• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Czyszczenie szyn/Wagon czyszczący

Jarek

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#43
Muszę przetestować, próbowałem myć obracające się koła patyczkiem do czyszczenia głowic w drukarkach termicznych (posiada zbiorniczek z alkocholem izopropylowym) - nawet skuteczne, ale czasochłonne.
 

ST44-613

Ostrzeżony
Reakcje
1 0 0
#44
Dzień Dobry.

Temat ciekawy, chałupnicze próby typu "Polak (jak musi to...) Potrafi" też ciekawe, przynajmniej niektóre. Jednak na poważnie to oczywiście najlepiej spisuje się zestaw "składu czyszczącego" od sympatycznego Pana Luxa ("odkurzacz" - poezja!!!), niemniej tańszym i też sympatycznym w użyciu jest wagon czyszczący "Fleischmanna" z dwiema obrotowymi tarczkami. Tu można najpierw usuwać zanieczyszczenia (na mokro i na sucho), po czym, po zmianie okładzin, polerować szyny - pozostaje jednak problem usuwania zebranych resztek zanieczyszczeń. Co do materiałów do "obróbki powierzchni" nieco inteligentniejszym uczestnikom Forum polecam, na przykład, adres http://www.sparschwein.de. To jedna z firm zajmujących się tego typu zagadnieniami (katalog, niestety, tylko w języku niemieckim, lub ostatecznie, angielskim). Życzę przyjemnej oraz pouczającej lektury i oglądania bo warto. I przynajmniej powierzchnia szyn nie będzie ulegać gwałtownej abrazji.

Pozdrawiam

Jeż Jerzy
 
A

Adam-H0

Gość
#45
Nie wiem czy pan LUX jest sympatyczny - wiem ze robil w tym samam miejscu swoje wozki co ja wagony. :?
i na razie najlepszy odkurzac do makiet zrobili Szwajcarzy, nie mam czasu na szukanie tego turbinowca w internecie, ale jest bombowy i z bombowa cena, ktora bije LUXA na glowe. Z tego co pamietam to podstawowy wariant byl za 400 euro a taki co zbieral czesc i detale z torowiska chyba nawet 700 euro - wiec uwazam ze "Polak POTRAFI" jest dobra alternatywa do tych kosmicznych wydatkow. 8)
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
K
Tabor 2
Tabor 4
Tabor 3
Tabor 16
Tabor 19

Podobne wątki