Youtube-a. Wiadomo jak się to usłyszy z obcych ust to lepiej dociera do człowieka. Chyba że się on uprze przy swoim :)
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.331 463 29
Rzeczywiście, bardzo ciekawy film. Pamiętam tę zimę, była to jedna z najsurowszych zim po II wojnie, porównywalna ze słynną "zimą stulecia" 1978/79. Mrozy dochodziły do -40 stopni, nawet w Warszawie przez dwa tygodnie były zamknięte szkoły, więc miałem labę (jeśli ktoś wie, co to znaczy :p).
A przy okazji, proponuję przenieść ten wpis do tego wątku.
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
560 5 0
MUszę troszkę się pochwalić ;)
Wczoraj zostałem obdarowany kartonem od sąsiada :) , który dowiedziałem się o moich planach. Nie wiem na ile te zdobycze przydadzą się, jest wśród nich trochę torów modelowych firmy TYCO ( dla mnie nic nie mówiąca firma, ale są to tory z lat 80 XX wieku), trochę U-rurek PIKO, parę zdezelowanych modeli wagonów, elektrowóz E42031, szynobus, parę sygnalizatorów świetlnych ( w analogu ), 19 słupów trakcji elektrycznej, 2 koziołki, 2 przejazdy kolejowe z PRL, dwa perony do samodzielnego klejenia.
elektrowóz.jpg
semafory 2.jpg
szynobus.jpg
trakcja.jpg
trakcja 2.jpg
trakcja 3.jpg

Po jednak namyśle to raczej do muzeum niż do wykorzystania:niepewny:
 

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
299 1 0
tylko na podkładach stoi "Made In Austria"
Czyli prawdopodobnie Roco, firma ta produkowała na amerykańskie zamówienie (nie tylko dla TYCO vel. Mantua vel. IHC).

https://www.roco.cc/en/aboutus/history/index.html
Production of the first model railways on behalf of American companies in H0 gauge. In addition, the first scale H0 goods wagons are produced according to European models from the own development. These are particularly successful in Germany due to the high level of detailing and affordable prices.
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
560 5 0
Żeby nie było, że zniknąłem z forum, to postanowiłem iż przed budową właściwą, poćwiczę techniki modelarskie na jakieś niewielkiej dioramce. Znalazł się kawałek płyty z byłej półki biurka komputerowego, który to adoptowałem na podstawę dioramy. Postanowilem że podłoże i podtorze zrobię z płyty XPS 5 mm. Następnie wykorzystałem zdobyczne tory TYCO oraz rozjazd PILZ-a. Jest to fragment tory stacyjnego z odejściem na rampę załadunkową. Oto moje dotychczasowe pierwsze kroki i próby w modelarstwie kolejowym. Całość jest przygotowana żeby można było zasilić ją analogowo bądź cyfrowo ( też ćwiczyłem lutowanie przewodów zasilających). Dalszy ciąg prac będę sukcesywnie pokazywał. etap pierwszy.jpg etap drugi.jpg etap trzeci.jpg etap czwarty.jpg etap piąty.jpg
Diorama będzie także służyła mi do prezentacji modeli i być może do programowania lokomotyw.
 

Podobne wątki