• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki w skali 1:43

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.301 23 0
A propos powyższego, pierwszym modelem w czeskiej serii jest Tatra 813 6x6, która w naszej serii ukazała się ponad rok temu. Na pierwszy rzut oka oba modele są takie same, jednak po bliższym porównaniu okazuje się, że kilka różnic jest i to nie tylko dotyczących malowania. Oczywiście pierwsze rzucają się w oczy tablice rejestracyjne, w naszej czarne - polskie, a w czeskiej żółte - czechosłowackie. Logo "TATRA" na masce w naszej było czarne, w czeskiej jest białe. Inaczej są pomalowane haki z przodu i z tyłu, a także stopnie wejściowe do kabiny, w naszej na czarno, w czeskiej na pomarańczowo. Podwozie w naszej było całe pomarańczowe, w czeskiej jest częściowo czarne. Co do tych różnic kolorystycznych, to porównując z dostępnymi archiwalnymi zdjęciami eksploatowanych u nas samochodów, należy stwierdzić, że czeski model jest bliższy oryginałom, gdyż napis był jasny (możliwe, że biały), a haki i stopnie w kolorze nadwozia, czyli pomarańczowe. Po co więc w naszym modelu to wszystko było czarne?
To jednak nie koniec różnic, gdyż chyba najistotniejszą są zupełnie inne opony, które różnią się wyglądem zarówno powierzchni bocznej, jak i bieżnika. Opony w naszym modelu, miały z boku jakieś dziwne pierścienie, których nie mają opony w wersji czeskiej, nie widać ich także na zdjęciach oryginałów, więc także można przyjąć, że te nowe opony są bliższe prawdzie. Co do bieżnika, to obawiam się, że prawidłowy nie jest ani jeden, ani drugi. I jeszcze taka drobnostka, element znajdujący się pod tylną belką zderzakową z lewej strony (chyba stopień, nawiasem mówiąc powinien być z obu, bo na zdjęciach oryginałów widać, że występuje po obu stronach), w naszej edycji posiadał otwór, a w czeskiej, z niepojętych względów, został zaślepiony!
Poniżej fotki porównawcze, pokazujące wyżej opisane różnice.

ALA_2023_05a.jpg


ALA_2023_05b.jpg


ALA_2023_05c.jpg


ALA_2023_05d.jpg


ALA_2023_05e.jpg


ALA_2023_05f.jpg


ALA_2023_05h.jpg


ALA_2023_05g.jpg
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
Nie rozumiem polityki DeA, nie dość że prenumeratorzy dostają wszystko z opóżnieniem to jeszcze firma podniosła cenę , masakra.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
nie dość że prenumeratorzy dostają wszystko z opóżnieniem to jeszcze firma podniosła cenę , masakra.
Opóźnienie jest związane z dostawami od producenta z dalekiego Wschodu. Niestety, polityka tej firmy jest taka, że w pierwszej kolejności modele, które dotrą do Polski są wysyłane do kiosków i saloników prasowych, dopiero reszta jest dla prenumeratorów. Często dostawy są niepełne i dlatego prenumeratorzy cierpią.
Co do podwyżek, to tak jak napisałem w swoim temacie, jest inflacja, wszystko drożeje to i modele podrożały, a że podrożały finalnie o niecałe 12% od ceny pierwotnej to jest i tak niewiele, przy oficjalnej inflacji sięgającej ponad 17% i przy podwyżkach wielu artykułów pierwszej potrzeby o kilkadziesiąt procent.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
Opóźnienie jest związane z dostawami od producenta z dalekiego Wschodu. Niestety, polityka tej firmy jest taka, że w pierwszej kolejności modele, które dotrą do Polski są wysyłane do kiosków i saloników prasowych, dopiero reszta jest dla prenumeratorów. Często dostawy są niepełne i dlatego prenumeratorzy cierpią.
Co do podwyżek, to tak jak napisałem w swoim temacie, jest inflacja, wszystko drożeje to i modele podrożały, a że podrożały finalnie o niecałe 12% od ceny pierwotnej to jest i tak niewiele, przy oficjalnej inflacji sięgającej ponad 17% i przy podwyżkach wielu artykułów pierwszej potrzeby o kilkadziesiąt procent.
Maciek minęłeś się z powołaniem byłbyś świetnym adwokatem ;)
Prawda jest taka że mnie jako klienta nie powinny interesować kłopoty firmy tym bardziej że jestem ich stałym klientem i powinni mnie w pierwszej kolejności informować o takiej sytuacji czy problemach, inflacja i wojna to są wymówki dobre jak każde inne. Prenumerata to jednak forma umowy , ja swoją część umowy realizuję a oni nie więc nie jestem zadowolony i Twoje argumenty z całym szacunkiem dla Twojej osoby mimo że są logiczne i prawdziwe to dla mnie są słabe umowa to umowa , podejście do obsługi klienta firmy DaA niestety poziom coraz niższy.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Twoje argumenty z całym szacunkiem dla Twojej osoby mimo że są logiczne i prawdziwe to dla mnie są słabe umowa to umowa
OK, racja. Ale skoro podpisałeś umowę i masz tam gwarancję ceny, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś napisał pismo do wydawnictwa, że łamią postanowienia umowy i jak nie wrócą do gwarantowanej ceny to sprawa znajdzie się w sądzie. Jakby tak zdecydowana większość prenumeratorów się skrzyknęła, napisała pismo, każdy od siebie, o utrzymanie ceny gwarantowanej, to kto wie, czy nie udało by się Wam do końca prenumeraty mieć pierwotną cenę modeli.
 

Brodagaz

Znany użytkownik
Reakcje
26.354 108 2
OK, racja. Ale skoro podpisałeś umowę i masz tam gwarancję ceny, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś napisał pismo do wydawnictwa, że łamią postanowienia umowy i jak nie wrócą do gwarantowanej ceny to sprawa znajdzie się w sądzie. Jakby tak zdecydowana większość prenumeratorów się skrzyknęła, napisała pismo, każdy od siebie, o utrzymanie ceny gwarantowanej, to kto wie, czy nie udało by się Wam do końca prenumeraty mieć pierwotną cenę modeli.
:) :) :)
Pozew o 3 zł Maciek proszę cię, ja jestem starej daty handlowcem a Oni są korporacją , umowy się żadnej nie podpisuje a jak mi nie pasuje to zawsze mogę zrezygnować w dowolnym momencie. Nikt nikogo nie zmusza i nie doczytałem żeby cena była gwarantowana to znaczy może i była ale do nr 46 a potem szybka zmiana na stronie i proszę jest nowa cena. Nie chodzi mi o to czy to jest 12% czy mniej czy więcej chodzi mi o zasady. Tylko świat się tak sprytnie za naszym przyzwoleniem zmienił i korporacje nie muszą przestrzegać żadnych zasad lub zasady są pisane pod nich. Nikt już nie pamięta że może być inaczej.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Wczoraj w sprzedaży pojawił się kolejny model gazetkowej serii DeA - Jelcz 006-2 CGBA 11-45 II

Jelcz 006-2 CGBA 11-45 II 009.jpeg


Reszta fotek modelu do obejrzenia w moim temacie KLIK.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Z jednej strony ciekawe modele i najfajniej wygląda Star wywrotka i Star z żurawiem. Tatra ciekawa, ale ja nie za bardzo kojarzę ją z naszych budów, może w innych regionach kraju. No a Volvo to jeden z największych negatywnych zaskoczeń jak dla mnie. F89 w barwach CSAD, ale zamiast napisu logo Volvo :eek:o_O, a F12 w barwach Hungarocamion, ale z chłodnią o_O:eek:... Co im strzeliło do głowy???:niepewny:
A papamobile to taki strzał nie do końca trafiony. To już nie te czasy, kiedy ludzie gremialnie zachwycali się tą ideologią.
 

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Maćku, ten Star PapaMobile ludzie kupią z sentymentu, był taki pojazd wykonany w jednym egzemplarzu, Jelcz pożarniczy to też był bardziej Steyer jako prototyp, a ciężko go było dostać. Ważne że jest model który można wykorzystać do przeróbek, jak równierz możemy mieć nadzieję że wydawnictwo wyda na tym podwoziu jeszcze inną zabudowę, a możliwości jest bardzo dużo, od wersji cywilnych po wersje wojskowe. Co do pozostałych wydań, Volva w tej wersji węgierskiej oraz czechosłowackiej bywały w naszym kraju jadąc tranzytem do krajów nordyckich. Wydawnictwo też musi liczyć się z kosztami. My dostajemy Tatrę z czeskimi tablicami rejestracyjnymi, Czesi dostają polskie modele z polskimi tablicami rejestracyjnymi.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.863 386 20
Dziś kolejny model gazetkowy. Tym razem niespodzianka, zamiast zapowiadanej Tatry 111 mamy Stara 20 wywrotkę. Tatra ma się ukazać w późniejszym terminie (taka nalepka jest na opakowaniu foliowym modelu.

Star 20 W14 009.jpeg


Pozostałe zdjęcia w moim temacie KLIK.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 46

Podobne wątki