• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY Poznań 2009 - przygotowania, sugestie, ustalenia.

OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.284 8 0
#23
...może raczej rozpoczęcie nowej kolekcji
No tylko pogratulować.
Jak się zdecydujesz, to przynajmniej będzie do kogo się "uśmiechnąć" przed poznańską imprezą. Jest parę osób, które "kochają" wąskotorówkę - jednak nie tak wielu. Każda "nowa dusza" jest mile widziana :D
A w Twoim przypadku, wspólny rozstaw szyn, umożliwi zabawę i jednym i drugim na tej samej makiecie ;)
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.284 8 0
#24
Witam. Pytanie do specjalistów: proszę powiedzieć jak spisują się napędy podmakietowe Tilliga nr.kat. 86110 ?
Pytam, bo mam takowe zamontowane, jednak dotychczas "nie pracowały", a słyszałem, że mają tendencję do "zawieszania" się. Napęd sam w sobie fajny, bo zamiast elektromagnesu ma zamontowany silnik i przekładnię ślimakową - przez co czas przestawienia "wajchy" jest bardziej realny.
Jeśli ktoś używa wspomniany "sprzęt" - proszę o opinię.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#26
Młodzikowski napisał(a):
Napęd sam w sobie fajny, bo zamiast elektromagnesu ma zamontowany silnik i przekładnię ślimakową - przez co czas przestawienia "wajchy" jest bardziej realny.
Takie same rozwiązanie mają napędy Conrada a są ciche i się nie zacinają i kosztują tylko? 25 zł tylko trza im osobne krańcóweczki zakładać
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.284 8 0
#27
Takie same rozwiązanie mają napędy Conrada
Tak, tylko, że ja już je mam. Zakup nowych raczej nie wchodzi w rachubę - bo tych nie wyrzucę.
Najważniejsz, że "pstryknięcie" załatwia sprawę "wieszania" ;). Martwiłem się, że po zacięciu trzeba będzie włazić pod makietę i demontować.
Dziękuję za informacje.
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.284 8 0
#28
Zapanowała cisza ;) Jednak prace cały czas postępują do przodu (przynajmniej u Nemo).
Cały czas czekam na wizytę i przymiarkę skrzynki. Przy swojej "przejściówce" narazie nic nie robię - bo też czekam za profilem dwutorowym.
Kolejny lok HOe już "zcyfrzony" przez "speca" od małych lokomotywek - Miśka. Jak wróci porównam z tym drugim ;)
Teraz muszę przerobić elektrykę na "wąskim torze" i wykonać dodatkowy pulpit sterujący rozjazdami HOe. Ten od "normalnego" - też prosi się o wymianę.

Kto buduje "wąski tor" - już tu pisałem, a nie chcę się powtarzać. Pojawiła się kolejna osoba, którą zamierzam "przekonać" do ewentualnego łączenia na Hobby. Adam Karczewski (o którym ostatno tu głośno) - to kolekcjoner, zbierający modele od wielu lat. Chociaż posiada tabor raczej "międzynarodowy", myślę, że licząca kolekcja prawie 200 loków (i Bóg wie ilu wagonów) warta jest "zachodu", by pojawiła się w Poznaniu ;)
A okazja ku temu jest, bo kolega jeszcze nie posiada makiety. Dał się przekonać do modułów, a teraz jest "urabiany" na takie, które umożliwią włączenie do "cyrku" ;)

To tyle na dzisiaj.
Ponawiam "apel" do "krakowiaków" - chociaż wiem, że teraz "żyją" inną imprezą.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#29
Spoko Krzysiu, drugim ważnym elementem zabawy "cyrkowej" jest szlak i stacja dwutorowa. I tu jest systematyczny progres, nie piszę i nie pokazuje nic bo ten etap prac nie jest ciekawy do oglądania ale zapewniam Cię, że prace trwają. Z niemalże 40 mb torów zaszutrowane na gotowo jest już ponad 25% a wstępnie tanim podkładem ponad 50%. Z 11 docelowych skrzynek 8 już zagraca mi chałupę :) i jeśli nie wydarzy się nic nieprzewidywanego powinienem się na SH wyrobić.
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#31
Tak, aktualnie pracuję nad stacją. Jest to klasyczna towarowa stacyjka na mojej ukochanej węglówce. Niestety odtwarzam ją bez trakcji (choć stacja będzie z przełomu lat 70-80-tych), nie umiem wykonać jej sensownie w skali więc wolę nie robić w wcale. Kilka segmentów szlaku dwutorowego już jest, parę się buduje, a jak jeszcze Krakusy zechcą się pobawić w naszym "freestyle'u" to robi się z tego całkiem sensowny układ makiety.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#33
No i są jeszcze moje 3 skrzynki i Krzysia Grzelaka 4 skrzynki prostej dwutorówki, czyli razem jeszcze 6,3 m (jak z nim rozmawiałem to jest chętny na SH).
 
A

Adam-H0

Gość
#34
trudno napisac ze dalem sie namowic - odkad roco wprowadzilo sterowanie digitalne to zabawa zaczela miec sens - lokomotywy na tym samym torze - to jest prawdziwa zabawa.
To spowodowalo ze z czystego kolekcjonera postanowilem sie bawic.
Z budowa modulow bedzie mi pomagal Krzysiek bo sam mam w tym kierunku zerowe doswiadczenie - ale mam nadzieje ze moj wspoludzial urozmaici troche to zabawe.

jezeli bedzie dla mnie miejsce to chetnie
 

Acid Rain 1973

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
304 0 0
#35
Sello napisał(a):
No i są jeszcze moje 3 skrzynki i Krzysia Grzelaka 4 skrzynki prostej dwutorówki, czyli razem jeszcze 6,3 m .
Twoje i Krzyśka miałem na myśli pisząc, że kilka już jest. Do tego dochodzą 4 segmenty Martela i bodajże Medyk też jakiś fragment dwutoru ma a do tego może doktor zrewitalizuje swoją stację. Ja działam z Szadkiem i do tego przymierzamy się jako klub do zrobienia dwóch łuków 90 stopni plus jakiś tam fragment prostych. Drgnięcie w temacie dwutorówki może zdopinguje Dominika i Roberta. Czyli reasumując można by postawić dwie dwutorowe stacje, spory kawałek szlaku między nimi wjazd dwutorem na teren modułów Krzyśka i dalej wyjazd jednotorowy. Dodatkowo od Krzyśka wychodzi wąski tor a z obu stacji są kolejne dwa wyjścia jednotorowe więc możliwości konfiguracyjnych jest naprawdę sporo.
 

pado

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
4.549 33 0
#37
Chłopaki ja także wstępnie chcę się zgłosić do wspólnej zabawy. Zastrzec jednak muszę iż nie wiem jak mi do końca się uda wszystko pogodzić bowiem 5 września mam mieć wesele swoje potem wyjazd i wesele kuzyna. Jeśli się terminy dobrze zgrają to i moja stacyjka 2 torowa przyjedzie. Za tydzień będzie przechodzić test na spotkaniu w Krakowie ;) Zapraszamy w imieniu KKMK ;)
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.284 8 0
#38
Chłopaki ja także wstępnie chcę się zgłosić do wspólnej zabawy
Cieszę się niezmiernie i pewnie nie tylko ja :D Pado, namów resztę kolegów.

czy Krzysiek ma jakiś schemat swojej makiety?
I tu jest problem. Pozostanie w końcu go narysować ;) Schemat przyda się prędzej czy później. Cały czas mam nadzieję, że wybiorę się do Zaniemyśla na imprezę wiosenną. Tylko musi mi sie wszystko wyjaśnić, bo narazie przypominam przysłowiowy "bąbel na wodzie" ;)

trudno napisac ze dalem sie namowic
jezeli bedzie dla mnie miejsce to chetnie
:D czyli kolejna, chętna osoba.

Ze wstępnych deklaracji wynika, że trochę modułów się uzbiera. A może pokusimy się na "makietkę" z "odnogami" w różnych kierunkach ?
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.284 8 0
#39
Odświeżam zapomniany wątek.

Od ostatniego wpisu upłynęło trochę czasu. Jednak prace trwają nadal.
Nemo "majstruje" przy swoich skrzynkach, mam nadzieję, że do tegorocznego Hobby uda mu się przyjechać na "przymiarkę".
Nie wiem co dzieje się u kolegi "Miśka" ;) Jakoś nie widać Go na forum.
"Środowisko Krakowskie" też jakoś zamilkło - myślę, że chociaż niektóre osoby deklarujące chęć przyjazdu - "ostro" pracują nad swoimi skrzynkami :D Ja (i nie tylko ja) liczę, że jednak w Poznaniu się zobaczymy.

U mnie zaś, wąski tor całkowicie "zcyfrzony". Teraz pozostają do dokończenia napędy rozjazdów w HOe i wykonanie całkowicie nowego pulpitu.
Skrzynka "przejściowa" na szlak dwutorowy "się robi" - ile będzie warta, okaże się w Rogalinie. Przy okazji wspomnianej imprezy, zobaczymy co należy zmienić w elektryce by w przyszłości nie było problemów. No i tak przy okazji, "dorobiłem się" stojaków pod skrzynki. Nic wielkiego - taka "samoróbka", jednak umożliwi łączenie z PMM.

To tyle.
Pozdrawiam i mam nadzieję na wspólne spotkanie w Poznaniu.
 

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.250 141 0
#40
Młodzikowski napisał(a):
Nie wiem co dzieje się u kolegi "Miśka" Jakoś nie widać Go na forum.
bryluję na salonach... przecież jestem ;-)
mój wąski moduł aktualnie czeka w "drugiej" piwnicy, na dokończenie przeprowadzki.
 

Podobne wątki