• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektromechanika "u Lucky'ego"

OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.335 3 0
Jak ktoś się bardzo uprze :)

Między innymi dzięki Tobie (y)
Thx.

Mimo tego, że maszyna ma dokładność 0.05mm i to nie deklarowane przez producenta, ale osobiście to ustawiałem (zamontowane frezowane podkladki pod stół) - podłożę papierek, opuszczę frez i mogę go ciągać po całym stole i ani go nie porysuje, ani go nie zgubi - to dla każdego grawerowanego opisu i tak ustawiam 0 osi Z osobno.

Parametry frezów znasz, próbki widziales, opuszczenie o 0.05 skutkuje już innym wyglądem graweru :)

Efekty (te zle) też już widziales :)

Także grawer jest jak najbardziej możliwy, ale bardzo czasochłonny.

Jest jeszcze jedna sprawa -
Trwają prace nad blaszkami FT, na razie do wersji składanej z pojedynczych kostek 20x20mm, ale całkiem możliwe, że kiedyś będą dostępne też do tych pulpitów.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.335 3 0
A tu najmniejszy jaki do tej pory robiłem :)
Nawet płytkę główną przeprojektowałem na potrzeby tego posterunku, żeby zajęła mniej miejsca.
IMG_20230731_190656.jpg


Panel Monoblok z bebechami od LITE
Dwa rozjazdy sterujące + dwa sprzężone.

Będzie pędził cztery elektromagnetyki.