• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

HOBBY Poznań 2009 - przygotowania, sugestie, ustalenia.

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.246 8 0
#1
Witam. Aby nie zaśmiecać wątku z tegorocznej imprezy - zakładam nowy. Mam nadzieję, że przez nadchodzący rok, wypracujemy wspólne stanowisko.

Marzeniem moim jest, aby osoby chętne do ewentualnego połączenia swoich modułów, jasno określiły swoje stanowisko. Zasady "wspólnej zabawy" zostały przedstawione, co nie oznacza, że mogą ulec zmianie zgodnie z Waszymi sugestiami. Zależy mi (w zasadzie nam), na wszystkich osobach posiadających moduły i chcących zaprezentować swe prace w Poznaniu.
Nie ukrywam, iż liczę na "środowisko Krakowskie", któremu do tej pory, jakoś było nie po drodze. Może najwyższy czas przełamać się i "zaliczyć" Poznań?

W tym wątku, będę również - na bieżąco - informował o postępie prac nad "znormalizowaniem" mojego "cyrku" :D
Gdy pojawią się problemy - będę pytał do znudzenia.

I jeszcze na koniec. Nasza wspólna inicjatywa, nie jest i nie będzie wymierzona przeciw PMM ani komukolwiek innemu. Ot, grupka ludzi podchodzących do swojego hobby "na wesoło" :D Nie chciałbym "dorabiania" ideologii.
Pozdrawiam.
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.246 8 0
#8
Mówiłem, że będę Was zadręczał pytaniami ?
Dzisiaj pierwsze. W module dwutorowym (szlakowym) każdy tor ma osobne zasilanie, czy "łoba" łączone są ze sobą i "pracują" na wspólnym zasilaczu ? Oczywiście chodzi o "cyfrę".
Proszę się nie śmiać - uczę się "integrować" z innymi, prawdziwymi modułowcami ;)
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#9
W haziobro powinny być dwie magistrale, jak przyłoisz oswietlone wagony i zrobisz odpust kilkoma lokomotywami z dolby to jedna może nie udźwignąć. Tyle, jełsi chodzi o moja wiedzę, ale to nie moja skala, nie mój cyrk.
 

Sello

Znany użytkownik
Reakcje
634 6 1
#12
jeśli są dwie stacje połączone dwutorówką, a na każdej musi być booster, to jedna zasila jeden tor izolowany od strony drugiej , a ta druga zasila drugi tor izolowany od strony pierwszej :)
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.246 8 0
#15
Witam.
Dzisiaj trochę wieści z postępu prac i przygotowań do przyszłorocznego Hobby.
Ostatnie dwa loki nie występujące na PKP, pojechały do nowych właścicieli. Odzyskane dekodery: jeden przeznaczę do wmontowania w wagon motorowy PKP (który ma ukazać się "na dniach"), drugi wlutowałem w loka wąskotorowego (fotki poniżej). Nie wygląda to zbyt ciekawie - bo miejsca "jak na lekarstwo". Nie obeszło się bez cięcia wszystkiego, co można było przyciąć ;) Dekoder od HO, więc nie było wyboru.
Pytania do "speców" od N-ki:
1/ Jak ustawiacie wartości, żeby lok jeździł przyzwoicie ? Pytam, bo pierwsze wrażenia z jazdy optymizmem nie nastrajają. Lok jest lekki i przez to płynnie nie jeździ (pomimo wyczyszczenia kół i toru)
2/ Jaki dekoder polecacie - rozebrałem drugiego loka (fotki poniżej) i miejsca w budce jest tyle: 20x17x9 mm (to 9mm to tak umownie, bo w budzie wychodzi fragment kotła i w rzeczywistości jest jeszcze mniej). Gniazdo 6 pinowe w/g NEM 651.
Jeśli możecie coś doradzić - byłbym wdzięczny.

Nemo buduje przejściówkę oraz moduły wąskotorowe. Wkrótce "przymiarka" i również ja, biorę się do budowy.
Cały czas zachęcam kolegów z Krakowa na wyjazd do Poznania. Pado wstępnie zadeklarował taką możliwość, może przekona kolegów z klubu i "zjawią" się większą grupą.
To tyle. Pozdrawiam.
 

Załączniki

Misiek

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
5.176 141 0
#16
Młodzikowski napisał(a):
loka wąskotorowego
ale brzydka faszystowska wrona :)
Młodzikowski napisał(a):
Pytania do "speców" od N-ki:
są tacy? :-D
Młodzikowski napisał(a):
Jak ustawiacie wartości, żeby lok jeździł przyzwoicie ?
w głównej mierze zależy to od rodzaju dekodera - różne dekodery w tej samej lokomotywie potrafią się lepiej lub gorzej sprawować. Co wsadziłeś w tego... Liliputa?
Młodzikowski napisał(a):
Jaki dekoder polecacie
ZIMO MX62 :?: ;-)
Młodzikowski napisał(a):
eNkowy to powinien wleźć nawet wzdłuż...
 
OP
OP
Młodzikowski

Młodzikowski

Znany użytkownik
H0e
Reakcje
3.246 8 0
#19
mogę poeksperymentować
Misiek, mam rozumieć, że loka w pudełko i na pocztę? :D

Wiem, że w swoich "maszynach" tych "błeeee" nie stosujecie. Ale jak mówiłem - dek z odzysku, zawsze parę groszy w kieszeni ;)
Do drugiej, z pewnością kupię ten polecany przez Was.
 

Podobne wątki