• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektromechanika "u Lucky'ego"

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#44
Super, tylko napęd jest nieprawidłowo umieszczony: wlot pędni i mała skrzynka zwrotu muszą być od strony zewnętrznej, a nie przy samych podkładach - wynika to wprost z konstrukcji i zasady działania takiego napędu. Pokazałem to tu:
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#45
Cześć.

Rzeczywiście, nie zwróciłem nawet na to uwagi, może dlatego, że miałem na celu porównanie z rozjazdem.
Mimo tego, że skrzynki są trochę większe (0.5mm) w porównaniu do oryginału, to i tak wydają mi się za małe, ale rozjazdy Piko to żadne porównanie.

Dziękuję za zwrócenie uwagi.
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#51
Nie próbowałem, ale myślę, że ciężko będzie nakleić równo z każdej strony (np latarnia zwrotnicowa), a później zdjąć maskę, żeby nie uszkodzić farby.
To ma 3.5 / 5.5mm, zwrotnicowa jakieś 3.2 x 2.4
Jeśli jutro dostanę taką okleinę w kolorze czarny mat - myślę, że będzie dobrze.
Oczywiście kostka plexi odpowiednio mniejsza (bo kostka + okleina).

Jest też druga opcja.
W latarni zwrotnicy/wykolejnicy - okleina tylko na boki, a góra i dół malowany.

Będę próbował.
 

Wojtek_Kraków

Aktywny użytkownik
Reakcje
429 1 0
#55
Tylko dobre przyklejenie maskowania żeby frędzle nie było.
Ale fakt, chyba pelne oklejenie lepsze.
Brakuje tylko kominka na tych latarniach żeby były bardziej klimatyczne.
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 3 0
#56
Te frędzle, to klej z maski. Podczas odrywania ciągnie się, a żeby dobrze nakleić wycinki, trzeba je delikatnie przesuwać (pozycjonować, bo nie idzie trafić za pierwszym razem idealnie w środek i równo) i wtedy ten klej się roznosi po kostce.

Nie chce mi się już kombinować z tym malowaniem. Dopracuję oklejanie całości, w miarę swoich możliwości :)
 
Ostatnio edytowane: