• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

1:35 G10 i inne wynalazki (1:35)

OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
trochę trwało ale dotarło, pierwsze testy generalnie i jestem zadowolony małe poprawki będą ale ogólnie jestem :)
Tak więc nowy resor i mocowanie, i na Ebay znalazłem nitrylowy wężyk z miękkiej gumy idealny do złącz miedzy wagonami, końcówki nawet dają się spiąć jak w normalnym wagonie.
20230518_192510.jpg
20230518_194313.jpg
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
Hello
Tak nadal żyję i coś tam majstruję, ale ślimacze tempo...
W między czasie powstał inny projekt- chwilowo utknął z powodu psikusa z drukiem 3d- no to czas na powrót do stacji.
Dodałem łącznik między stacją a magazynem- to taki tylko symboliczny element (nic w śrdodku nie będzie) ale jakoś musiałem połączyć magazyn i stację rodzielając budynki w miejscu dzielenia modułów.
Po prawej jakoś pusto się zrobiło więc dodałem dobudówkę. Cała stacja jest wydumką więc ktoś podpowie co w tej dobudówce "teoretycznie" mogło by być? Jakiś warsztat czy coś w tym stylu ?
Stan na dzisiaj
20231029_233044.jpg

no i drezynka dostała resztę klamotów
20231027_134123.jpg
 
Reakcje
1.351 18 9
...ktoś podpowie co w tej dobudówce "teoretycznie" mogło by być? Jakiś warsztat czy coś w tym stylu?
A gdzie będzie biuro magazynu? We wnętrzu budynku magazynowego (część z dużym oknem)?
Jeśli tak, to ta przybudówka może mieć dowolne przeznaczenie gospodarcze - może być np. komórką na opał dla obu budynków (stacyjnego i magazynowego), Może też stanowić (ze względu na niewielkie rozmiary) zewnętrzne wejście do podpiwniczeń tychże budynków.
Na pewno nie może to być lampiarnia (ryzyko pożaru). Wykluczyłbym też warsztat ze względu na zbyt bliskie sąsiedztwo budynku stacyjnego (uciążliwości w postaci hałasu, obecności farb, smarów i innych chemikaliów).
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
Greif1 napisał(a):
elektryk był na chwile...
Domyślam się że tynkarz się nie pojawi ale może chociaż malarz bo jakoś mrocznie jest w tym pomieszczeniu.:)

Greif1 napisał(a):
samopchaj na tory...
Ciekawa konstrukcja - kto produkował takie dziwaczne pojazdy ? W jaki sposób były napędzane koła ? Widać tam jakieś korbowody ale nie widać jak to jest połączone z osiami kół. No i czy napęd był na koło przednie czy tylne bo tego też nie potrafię wywnioskować.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
@Tempest wynalazek podajżej "hamerykański"napędzane kołami zębatymi lub łańcuchem moja wersja ma 3 koła zębate, można napędzać tak rękami jak i nogami bo wszystko jest połączone i nawet był coś a`la sprzęgło do jazdy z górki co by pewnie te patyki zębów nie wybijały :D
Mnie przypadł do gustu foto w służbie wojska (Luftwaffe?)
rail.JPG

ad dobudówki no wiadomo jeszcze malarza nie było sklarz pracuje nad oknami
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
dodatkowo to moje kółka są dokładnie jak na planach a na zdjęciu dla odmiany tylne koło jest odwrotnie, nie wiem dlaczego zmienili może spadała drezyna w trakcie jazdy po byle jak położonych torowiskach na wschodzie...
 

uboottd

Aktywny użytkownik
Reakcje
59 0 0
Dobra, nie zauważyłem uwagi.
Ale ta informacja że tak w planach jest to mnie zaskoczyła. Jest może w planach narysowany profil tych kół? Bo na zdjęciu wygląda jakby był stożkowy ale w drugą stronę niż normalnie. Przy normalnym profilu i obręczach z jednej strony to spadłoby z szyn niezależnie od stanu toru - albo na pierwszym łuku w prawo albo po kawałku prostej bo stożek by to zsunął. Jakoś trochę nie chce mi się wierzyć że ktoś aż tak dał plame.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
moje kółka są dokładnie jak na planach a na zdjęciu dla odmiany tylne koło jest odwrotnie
Bzdury. W modelu oba koła głównej części pojazdu są odwrotnie. Obrzeża muszą być od wewnątrz toru, inaczej nie miałoby to prawa trzymać się na torze, jak słusznie zauważył kolega @uboottd. O jakich planach pisze kolega @Greif1? Bo na pewno nie o oryginalnych rysunkach wytwórcy tego pojazdu, co najwyżej na planach modelarskich zrobionych przez jakiegoś domorosłego modelarza, który nie ma pojęcia o tym, jak działają pojazdy szynowe. Na zdjęciu oryginału oba koła są dobrze, obrzeżami do wewnątrz toru, a inne wrażenie jest spowodowane tym, że powierzchnia toczna jest znacznie szersza od szerokości główki szyny, a samo koło ma dość dziwny profil, z jakby wgłębieniem przy obrzeżu - pewnie przy tak niecodziennym urządzeniu działa to lepiej, niż standardowe koła o profilu stożkowym, stosowane w zwykłych wagonach i lokomotywach.
 
OP
OP
Greif1

Greif1

Znany użytkownik
club 0
Reakcje
826 1 0
@Andrzej Harassek jednak czasem lepiej dokładnie przeczytać niż klepać "bzdury" jak się nie wie za wiele w temacie...
wyjasniłem że to druk testowy i to nawet nie ja zamontowałem to kółko po niewłaściwej stronie, wracając do zdjęcia koła są normalnie złudzenie powoduje chyba jego grubość
koło
medium_1980_7013_0009.jpg

ad planów więcej nie mogę pokazać :)
CAR VELOCIPEDE PUSH CART RAILCAR.png

także nie żadne tam modelarskie beleco
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
czasem lepiej dokładnie przeczytać
No właśnie, dobrze jest dokładnie przeczytać to, co ja napisałem. Doskonale zrozumiałem, że jest to wydruk testowy, a to, kto zamontował kółko, nie ma żadnego znaczenia. Ale sam kolega @Greif1 napisał:
moje kółka są dokładnie jak na planach
co wyraźnie sugeruje, że tak ma być. Dlatego napisałem, że tak nie może w realu być. Zresztą to samo zauważył kolega @uboottd, do którego jednak kolega @Greif1 nie zgłasza pretensji. O tym, że na zdjęciu z czasów wojny koła są prawidłowo, też już pisałem i w pełni zgadzam się ze zdaniem:
wracając do zdjęcia koła są normalnie złudzenie powoduje chyba jego grubość
A "w temacie" tego pojazdu wiem faktycznie niewiele, ale wiem, jak działają pojazdy szynowe i jak muszą być koła w każdym urządzeniu, które jeździ po szynach. ;) Nie mogę więc zgodzić się ze stwierdzeniem, że "klepię bzdury". Z mojej strony to wszystko " w temacie". ;)
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
589 1 0
Kółka są OK a to osamotnione kółko jest zamontowane odwrotnie, i jeśli je się z tym pałąkiem czy jak to nazwać
na drugą stronę przełoży to pojazd z szyn nie powinien wyskoczyć.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
Kółka są OK a to osamotnione kółko jest zamontowane odwrotnie, i jeśli je się z tym pałąkiem czy jak to nazwać na drugą stronę przełoży to pojazd z szyn nie powinien wyskoczyć.
Jeżeli Kolega @Tempest ma na myśli ten próbny wydruk, to odwrócenie tylko tego pojedynczego koła wprawdzie faktycznie zapewni, że pojazd nie wyskoczy z szyn, ale stanie albo nawet wykolei się na pierwszym rozjeździe, bo obrzeża będą na zewnątrz toru - żeby było dobrze muszą być od wewnątrz.