• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Ciężarówki w skali 1:43

ALA

Znany użytkownik
Reakcje
1.295 23 0
Dziś w sprzedaży pojawił się kolejny model z czasów PRL, tym razem to Kamaz 5320

Zobacz załącznik 930977
Też kupiłem ten model ...

ALA_2022_40a.jpg


ALA_2022_40b.jpg


ALA_2022_40c.jpg


ALA_2022_40d.jpg


... ale kilka lat temu, gdy ukazał się w rosyjskiej serii "gruzowików". I całe szczęście, bo jak bym teraz czekał na niego w naszej serii, to bym się tylko wkurzył. W moich wspomnieniach to nie pamiętam, żebym widział skrzyniowego Kamaza z plandeką, za to długo sądziłem, że te ciężarówki występują tylko w jednym kolorze, bo widywałem wyłącznie blado niebieskie! Oczywiście z obowiązkowo białym "grillem". Model z rosyjskiej serii dokładnie odzwierciedla Kamaza moich wspomnień z ulic PRL-u. Dlaczego nam wydawnictwo zaserwowało innego? No tak, bo nasza seria, to nie Kultowe Ciężarówki PRL-u, tylko "Kultowe Ciężarówki Z EPOKI PRL-u"!!!:mad: Więc (teoretycznie) wszystko jest w porządku.
Wrrr...!

ALA_2022_40e.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Masz rację Arku. Wydawnictwo traktuje nas po macoszemu i wydaje wersje sobie tylko znane.
Co do kolorów, to najczęściej niebieska kabina była w skrzyniowych, pomarańczowa w wywrotkach, a czerwona w ciągnikach siodłowych. Wszystkie z tego co pamiętam miały białe grille.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
No to mamy kolejne informacje o nowościach w kolekcji ciężarówek DeA...
Po Tatrze ma być Ifa L60, tylko jak patrzę na to zdjęcie to znów poszli na łatwiznę i dali nieprawidłową skrzynię od Jelcza 315M... :mad:

Zrzut ekranu 2022-11-28 o 21.34.27.png

A następny ma być Jelcz- Steyr strażacki. Tylko jakoś nie pamiętam żeby była produkcja tych samochodów, zatem to model prototypu...

Zrzut ekranu 2022-11-28 o 21.28.50.png
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Dziś kolejny model w gazetkowej serii. Dystrybucja jak zwykle przy modelach tzw. kultowych, fatalna... Ale to już nie pierwszy raz.

Skoda-Liaz 706 RTH

Skoda-Liaz 706RTH polewaczka 010.jpeg


Więcej zdjęć w moim temacie klik.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Fajnie, że dostałeś ten model. Gratuluję, ale wklejanie zdjęć w blistrze trochę mija się z celem, bo niewiele widać. Jak chcesz się pochwalić, że dostałeś, to od tego jest temat pt. "Co przyniósł kurier" w dziale "Gadki szmatki". Tu proszę wklejać zdjęcia modeli bez opakowań.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Mamy kolejny model wydany przez DeA. Dystrybucja dziwna, ale udało się dzięki kolegom modelarzom, z lekkim opóźnieniem kupić ten model.
Mercedes NG 2236

Mercedes NG 009.jpeg


Reszta zdjęć w moim temacie KLIK.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.559 386 20
Sporo czasu to trwało, ale wreszcie wziąłem się do roboty i naprawiłem Tatrę.
Zatem zgodnie z tradycją umieszczam fotkę kolejnego modelu wydanego w serii gazetkowej DeA.
Tatra 815.

Tatra 815 006.jpeg


Resztę fotek można obejrzeć w moim temacie KLIK.
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Ze świata modeli pojazdów ciężarowych i autobusów 44

Podobne wątki