• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta do emerytury :)

OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
Drodzy Koledzy i Koleżanki z okazji nadchodzących Świat Wielkiej Nocy, życzę Wam wszystkiego dobrego, spędzenia czasu w rodzinnym gronie, mokrego dyngusa oraz chyba najważniejsze, bogatego zająca , czy 5ez w wielki czwartek czy w wielką sobotę ( w poznańskim zając chodzi w czwartki )
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
Po głębokiej analizie oraz przeczytaniu wielu tematów innych budowniczych doszedłem do przemyślenia, że mój projekt jest troszkę za duży na początek. Wpadłem więc nowy pomysł wyglądu i powróciłem do tradycyjnego wyglądu stołu z dostępem z trzech stron. Oto co mi wyszło. Mam nadzieję iż merytorycznie jest OK.
pozdrawiam
Mariusz
makieta ver. 10.jpg
makieta ver. 10 3D.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Jedna zasadnicza uwaga: po co tyle tego w czerwonej elipsie? Należy zastanowić się, jakie będą się odbywały jazdy, a zwłaszcza jakie jazdy będą jednocześnie, że potrzebne są takie równoległe drogi zwrotnicowe, a nie jak to zrobić, żeby ładnie wyglądało. I druga, drobna uwaga: darowałbym sobie te tunele, szczególnie ten z lewej strony...

makieta ver. 10.jpg
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
Troszkę poprawiłem :), faktycznie trochę przekombinowałem. Jakby kogoś interesowało to koszt torów według sklepu DCC24.EU (najtańszy jaki znalazłem) wyszedł na dzień dzisiejszy 3500 zł.
makieta ver. 10.1.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
Drogi kolego @Andrzej Harassek , mam nadzieję że teraz jest w miarę akceptowalnie ;). Pozwoliłem sobie wstawić budynek lokomotywowni dwustanowiskowej oraz dworca. Zamówiony mam zestaw startowy PIKO 59013, mam nadzieję iż niedługo będę mógł się cieszyć nowym nabytkiem, zresztą jak na razie jedynym do tego projektu. Zamówiłem to żeby mieć sterownie i czym testować budowę ;)
makieta ver. 10.1.jpg
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
Witojcie Kolegi ;)
Znajdując troszkę wolnej chwili puściłem wodze fantazji i stworzyłem układ, który jest najbliższy mojemu sercu i mam nadzieję że starczy mi samozaparcia na urzeczywistnienie marzenia.
Pozdrawiam
makieta ver. 12.jpg
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
A tak poza konkursem, w niedzielę byłem na małej wycieczce i zagościłem w Muzeum Kolei Wąskotorowej we Wenecji koło Żnina. Moim skromnym zdaniem jest to chyba ostatnie chwile, kiedy będzie można zobaczyć je na żywo, ponieważ są w coraz gorszym stanie fizycznym i jeśli nic się nie zmieni to skończą jako wsad do pieca hutniczego.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Znajdując troszkę wolnej chwili puściłem wodze fantazji
Oj tak, fantazji tu dużo, podobieństwa do prawdziwej kolei prawie wcale. Generalnie układ dziwaczny, nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością do tego stopnia, że nie podejmuję się proponować poprawek, bo wymagałyby kompletnej przebudowy układu torowego. W dodatku (przy założeniu ruchu prawostronnego) jadąc zewnętrznym obwodem w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, nie da się zjechać do wewnątrz. Nie da się również nigdzie stanąć, żeby przepuścić inny pociąg, zmienić czoło itp. - dla mnie kompletnie bez sensu. Kolejna uwaga to masa niepotrzebnych odwrotnych łuków. A poza wszystkim innym mamy dwie pętle i dwa problemy ze zwarciem. Konieczne będzie zastosowanie tzw. "modułu pętli".
 
OP
OP
KrotVikinG

KrotVikinG

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
553 5 0
I troszkę danych technicznych :), sorki za jakość zdjęć, to było tak na szybko
 

Załączniki

Podobne wątki