• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
848 1 0
no to ulepiłem taki kawałek kibelka, w prawą stronę nie przewiduję już rozbudowy modułów.
Jak dla mnie może być ;)
20240313_205506.jpg
20240313_205509.jpg

Dziękuję wszystkim za pomoc w tym moim szaleństwie ;)
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
848 1 0
@Jan Bednarczyk z drugiej strony nie ma nic, jest zaślepiony. Jak pisałem czwartego modułu w prawą stronę na chwilę obecną nie planuje, a gdyby mi się opcja zmieniła zawsze można zrobić nowy kibelek z "zawartością" :)
Wstępna baza z podkładu położona na dobudówce, doszły rynny, dzisiaj może uda się podobnie zmalować budynek stacji.
20240315_194454.jpg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
634 3 0
Faktycznie dziwnie to wygląda, drzwi by się do tego "przybytku" przydały zamiast ceglanej ściany bo ten napis na tylnej ścianie budynku jest cokolwiek bezsensowny. Najpierw trzeba by okrążyć budynek aby odczytać jakie jest jego przeznaczenie a potem podążyć do drzwi po przeciwnej a może nawet bocznej stronie i można byłoby nie zdążyć. Ale gdyby usunąć ów napis to byłby to jakiś budynek po prostu. Choć nie wiem po co to okno na "poddaszu". No chyba że to jest jakaś przydomowa komórka ale wtedy to okno/właz było raczej na tej samej ścianie gdzie drzwi do dolnego pomieszczenia się znajdowały.
 
Reakcje
60 2 0
Jak mogę się wtrącić.
Jak już chcesz tak zrobić 'kibelek' to trzeba było go przesunąć troszkę w lewo, tak żeby było widać więcej ściany bocznej i na niej zaznaczyć miejsce gdzie są drzwi/framugi ...

Ale to moje zdanie, jako autor makiety masz pełne prawo zupełnie je zignorować. :)
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
848 1 0
Wejście do kibelka "jest" od strony peronu (który powstanie w ... no w jakiejś tam przyszłości... ) stąd takie usytuowanie, dlatego tylko taki kawałek bo to taka trochę "zapchaj dziura" na krawędzi makiety dlatego więcej go nie będzie, napis właśnie jest po to aby było wiadomo co to za budynek :)
i tak zostanie.
 

old_jawa

Znany użytkownik
Reakcje
1.535 60 1
Stacja już wygląda świetnie, co dopiero gdy ją skończysz ;) Kozioł oporowy masz z Miniartu? Czy jest to typowa niemiecka konstrukcja z tamtych lat? Pytam bo obecnie z AK Interactive jest wydany kozioł oporowy jak poniżej ale nie napisali dla jakich zarządów kolejowych jest on przeznaczony.

AK-Interactive-35010-Railway-Dead-End-1-35_AK35010_20983014411ee28520d347e0f2761946.jpg
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.440 19 9
...obecnie z AK Interactive jest wydany kozioł oporowy jak poniżej ale nie napisali dla jakich zarządów kolejowych jest on przeznaczony.
Ja bym uważał, bo wg mnie ten kozioł to taka trochę fikcja, luźna wariacja... :rolleyes: Brakuje w nim szyn łączących kozioł w całość (widać je tu: https://eson.com.pl/wp-content/uploads/2021/09/2-768x576.png). Ma za to jakieś niczym nieuzasadnione poprzeczne "ściągi" oraz jakąś dziwną czerwoną tabliczkę (nie jest to żaden znany znak - sygnał D1 lub tarcza Z1).
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
848 1 0
@Harry Potter Kozioł jest z Miniartu, dach gotowiec też od Miartu, ad AK no klasyczne podejście w 1/35 błędów tyle co ilość części :) do tego kwadratowe zderzaki,
podkłady też jakieś podejrzane bo są i gwoździe i śruby (nie wiem ,nie znam się aż tak ale chyba albo jedno albo drugie) daszek jak i budynek na razie w kolorach podstawowych (primer- podkład poliuretanowy, dobra baza pod zabawę z olejami itd) i wydłubałem ogrzewanie ;)
20240319_224651.jpg
20240320_133315.jpg
20240319_224949.jpg
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
848 1 0
Tyle pieców ilu zdunów, średnia szerokość to 2 1/2 kafla mój jest w wersji wpuszczonej w komin, w starym mieszkaniu w którym mieszkałem 20 lat był piec między pokojami i w każdym z nich był tylko na pół kafelka, także nie jest za chudy.
 

Magic

Znany użytkownik
Reakcje
5.603 37 4
Może przemalować tą ścianę z pęknięciem czy co to tam jest po lewej na ciemny kolor, przez co piec będzie optycznie większy się wydawał? No i pomieszczenie zyska głębi nieco?
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
848 1 0
@t_domagalski a no konsekwentnie idzie sobie od komina na strychu, komin nie może wisieć w powietrzu więc skoro jest na dachu, na strychu to tak samo musi być na 1 piętrze jak i na parterze...
wcześniej nie było też pogrubionej ściany na 1 piętrze i na parterze a teraz jest, w sumie powinna być jeszcze grubsza no ale tutaj znowu "kompromis modelarski"
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.440 19 9
@t_domagalski a no konsekwentnie idzie sobie od komina na strychu, komin nie może wisieć w powietrzu więc skoro jest na dachu, na strychu to tak samo musi być na 1 piętrze jak i na parterze...
OK. :) Nie wiem, ile z tego będzie widać przez okno, ale biorąc pod uwagę skalę, to ten piec "wtopiony" w przewód kominowy może wyglądać dziwnie.
Może lepsza będzie mała "koza", ale za to wykonana bez kompromisów?