• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciekawostki z internetu

MisioPas

Aktywny użytkownik
Reakcje
549 4 0
#67
Co zrobić z niepotrzebnymi pakami (po konwersji)?

wyrzucić żal, sprzedać ciężko. Można wysłać do n-teile.de, ale koszt przesyłki przekroczy "zarobek"

więc może coś takiego?

 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#72
Na tyle, na ile ja wiem, mapa jest w porządku. Ale gwarancji nie mogę dać. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych krajach te największe prędkości czasami są osiągane na stosunkowo krótkich odcinkach linii.
 

MisioPas

Aktywny użytkownik
Reakcje
549 4 0
#73
wystawa Expo On TraXs


ciekawe makietki przedstawiające różne kraje (Wietnam - rewelacyjnie spatynowana socjalistyczna bida, DDR, Filipiny, Belgia, nasi też tam są - PMMH0 ze "Stacją Zielona") i różne skale

jest trochę oglądania (całość ma 2 godziny 11 minut)
 

MisioPas

Aktywny użytkownik
Reakcje
549 4 0
#74
pytanko do tzw. "kumatych". Co było robione z wagonami na zdjęciu?

Wagony są częścią oferty na alledrogo. Za jedyne 400 zł można mieć i te wagony i 2 lokomotywy (jedna z nich jeździ) i torta (w znacznie lepszym stanie niż wagony ;)). Tylko trzeba po to pojechać sobie do Biłgoraja. Jakby ktoś był zaintersowany to linka (nie - to nie ja sprzedaję :p) :

https://allegrolokalnie.pl/oferta/makieta-kolejowa-trix-plus-gratisy-duzy-zestaw

wygląda na "N-kę"

0d6760894a7b8c3e72e21810c3be.jpg
 

Tomasz Sauer

Znany użytkownik
FREMO Polska
Reakcje
1.654 81 4
#79
Na tyle, na ile ja wiem, mapa jest w porządku. Ale gwarancji nie mogę dać. Trzeba jednak pamiętać, że w niektórych krajach te największe prędkości czasami są osiągane na stosunkowo krótkich odcinkach linii.
Prędkość rozkładowa to nie jest to maksymalna prędkość pociągu w normalnym tego słowa znaczeniu.
Jest to prędkość jaką dany pociąg może osiągnąć na całym odcinku danej trasy po uwzględnieniu występujących na niej ograniczeń, jak planowych postojów, charakterystyki hamowania, czy typu pojazdu.
To że pociąg na fragmencie CMK osiągnie przykładowo 250 km/h, to nie oznacza że to jest jego maksymalna prędkość rozkładowa, którą obrazuje mapa.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.394 463 29
#80
Prędkość rozkładowa to nie jest to maksymalna prędkość pociągu w normalnym tego słowa znaczeniu.
Tak? A w jakim znaczeniu? Ale skoro już o tym, to stwierdzenie
Jest to prędkość jaką dany pociąg może osiągnąć na całym odcinku danej trasy po uwzględnieniu występujących na niej ograniczeń, jak planowych postojów, charakterystyki hamowania, czy typu pojazdu.
jest nie do końca prawdziwe. Nie bardzo rozumiem, o co chodzi z postojami. Prędkość osiągana przez pociąg między dwiema wybranymi stacjami, uwzględniająca postoje po drodze, to prędkość handlowa, nie rozkładowa. Prędkość rozkładowa to wskazana w służbowym rozkładzie jazdy maksymalna prędkość, jaką na danym odcinku może rozwinąć konkretny pociąg - zależy ona zarówno od parametrów linii, jak i parametrów pociągu i wchodzących w jego skład pojazdów.

Pytanie dotyczyło mapy, na której pokazano największą prędkość, jaką w każdym kraju może rozwinąć pociąg w normalnym ruchu (nie na testach czy w ramach eksperymentów). Nie rozumiem więc, dlaczego kolega @Tomasz Sauer kwestionuje to, co napisałem? Nie bardzo też rozumiem przykład:
To że pociąg na fragmencie CMK osiągnie przykładowo 250 km/h, to nie oznacza że to jest jego maksymalna prędkość rozkładowa, którą obrazuje mapa.
Na CMK żaden pociąg jak dotąd nie może w normalnym ruchu jechać z prędkością 250 km/h, maksymalna prędkość, z jaką na pewnych odcinkach jeżdżą Pendolino, to 200 km/h i to właśnie jest prędkość rozkładowa na tym odcinku - właśnie takie maksymalne prędkości osiągane przez pociągi w różnych krajach są pokazane na mapie. Dla Polski podano prędkość 200 km/h, bo jest to największa prędkość, jaką w normalnym ruchu osiągają pociągi w naszym kraju.

Wiem, że kolega @Tomasz Sauer w ostatnim czasie znalazł sobie nowe hobby w postaci atakowania mojej osoby, ale radziłbym lepiej się do tego przygotowywać. :p