Ad. 3. Od kiedy pamiętam (czyli od ok. 1977r.) na peronie nie było zabudowań. Stało tam tylko samotnie krótkie zadaszenie, zlokalizowane mniej więcej w połowie długości peronu.[...] A sama nastawnia to był typowy peerelowski "kloc", więc dla mnie wtedy mało interesujący....
Nastawnia w trójkącie jak wskazuje projekt poniżej była typowym budynkiem krytym dwuspadowym dachem o łagodnym spadku, podobnie jak nastawnie z choćby Świdnicy Miasta, Przedmieścia czy Strzegomia;
https://polska-org.pl/4340760,foto.html?idEntity=519110
ŚM
https://polska-org.pl/729469,foto.html?idEntity=562391
ŚP2
https://polska-org.pl/719402,foto.html
St
https://polska-org.pl/985010,foto.html
Idąc tym tropem zakładałem, że nastawnia przy moście nad Odrą mogła być taka sama jak wspomniana powyżej. Jednakże obiekt, który jest tutaj widoczny na zdjęciu albo w trakcie wojny został zniszczony tak dalece, że po wojnie odbudowano go już na modłę PRLu, albo został na taką modłę przebudowany z czegoś starszego. Cóż, liczyłem, że zachowały się jakieś jego zdjęcia. Poniżej zdjęcie na podstawie którego sądziłem, że to coś starszego.
https://polska-org.pl/934982,foto.html?idEntity=519110
Co więcej, oglądając nabyte zdjęcia lotnicze z 1985 r., dobrze widać pewne detale, które mogłyby iść w parze z teorią, że tamta nastawnia była podobna do tej z "trójkąta". Widać łagodny dwuspadowy dach (kalenicę wskazałem czerwoną strzałką) oraz detale (tak myślę), które wskazywałyby, że elewacja mogła mieć tynkowane pola wśród pasm, gdzie cegła była widoczna.
![](https://i.postimg.cc/JnndNk4B/Screenshot-11.png)
Co do peronów, też myślałem, że to mogły być wiaty, jednak po co w tych wiatach kominy? Jakaś malutka poczekalnia z piecykiem wbudowana w wiatę? Czym był drugi budynek? Dyżurny peronowy?
![](https://i.postimg.cc/Gmv2RBRY/Screenshot-12.png)