• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
848 1 0
nadal mało czasu no ale coś tam powoli
stacja z noclegiem dla kolejarzy, strych z rupieciami, 1 piętro i parter z poczekalnią i kasą biletową, oczywiście to taka wersja 1/35 czyli realia z "przymrużeniem"oka
20240104_181411.jpg
20240104_181416.jpg
20240104_181422.jpg

i wersja z światełkiem
20240104_181455.jpg
20240104_181623.jpg

20240104_181528.jpg

i pierwsza sekcja
20231227_161247.jpg
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
621 1 0
Nie znam się i nie miałem jeszcze okazji "brudzenia" dachówek na modelu dachówkowego dachu ale wydaje mi się, że nie można tak brudzić "sekcjami" tylko poszczególnymi dachówkami.

Zrobiłem sobie kiedyś zdjęcie takiego zabrudzonego przez upływ czasu dachu ale jego znalezienie zajęłoby mi zbyt wiele czasu, którego teraz nie mam więc wklejam link znaleziony wyszukując wyrażenie "dach z dachówki na starym domu"

dach

Patrząc na Twój model budynku cegły są "brudzone" indywidualnie ale na dachu to chyba z aerografu pociągnąłeś jasnym i ciemnym tu i ówdzie.

Egzamin poprawkowy trzeba będzie zdawać ;)
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
848 1 0
Nic nie będzie trzeba zdawać , dach nadal jest w wersji podkład i nie skończony (brak jeszcze na szczycie cementowania itd) malując aero psiknąłem dodając kilka innych kolorów tu i tam, docelowo będzie potraktowany tak jak cegły, czyli każda prawie osobno no ale na to trzeba masę czasu którym obecnie nie dysponuję :D
Podobna sytuacja jest z kostką tylko baza po lewej po prawej nie ma nic, no ja zawsze jakoś do malowania mam "pod górę" wolę sklejać, jak mam malować wolałbym za jednym podejściem a tu nadal mam deficyt czasu stąd ta niechęć... ale robię co mogę ;)
 

t_domagalski

Znany użytkownik
Reakcje
1.402 19 9
i trwa produkcja "zieleniny"...
W takich ciemnych miejscach, jak pod tym pomostem, to raczej goły piach zostaje. W naturze trawa i chwasty wybujałyby bardziej z przodu, gdzie świeci Słońce i pada deszcz. Pod samą ścianą mało co by chciało rosnąć.
No chyba, że ktoś to miejsce regularnie kosi i podlewa.... ;)
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.535 12 6
Nie zawsze deszcz pada równo, czasami zacina i może zmoczyć tą przykrytą tym pomostem ziemię. Co do słońca, zależy na jakim kierunku jest ustawiony budynek, jeżeli od wschodu i południa to zieleń będzie się rozwijać nawet w takich miejscach. Tylko w tym przypadku to dodał bym trochę zieleni również na pozostałej części dioramki, pomiędzy szynami oraz obok. Bo jeśli zieleń jest pod zadaszeniem to tym bardziej rozwinie się na tej otwartej przestrzeni.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
621 1 0
Tak, świetnie to wygląda ale okno z prawej strony jest trochę krzywo osadzone w otworze okiennym czy jak to się tam fachowo nazywa a także lewy ceglany słupek (ostatnie zdjęcie) przylegający do rampy trochę pionu nie trzyma.