• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Kolej wąskotorowa na tor 5” skala 1:4,7 ( kolej ogrodowa )

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
#41
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M.A.feldbahn
Reakcje
163 0 0
#44
Przedstawiam kryty wagon którego model będę budował.


wk-01.jpg


Jest to mały wagon o długości 3,8m i szerokości 1,4m na tor 600mm. Jego pomiary wykonałem w 2016 r. na stacji Rudy – stało tam wtedy trochę taboru 600mm. Będzie budowany na tor 5” w skali 1:4,7 jak reszta mojego taboru. Model będzie miał długość (bez sprzęgów) trochę ponad 800mm



Większość jest już rozrysowana, blachy do złożenia ramy są już wypalone laserem aktualnie przygotowuję się do spawania. Niestety spawać dopiero się uczę, więc muszę jeszcze trochę prób zrobić.

wk-03.jpg
wk-02.jpg
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#45
A ten wagon, to nie jest może jeden z tych co trafiły tu z Pionek ( o ile dobrze pamiętam)??

Poza tym powodzenia, zapowiada się ciekawie...

Pozdrawiam,...
 
OP
OP
M.A.feldbahn
Reakcje
163 0 0
#46
OP
OP
M.A.feldbahn
Reakcje
163 0 0
#47
Przygotowałem już stanowisko do spawania.
Konstrukcja ramy w czasie spawania będzie dociśnięta ściskami do cewników ustawionych w jednej płaszczyźnie co zapobiegać będzie odkształceniom od temperatury.

wag kryt 02.jpg


Ostatnio też planowałem spawanie, przypasowywałem blachy....
W blachach wyciąlem fazy gdzie położne bedą (w większości) spoiny.
Blachy posiadają "ząbki" które ułatwiają pozycjonowanie.
wag kryt 01.jpg
 
OP
OP
M.A.feldbahn
Reakcje
163 0 0
#51
Rama wagonu gotowa. Prace były dość pracochłonne a do tego spawarka nawalała.
Teraz pracę zawieszam ze względu na okres świąteczny i nieprzyjemne zimno w garażu.
wag kryt 07.jpg
wag kryt 08.jpg
wag kryt 09.jpg
wag kryt 10.jpg

(na zdjęciu puszka 0,33 - to dla wyczucia gabarytów - wiem, że niektórzy przyzwyczaili się do jednogroszówki w tej roli :) )
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
M.A.feldbahn
Reakcje
163 0 0
#53
Tylko pozazdrościć miejsca i możliwości...

Pozdrawiam,...
O miejsce, możliwości, a także o podwyższanie własnych umiejętności stale walczę.
Nie jest łatwo mieszkając w centrum miasta zorganizować warsztat / garaż na kolejkę i jeszcze wytłumaczyć to małżonce :)
... a jeszcze znaleźć na to czas...
Jak żona mówi komuś, że mamy garaż i że tam nigdy auto nie wjechało - to pomyślcie jak reagują:eek:.

pozdrawiam
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.052 26 1
#54
O miejsce, możliwości, a także o podwyższanie własnych umiejętności stale walczę.
Nie jest łatwo mieszkając w centrum miasta zorganizować warsztat / garaż na kolejkę i jeszcze wytłumaczyć to małżonce :)
... a jeszcze znaleźć na to czas...
Jak żona mówi komuś, że mamy garaż i że tam nigdy auto nie wjechało - to pomyślcie jak reagują:eek:.


pozdrawiam
Proszę się nie przejmować. Jak budowaliśmy dom, to garaż z góry był po to, żeby wybudować w nim jacht. Tyle, że moja małżonka pomagała mi potem w budowie. A mimo iż łajba pływa już po Mazurach od kilku lat, auta stoją na zewnątrz. Trzymanie samochodu w garażu jest cholernie niepraktyczne. Otwierać, wsiadać, wyjeżdżać, wysiadać, zamykać, wsiadać...OK. Można wszystko zrobić na pilota, ale te pieniądze wole wydać na hobby, a nie na gadżety
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#56
Całe życie wśród wariatów .:)
Aby podbudować kolegę że nie jest odosobniony w tym szaleństwie , też dziubię lokomotywę i wagon a na samochód też nie ma miejsca .
Zresztą samochód pełni rolę służebną wobec kolejki .
DSC_4533.JPG
DSC_0458.JPG
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Inne ciekawostki 472

Podobne wątki