• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#1
Czołem
Może ktoś poratować fotkami j/w buduję sobię taki w 1/35 ale model nie posiada oznaczeń, kilka fotek z netu mam ale nie mam wszystkich napisów...
Jeśli ktoś mógłby pstryknąć zdjęcia modelu powinny mi wystarczyć.
Z góry dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Tomasz Blaut
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#3
a sorki nie dodałem, może być jedno pkp , i jedno niemieckie epoka II ( wiadomo okres 39-45) model będzie z 2 mercedesami L4500 z kołami do jazdy po szynach, jak znajdę chwilkę pstryknę fotkę poglądową :D
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#4
II epoka w Niemczech jest do 1949 roku, Ty jak widzę potrzebujesz oznaczenia wagonu z czasu II wojny światowej, posiadam wagon Lenza ale w III epoce, więc w tym temacie nie pomogę. A coś w tym temacie w internecie nie znalazłeś?.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#5
no sęk w tym że kilka zdjęć mam ale nie widać oznaczeń dokładnie, mam kilka ujęć budy ale nie mam oznaczeń z ramy wagonu...ze zdjęć z epoki to nic nie widać a zdjęcia współczesne są właśnie tak że brakuje ujęć ...
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#8
To może zapytaj się Konrada, zna niemiecki, ma kontakty w środowisku modelarzy niemieckich, może On Ci pomoże w tym temacie. II epoka nie jest za bardzo popularna wśród obecnych modelarzy u nas.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#11
Masz może gotowy tabor kolejowy w tej skali, co Byś się mógł pochwalić czyli wrzucić tu zdjęcia?. Bo w sklepie modelarskim jest coś takiego, tylko zdjęcia robione przez szybę, więc takie sobie, ale co nieco widać. Zdjęcie0045.jpg Zdjęcie0046.jpg Zdjęcie0047.jpg Zdjęcie0048.jpg Zdjęcie0049.jpg Zdjęcie0050.jpg
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#12
Gotowych nie mam -jeszcze modele leżą i czekają na swoją kolej, 2 x Br52, 2 platformy ssys, 2x platformy 2 osiowe, 2 x SSym , 2 węglarki, 3 G10 , 2 Wr 360 , 8 drezyn, cysterna 2 osiowa, w planach zrobić 2 4 osiowe, jedna ZAKK druga coś z rosyjskich...
Kiedy zrobię hmmm pewnie za kilka lat no ale coś tam dłubię cały czas, do tego na pewno brankard i jakiś pocztowy (3 osiowy)
Najlepszego w Nowym Roku
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#14
Czy ktoś orientuje się co oznacza czerwony napis na ramie wagonu? Nie znam niemieckiego i nie mam bladego pojęcia... IMG_1113_1_fido.jpg IMG_1108_1_fido3.jpg
projektuję sobie kalkomanie i nei wiem co mam napisać (coś chyba o hamulcach ale co...? )
pozdrawiam Tomasz Blaut
 

HMG

Aktywny użytkownik
club 0
Reakcje
757 12 1
#15
Zgaduję:

Pierwsza linijka to Druckluftbremse, czyli "hamulec zespolony pneumatyczny" (nie wiem czy to jest poprawny termin po polsku, nie znam terminologii technicznej), tu bardzo obszerny opis z niemieckiej Wikipedii: https://de.wikipedia.org/wiki/Druckluftbremse_(Eisenbahn), w innych wersjach językowych jest to bardzo skrócone.

Druga linijka: niestety większości nie widać, znowu zgaduję: [Kunze-Knorr B] - to "B" zgaduję, bo ten typ hamulca najczęściej jest opisany jako "Kunze-Knorr-Bremse".
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#16
Maćku jesteś wielki może być w zupełności jak dla mnie wystarczy :D Druckluftbremse taaa no właśnie dlatego nie lubię tego języka a techniczny to już wogóle masakra
jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.
Pozdrawiam Tomasz

i efekty :D g10 -1.jpg napisy zrobiłem na podstawie wcześniejszych fotek pewnie coś brakuje... jeśli ktoś coś może zasugerować to się poprawi...
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
822 1 0
#19
Kalkomanie zamawiam u znajomego, to co jest na fotce to projekt, jakość druku natomiast na poziomie Techmodu,łącznie z możliwością druku kolorami metalicznymi. Grubość raczej normalna, aczkolwiek nie ma to większego przecież znaczenia, większość kalkomani bardzo dobrze pracuje z płynami np z Mikroscale.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
#20
Chcę wykonać taki napis na wagonie osobowym jak na załączonym zdjęciu, ale nie chcę by było widać zgrubienie liter lub jak na tym przykładzie ze zdjęcia gdzie nałożono kalkę w innym kolorze niż kolor pudła wagonu. Wykonała tę czynność firma Heris w skali 1/87 Najlepiej by było gdyby kalka była przezroczysta. IMG_6525.JPG