• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej we Wrocławiu i okolicach

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.554 31 1
Wczoraj przyłapałem we Wrocławiu, na przystanku W-w Popowice taki oto skład platform kontenerowych Sggnss firmy Clip.
Zobacz załącznik 788233
Zobacz załącznik 788234
Zobacz załącznik 788237
Zobacz załącznik 788235
Zobacz załącznik 788236

Z innej beczki. Południowa głowica stacji Kobierzyce, na której ostały się jakimś cudem semafory kształtowe i reszta SRK, w stanie mocno uszkodzonym, lecz zachowanym. Linia obecnie jest modernizowana, mam nadzieję, że te artefakty nie pójdą na złom:
Widok na północ, w stronę Wrocławia:
Zobacz załącznik 788244
Widoka na południe, w stronę Sobótki:
Zobacz załącznik 788245

Zapraszam na ciąg dalszy przygody z zabytkową infrastrukturą kolejową ze stacji Kobierzyce.
Remont się zakończył, semafory oraz resztę niepotrzebnych nikomu artefaktów wycięto i pieczołowicie złożono w...


... trawie.
Stały tyle lat, są już wiekowe, na pewno się zmęczyły. Niech sobie teraz poleżą.
20221002_104040.jpg


20221002_104007.jpg
 

sheriff

Znany użytkownik
Reakcje
534 9 0
Zapraszam na ciąg dalszy przygody z zabytkową infrastrukturą kolejową ze stacji Kobierzyce.
Remont się zakończył, semafory oraz resztę niepotrzebnych nikomu artefaktów wycięto i pieczołowicie złożono w...


... trawie.
Stały tyle lat, są już wiekowe, na pewno się zmęczyły. Niech sobie teraz poleżą.
Zobacz załącznik 927586

Zobacz załącznik 927587
KSK nie mogłoby się zainteresować takimi fantami? @Rysiek co myślisz?

Zdroofka
Andrzej
 
Reakcje
2.695 78 10
Gdybym był w pobliżu, przygarnął bym chodź jedno ramie i latarnie do garażu. Wiadomo co się z tym stanie jeśli tam zostanie.
Tylko kwestia tego jest taka, że formalnie to nadal własność PKP... a ramiona nawet nieuszkodzone, więc pewnie już moze ktoś stać w kolejce po to (pekap przekazuje czasem takie artefakty stowarzyszeniom lub innym tworom zformalizowanym)...

Pozdr,...
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.738 38 3
Szklarska Średnia przebudowana.

Zima ledwie pokazała zawiązek paznokcia, nie mówiąc o małym pazurku, pokrywając nizinną część kraju centymetrową warstwą śniegu, a już zdolny ułan za kierownicą postawił ciężarówkę w poprzek ekspresówki S3 blokując ją na cztery godziny. Skoro tak się dzieje na nizinie, to w górach musi być już stan alarmowy. Wyjeżdżając do Szklarskiej, już się miałem zaopatrzyć w raki na buty i łańcuchy na koła, tymczasem dojechawszy na miejsce okazało się, że cały ten atak zimy jest jak wiarygodny komunikat w państwowej telewizji.

sz1.jpg


W Szklarskiej Średniej prace przy budowie nowego peronu są już zakończone. Jedynym dojściem na peron jest to (zauważcie napis po angielsku; o tym za chwilę dalej):

sz2.jpg


Aż przeszedłem na północny koniec peronu – od strony parkingu – aby się upewnić, że tak jest rzeczywiście. Od strony południowej też nie ma dojścia; tam dodatkowo straszy znak o zakazie wejścia na teren kolejowy, jeśli nie jest się osobom upoważnionom. A czy kupno biletu na pociąg, a zatem również prawa do wejścia na teren kolejowy nie powoduje, że staję się takom osobom?
No, w każdym razie konieczność przechodzenia pasażerów takim korytarzem przypomina trochę mi osobiście niemieckie Ruhe! Ordnung!

sz3.jpg


Polskie rozkłady jazdy już od dawna zawierają tłumaczenie na angielski, co to znaczy „objaśnienia skrótów”, ale po co tłumaczyć same skróty? A niech się pasażer uczy polskiego, trochę chęci, trochę ćwiczenia szarych komórek do walki z czyhającym na nie Alzheimerem. A nie tak, wszystko ma być podane na tacy, chłe chłe.
sz4.jpg


Dzięki skanalizowaniu potoku podróżnych, mieszkańcy jednak dość specyficznego lokum zostali oddzieleni od świata chaosu i ruchu. Jakże to inaczej teraz wygląda w porównaniu z czasami świetności niegdysiejszej stacji.
sz5.jpg


sz6.jpg


Tymczasem w Dolnej prace jeszcze nie ruszyły.

sz7.jpg


Przy peronie akurat stał regionalny przecinak, bez włączonych świateł końca pociągu. Nie oczekiwał na pasażerów, lecz na „dalsze rozkazy”, a może się zepsuł? Nie wiem. Po chwili mojego kręcenia się po peronie mechanik włączył światełka, ale nie podchodziłem zapytać, o co chodzi.

sz8.jpg


Temperatura powietrza wynosiła minus dwa stopnie, a człowiek miał wrażenie, że jest minus dwanaście. Zrobiłem jeszcze zdjęcie letniej poczekalni dogorywającego budynku stacyjnego, której ściana przeistacza się w medium wpływu z hasłami i odezwami do narodu

sz9.jpg


i czmychnąłem do ciepłego wnętrza samochodu, nawrotka, odjazd i do zobaczenia za jakiś czas.

Aktualność zdjęć: listopad 2022.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
12.080 499 30

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
4.328 111 10
Dlaczego tajemniczych?

Tak, z NRD, a konkretnie z fabryki w Görlitz, a modeli faktycznie nie ma. Ale tajemniczego w nich chyba niczego nie ma, wystarczy w Google wpisać ED70 i sporo informacji wyskakuje, a na forum też sporo na ich temat było.
Napisałem trochę pòł żartem. Ale fakt że planów do nich nie znalazłem. Jedyny rysunek jaki jest na internecie to bardziej poglądowy. Starsza generacja słyszała o tych jednostkach, ale młodzi (?). Pierwszy raz też zobaczyłem w środku dzięki temu filmikowi.
 

Artur_BJ

Aktywny użytkownik
Reakcje
473 8 0
https://www.youtube.com/@KolejNaBrochowie/

Chodzę ze smartfonem na spacery tu i tam... Poluję na pasażerskie, czasem towarowy się zaplącze, a czasem zjadę gdzieś w podróży... Może kiedyś zrobię jakieś odcinki celowane - wszak na Brochowie (jeszcze) jest cmentarzysko lokomotyw...
Wrzucam wszystko. Może to, co teraz wydaje się powszechne i zwyczajne, za 10-20 lat będzie kręcić tak, jak kręcą nas składy sprzed 10-20 lat obecnie...

Zapraszam do oglądania i subskrybowania :)
Na razie obiecuję coś dwa razy dziennie - do porannej i popołudniowej kawki ;)
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.554 31 1
https://www.youtube.com/@KolejNaBrochowie/

Chodzę ze smartfonem na spacery tu i tam... Poluję na pasażerskie, czasem towarowy się zaplącze, a czasem zjadę gdzieś w podróży... Może kiedyś zrobię jakieś odcinki celowane - wszak na Brochowie (jeszcze) jest cmentarzysko lokomotyw...
Wrzucam wszystko. Może to, co teraz wydaje się powszechne i zwyczajne, za 10-20 lat będzie kręcić tak, jak kręcą nas składy sprzed 10-20 lat obecnie...

Zapraszam do oglądania i subskrybowania :)
Na razie obiecuję coś dwa razy dziennie - do porannej i popołudniowej kawki ;)
Cmentarzyska już nie ma.
Wszystko whutęwstąpiło. Amen.
 

Podobne wątki