• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY Poznań 2009 - przygotowania, sugestie, ustalenia.

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#43
Nie żebym się wtrącał, ale też mnie wkurza jak koledzy stosują jakieś szarobure trawy,
a przecież łatwo to znormalizować - wystarczy dobrać taką posypkę, aby miała kolor... trawy :)
Oczywiście takiej żywej, nie zwiędniętej i nie kiełkującej.
Wystarczy wynieść moduł na pole (albo na dwór ;)
Nawet po zimie trawnik jest zielony, a nawet jak ma różne odcienie to i tak będzie to mniejsza różnica niż stosowanie wściekle zielonych kontra szarobure.
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.284 8 0
#44
Czy została ustalona metoda zazielenienia?
Tzn. kolor zieloności
Nie żebym się wtrącał, ale też mnie wkurza jak koledzy stosują jakieś szarobure trawy,
a przecież łatwo to znormalizować - wystarczy dobrać taką posypkę, aby miała kolor... trawy
No tutaj powinny zabrać głos osoby "zainteresowane" ;) W zasadzie, ja już nic nie zmienię na module od strony NEMO, jedynie pozostaje "przejściówka" w PMM - ale tam chyba już ustalono kolor trawy.

Z tego co pamiętam, padła propozycja konkretnego producenta :cool:
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#45
Młodzikowski napisał(a):
PMM - ale tam chyba już ustalono kolor trawy.

Z tego co pamiętam, padła propozycja konkretnego producenta :cool:
Mogę Ci nawet do Rogalinka kawał przywieźć, bo swego czasu był problem z kupieniem, może nadal jest ....
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.250 141 0
#46
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale trawa w PMM ma jedną wadę.
Jest trudno dostępna w PL

No chyba, że coś się zmieniło - muszę sobie odświeżyć pamięć.

Poza tym, nie wiem jak inni, ale posiadając sadzarkę, wolałbym się raczej skupić na jej wykorzystaniu, niż na używaniu jakiś przedpotopowych metod z rwaniem kartki VERO ;-)
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#48
Żeby być dobrze zrozumianym - miałem na myśli moich kolegów z klubu a nie tu z tego wątku.
Po prostu uważam, że zarówno brak normalizacji, jak i narzucanie konkretnej trawy konkretnego producenta (czy to coś co jest na krawędzi modułu Krzyśka H.?)
są złe.
Zdrowy rozsądek i wzorowanie na oryginale są dobre.
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.284 8 0
#50
Nie chcę zakładać kolejnego, nowego tematu - ten myślę wystarczy.

Dzwoniłem do organizatora tegorocznej edycji HOBBY, Pani Barbary Vogt z MTP.
Trochę się dowiedziałem, więc śpieszę z informacją ;)
Impreza z racji remontu dotychczasowych hal, przeniesiona do nowych pawilonów 7, 7a, 8, 8a. W przyszłym tygodniu mam obiecane rzuty hal, więc postaram się je zamieścić.

Z powierzchnią pod makiety nie powinno być problemów - należ tylko wstępnie określić potrzebną powierzchnię. Termin do połowy sierpnia. Stojaki może zapewnić organizator.

Istotną zmianą jest "wpisowe". Dotychczasowe bezpłatne udostępnienie powierzchni wystawienniczej dla modelarzy - to historia. Nawet MTP nie będzie dokładało do "interesu" na dłuższą metę.
Pobierane będą opłaty w następujących wysokościach:
- osoby indywidualne - 50 zł.
- kluby zrzeszone - 150 zł.

Tegoroczna edycja TRAKO, będzie dla wielu "kolejarzy" imprezą priorytetową. Dobrze by było, aby już teraz wiedzieć, co kolejowego w Poznaniu będzie.

Wcześniejsze deklaracje "wspólnego występu" - nadal aktualne. Tylko kto będzie chętny ?
Pozdrawiam.
 
Z

Zv

Gość
#53
Młodzikowski napisał(a):
Istotną zmianą jest "wpisowe".
Pobierane będą opłaty w następujących wysokościach:
- osoby indywidualne - 50 zł.
- kluby zrzeszone - 150 zł.
no to chyba się komuś coś pomieszało.. nie będę pisał za N-ormę ale ja płacić za to że ktoś zarobi na biletach moją makietą nie będę.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#55
Skoro napisało juz dwóch naszych to chyba można to uznać za stanowisko N-ormy:
Niech się MTP pocałują w d***. Jedziemy na Trako.
Szkoda trochę, bo kilka osób fajnie czasem zobaczyć, Kubuś niestety musi poczekać aż ktoś tam oprzytomnieje.

Co to w ogóle znaczy "MTP nie będą dokładały do interesu?". To jakaś kpina. Ciekawe, że targom w Lipsku opłaca się ZAPŁACIĆ klubom z BDEF za ściąganie narodu który zajrzy na stoiska komercyjne.
 

Paweł

Aktywny użytkownik
KKMK
Reakcje
11 0 0
#57
Ja również nie zamierzam przyjeżdżać z posterunkiem odgałęźnym, jeżeli mam dokładać do interesu organizatora, wolę jechać do Ligotki za Cieszynem, gdzie jest bliżej i płacę za super zabawę we fremo, a nie puszczanie kolejek dzieciom. To żenada...
My myśląc o grudniowej'09 imprezie w Krakowie myślimy, jak zdobyć kasę na noclegi i jedzenie dla przyjezdnych makieciarzy, a nie żeby jeszcze musieli się dokładać tak jak to ma miejsce w Poznaniu 2009
 

pawelasty44

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#59
http://miasta.gazeta.pl/poznan/1,36037,3115883.html

"Ponad 40 imprez, ok. 10 mln zł zysku i 28. miejsce w rankingu światowych organizatorów targów"
Nienażarci ?

Twardy napisał(a):
Tak naprawdę to my jesteśmy wabikiem przyciągającym ludzi na te targi
i to nam powinno się płacić za wystawiennictwo makiet :!:
Bezwarunkowo tym bardziej, że ...
"Na razie targi starają się o dotacje z Unii Europejskiej."
... takie imprezy pomagają w tego typu staraniach.
 

Podobne wątki