• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Elektromechanika "u Lucky'ego"

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.536 119 86
Kolega to musi nocki zarywać... :niepewny: - prosto z maszyny. A ile pracy wymagało przygotowanie tego "ciepłego kotleta"? o_O


Kolega w Fusin 360 robi? Proszę mi przypomnieć soft do 3D/CNC (G-code).
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.335 3 0
Nie zarywam, czasem wcześniej z pracy wrócę - jak dzisiaj :)
W sumie od projektu do surowej kostki i PCB jakąś godzinę.
Na frezarce idzie moment ;)

Zaraz zmontuję i zobaczę jak działa.

Projektuję w CUT2D, potem MACH3, albo zwykly GRBL (Candle)
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.264 33 6
Te micro switche taśmowo produkowane przez różne anonimowe fabryki - wbrew pozorom w takim zastosowaniu są w zupełności wystarczające. Mechanicznie nie ma problemu, jedynie wilgoć je dobije - ale to nie w tym zastosowaniu.
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.335 3 0
Tymczasem powrót do źródeł, tylko trochę inaczej...
Skok 3mm, ale można wedle zamówienia.

IMG_20231022_143918.jpg


IMG_20231022_143852.jpg


Latarnia oczywiście podświetlana.
Jeśli zreflektował by ktoś na taki zestaw do złożenia - proszę o kontakt.
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.335 3 0
Właściwie chyba już :)
IMG_20231102_192853.jpg

Kilka delikatnie różnych wymiarów, może uda się poprawić fabrykę (oczywiście żart)

Gdyby był na miejscu model, to 2-3 próby i było by ideolo, a tak na odległość - trzeba próbować.
 
OP
OP
Lucky

Lucky

Znany użytkownik
Reakcje
1.335 3 0
Ładnie się poddaje, nie strzeli raczej jak ten oryginał. Też miałem kiedyś BR01 i to samo było.

Możliwe, że tu i ówdzie będzie Kolega musiał podpiłować, ale tak jak pisałem - nie mam modelu i nie pomierzę dokładnie.
 

daromaro

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
1.536 119 86
PEEK jest jak stal (dostępne są wałki i płyty). Bardzo dobrze sie obrabia: wiercenie, frezowanie, ladne gwinty - drobnozwojowe. PCV twarde też ma dużo zalet. Twarde i niełamliwe. Ostatnio dostępny jest też PP konstrukcyjny (płyty i wałki). Jest cielisty albo szary.