• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY Poznań 2009 - przygotowania, sugestie, ustalenia.

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
#61
no nie?
a zobacz każdy co się dzieje w "projekcie tego gbura , hi hi ha ha ha , a ja czas temu odleciałem jeszcze dalej ,wspomniałem o honorariach DLA NAS za pokazywanie czegoś na targach ,imprezach , otpustach , galeriach , w cyrku na przykład tez , a czemu nie , to jest mój zawód , a więc ja muszę dostawać za to wynagrodzenie , żeby mieć na pasztetową i godne twórcze życie, mój pomysł na imprezę taką za którą dostaje się hajc pozostał z echem, hi hi ha ha
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.576 8 0
#63
W sumie to chyba dobrze, że pół roku prędzej wiadomo o "wpisowym". Ja liczę na to, że organizator po przeczytaniu Waszych wypowiedzi, "ocknie się" za nim będzie za późno :neutral: Szkoda by było, żeby dobrze zapowiadająca się impreza o randze międzynarodowej zdechła po pięciu latach.
W odróżnieniu od "imprezy łódzkiej", gdzie z każdą kolejną było coraz mniej chętnych - na HOBBY było odwrotnie.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#64
Ja i inne krakusy mieliśmy zgryz, co w razie przekrywania się terminu Ligotki Kameralnej i MTP Hobby, teraz już nie mamy takiego zgryzu :)
 

pantaleymon

Użytkownik
KKMK
Reakcje
0 0 0
#65
Młodzikowski napisał(a):
Dzwoniłem do organizatora tegorocznej edycji HOBBY, Pani Barbary Vogt z MTP (...) Istotną zmianą jest "wpisowe". Dotychczasowe bezpłatne udostępnienie powierzchni wystawienniczej dla modelarzy - to historia. Nawet MTP nie będzie dokładało do "interesu" na dłuższą metę.
Pobierane będą opłaty w następujących wysokościach:
- osoby indywidualne - 50 zł.
- kluby zrzeszone - 150 zł (...)
zbyt wiele to organizatorzy na dojeniu modelarzy nie ugrają, te śmieszne w skali dochodów MTP pieniądze pozwolą zapewne na nie więcej niż opłacenie sprzątania hali po imprezie ... można by zasugerować Pani Vogt, że jeśli chce makiet ściągających publiczność to ona powinna pokryć koszty dojazdu (dla niektórych całkiem istotne) oraz wynagrodzenia za te kilka dni zabawiania publiczności. W końcu wystawcy to nie widownia a nawet hostessom się płaci ...
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
#67
mamy martele ,kozaki , ale nie po to by na dzień dobry usłyszeć pogardę na swój temat , tylko w atmosferze szacunku wzajemnego zabrać się za rozwiązywanie takich problemów, jak można za takie cuda na patykach dosłownie nic w zamian nie dostać , wiem , że dla wielu gdzie indziej zarabiających to relaks , oderwanie się od monotonii którą to wymiotować się chce , wypicia piwka w gronie przyjaciół , ale za piwko musisz zapłacić ! Bez przesady , robić takie szoł i nic za to nie mieć zapłacone - to dziwne .Sama kobieta od targów zaczęła kombinować marketingowo , że jak tacy nawiedzeni i tacy porządni to może niech za swoją naiwność w tej materii - zaczną bulić jeszcze , i ma rację ,
dobrze że jest kozak i martel, szkoda , że są dwa gbury jeden jest tu i tu , drugi jeszcze nie wiem czy jest na kozaku
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
2.014 6 0
#68
dlaczego na targowisku TY nie chcesz pieniędzy za to że uatrakcyjniasz próżność ludzką , zwłaszcza w kontekście tego , że ja jako widz płacę bilet za to żeby Twoje i innych piękne rzeczy zobaczyć( dziesięć złotych)
sami kolejarze w tak dużym ośrodku miejskim spokojnie zapewnią frekwencję, jasne , że można dopiero tam wtedy dowalić czadu do szoł..
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#71
Może po prostu ustamy cenę za nasz przyjazd z makietami na Hobby w wysokości:
- osoby indywidualne - 50 zł.
- kluby zrzeszone - 150 zł.

Wtedy zobowiązania się wyrównają i wyjdzie na zero...
:D
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#73
W bardzo podobny sposób ostatnio jest walka, czy to YouTube ma płacić firmom fotograficznym, czy to raczej firma fotograficzna ma płacić YouTube...
:D
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#74
Panowie fajnie się czyta Wasze wypowiedzi, też jestem "oburzony" ale już niejedno widziałem w życiu swem i mnie nie dziwi, wprowadzenie wpisowego, natomiast histerycznaq reakcja co niektórych i owszem.
Zbojkotujmy, jasne jak jeden mąż, no zróbmy z gęby d***, bośmy obiecywali i co, jak baby się zachowujemy.
Niech nam organizator pokryje koszty przyjazdu, noclegów, wyżywienia, niech nam na noc ukraińskie ****y sprowadzi, chętnych niech po plecach podrapie itd. listę poboznych życzeń można utworzyć na każdym forum, spisać i wysłać do organizatora.

Co w zamian, alternatywna impreza w .......... kto wie, bo czy odważny ten kto organizacją się zajmie potrafi z kosztami zejść poniżej 70 PLN, wpisowe 50PLN nocleg u Prezesa Prezesów 20PLN, na stypę iść nie trzeba, wejście na targi tylko kilka kurew pod adresem śniętych wyżelowanych pedałów w recepcji, jedzonko w zalęzności od gustu, apetytu i zamożności, myślę że koszt nie przekroczy kosztu elytarnej imprezy w Rogalinku.
A czy Sello zapewni nam dostatecznie dużą salę, aby wszyscy się pomieścili, czy zwróci koszt dojazdu, przecież tam dostać się trzeba też jakoś.
Zmotoryzowani luzik, a co z pociągowymi wędrowcami, jak w te dzikie ostępy się dostać mają.
I proszę Sello nie wytaczaj milijona argumentów i obelg bo nie atak na Ciebie to jest, jeno przykład, subiektywnego oplwania, czegoś co bez 50PLN-ów wychwalane byłoby pod niebiosa.

Do sedna docieram, i zdanie swe oznajmiam, jeśli Krzysiek Młodzikowski się zdecyduje, ja też pojadę, druga sprawa że po raz ostatni, boć mu to obiecałem, a jako mężczyzna słowa dotrzymam, kto się dołączy jego sprawa.
Kto miał jechać i dał w tym celu głos niech zachowa twarz i potem choćby potop, otwarcie organizatora o żalu z serc wypływającym poinformować wypada i szukać dostatecznie dużych sal na imprezy "prywatne" wszak przykład ostatniej wspomnianej pokazuje że bawić się można doskonale.

Jeśli KM powie "mamy ich w d...e" to mamy ich w dwóch a to gorsze zapewniam od jednej.
Sytuacja obecna w dobie kryzysu niczym szczególnym nie jest, myślę że powoli takie sztywne oficjalne zloty z miodem spijanym z ust, powoli odchodzą w zapomnienie.
Odpowiedzcie czy Trako spełnia wizje szeregowego modelarza o prezentacji swych dokonań, z pewnością nie, mimo pochwalnych peanów jest coraz gorzej, ale nie o tym chciał napisać ten co to wystukuje.
Luz i "rodzinna" atmosfera, oto recepta na sukces jest, więc zamiast biadolić rozglądajcie się za dużymi salami, ekskluzywnymi hotelami gdzie nocleg kosztuje 20 PLN, a większość się pojawi jak moja Zula na dzwięk otwieranej lodówki.

Inszą sprawą jest skostniały PZMK, będę namawiał towarzyszy moich do wystąpienia z tej dziwnej organizacji, która w zasadzie nic nie robi dla modelarzy.
Oczywiście poza warsztatami i częścią nieoficjalna Salonu Hobbowego.

I jak już każdemy to i Panom z KKMK też, zadziwiająca jest Wasza niechęć do udziału w imprezach krajowych, rozumiem że tam gdzieś w świecie dalszym lub bliższym,bawicie się lepiej, na poziomie itd. ale czy choć raz nie moglibyście się poświęcić w imię solidarności z resztą kraju, pojawiając się w aureoli sławy na choćby tegorocznym SH, macie przecież co pokazać.
A występ Maćka Czapkiewicza na warsztatach pokazał że nie gorsi jesteście.

No teraz możecie zbierać chrust na mój stos, zapałki Wam pożyczę, ale bądżcie mężczyznami.
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#75
Nemo, nie będę się wypowiadał w imieniu kolegów, ale u mnie nie ma żadnej niechęci,
co najwyżej brak chęci - imprez z udziałem publiczności mamy u siebie w Krakowie i śląsko-dąbrowskich okolicach wystarczająco, więc trochę brak motywacji aby jechać przez pół albo całą Polskę, i znowu schylać się pod obniżonymi dla publiczności makietami, jeżdżąc tam i nazad żeby coś się działo.
Owszem, namawiałem w klubie kolegów aby pojechali, ale głównie ze względu na Ryśka i Krzyśka :)
 
Reakcje
0 0 0
#76
Kpt.Nemo napisał(a):
no zróbmy z gęby d***
Nie, nie zrobimy - bo to jest zmiana warunków i zwalnia to od danego słowa o ile takie ktoś dał .
Po za tym czy uważasz za słuszne, zbierać kasę od ludzi którzy prezentują makiety ?
To oni przykładają się do atrakcyjności targów i mają za to płacić ? http://www.cosgan.de/images/midi/konfus/c090.gif
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#77
ciekma napisał(a):
imprez z udziałem publiczności mamy u siebie w Krakowie i śląsko-dąbrowskich okolicach wystarczająco, więc trochę brak motywacji aby jechać przez pół albo całą Polskę, i znowu schylać się pod obniżonymi dla publiczności makietami, jeżdżąc tam i nazad żeby coś się działo.
Jest to jakiś argument.
 
K

Kpt.Nemo

Gość
#78
Twardy napisał(a):
Kpt.Nemo napisał(a):
no zróbmy z gęby d***
Nie, nie zrobimy - bo to jest zmiana warunków i zwalnia to od danego słowa o ile takie ktoś dał .
Po za tym czy uważasz za słuszne, zbierać kasę od ludzi którzy prezentują makiety ?
To oni przykładają się do atrakcyjności targów i mają za to płacić ? Obrazek
Polecam przeczytanie uważne mojego wywodu jeszcze raz, też jestem "oburzony" itd.
Panowie ulegam ciężarowi Waszych argumentów, w imię zasady że " i Herkules dupa kiedy ludzi kupa" nic więcej nie napiszę, o naszym udziale lub nie decyzję podejmiemy z Krzyśkiem(przepraszam że piszę Krzysiu za nas obu)jesli kto się do nas dołączy dobrze, jeśli nie to, chyba to przeżyjemy, a na razie wracam do mojego ulubionego zajęcia, do zmywania.
A Wy bijcie pianę dalej.
Pa.
 
D

Dariusz

Gość
#79
Panowie. Bylem na wielu takich imprezach w USA. Jako wystawca i zwykly ogladacz.
Wszedzie sie placi. Placa firmy, dilerzy, modelarze z makietami etc.
Organizator ustala warunki i albo je spelniasz i uczestniczysz albo nie. Na dorocznym Train Fest w Milwaukee jest kilkaset stoisk producentow, handlarzy oraz kilkadziesiat makiet roznych klubow i osob indywidualnych. I kazdy placi. Oczywiscie stawki dla firm modelarskich sa inne od stawek dla handlarzy i wystawcow z makietami. Tak jest wszedzie.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
374 26 4
#80
Paweł, brachu - wiesz przecież że dokładnie tydzień po zeszłorocznym Poznaniu w ankiecie gdzie jedziemy wygrało Trako, ale decyzję mieliśmy podjąć później, bo żal nam było nie zobaczyć kilku mord zakazanych - nie posądzaj więc nas o histerię.
Póki co - wolimy Trako.
Zwłaszcza, że nie jest to dla nas różnica między połową stówki a trzema połówkami - bo pojedzie nas sześciu, może więcej a że jako klub nie palimy się do zrzeszania w PZMK to każdy teoretycznie powinien wybecelować pięć dych.
Być może wystawa na Trako zdechnie zupełnie - bo wieści żadnych znikąd i trza będzie tyłek zacisnąć albo po polsku zakombinować i zobaczymy się w PO.
Tymczasem - nie podoba nam się nowa świecka tradycja. Ot, co.

Dariusz napisał(a):
Tak jest wszedzie.
Może w kraju pastuchów tak, ale tutaj to nowość.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Imprezy 27
Imprezy 64
Imprezy 155
K
Imprezy 2
Imprezy 74

Podobne wątki