• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa ASTRO buduje makietę na strychu

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Patrzę i podziwiam, ale przyszło mi do głowy pytanie czy te pionowe płytki nie powinny być"przykryte"poziomymi? Bo jak w szpary dostanie się woda
i ta woda zamarznie to te pionowe płytki mają szansę odpaść. U mnie na podwórku były podobnie zrobione schodki i po mroźnej zimie wszystkie
pionowe płytki odpadły.
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.512 31 1
Nie wiem jakie dokładnie element typu L odwzorowujesz. Z resztą mniejsza z tym, ale dla "lepszej optyki" i względów artystyczno-plastycznych - ja bym ich szerokość zrobił większą, niż płyt chodnikowych ułożonych na peronie.
Chodzi mi o to, by łączenia obu elementów się nie pokrywały i nie występowały "w tym samym rytmie".
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
No nie wiem... szczerze mówiąc nie chce mi się tego zmieniać. Jestem leniwy i jak sobie myślę ile roboty przede mną, to odechciewa mi się wracać do pewnych rzeczy. Wypalić na nowo mogę, ale znów zablokuje mi to robotę, szpachlować w sumie 3m peronu... Zobaczę po pomalowaniu i po wybrudzeniu. W zasadzie mi to nie przeszkadza wcale... A wzorowałem się na tego typu peronach,:
Chorzow_Stary23.jpeg pobrane (1).jpeg 1187368195-1.jpg

edit:
no i nie wytrzymałem...
próbka z białym kolorem i czarnym łoszem
PSX_20210921_030147.jpg

oraz próbka z wtartą na grubo szarą farbą, by zniwelować szczrliny:
PSX_20210921_030202.jpg
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Powiedział facet, ktory pisze teksty na forum w środku nocy o modelu który sam zaprojektował i może i sam wypalił..

Ach, gdyby władcy tego świata byli tacy skromni
Gdybym ja był władcą świata, to o 2:49 podpisywałbym pewnie jakieś wyroki śmierci, zgody na tortury itp...
Sam nie wypalam, choć współpraca z firmą wypalającą wypala mnie wewnętrznie... rozważałem nawet zakup lasera, ale... kupować krowę dla szklanki mleka...
 

mikl

Znany użytkownik
Reakcje
3.616 107 12
No, kurczę, kolejny grat w domu? Już się nie mieszczę :)
Zawsze moglo byc gorzej. Krowe w domu trudniej zmiescic (chyba).
Gdybym ja był władcą świata, to o 2:49 podpisywałbym pewnie jakieś wyroki śmierci, zgody na tortury itp...
Sam nie wypalam, choć współpraca z firmą wypalającą wypala mnie wewnętrznie... rozważałem nawet zakup lasera, ale... kupować krowę dla szklanki mleka...
A pomysl ze moze jak będziesz miał krowę, to inni z tego forum się ze szklarka do Ciebie zaczna zgłaszać. W końcu lepiej iść po mleko do znajomego :)
 
OP
OP
Astro

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
Zawsze moglo byc gorzej. Krowe w domu trudniej zmiescic (chyba).
I tak, i nie, bo mam na przykład taką drewutnię, którą budowałem z myślą o okazjonalnym trzymaniu konia, a jak koń wszedł, to i krowa by weszła.
A pomysl ze moze jak będziesz miał krowę, to inni z tego forum się ze szklarka do Ciebie zaczna zgłaszać. W końcu lepiej iść po mleko do znajomego :)
Pewnie tak, aczkolwiek brakuje mi czasu na wszystko, a koło tego lasera trzeba chodzić... sam nie wypala, zwłaszcza, że kupowałbym mały biurkowy, a nie landarę na duże formaty.
Wczoraj robiłem porządki w zestawach laserowych - zawsze jak coś robię dla siebie, to wypalam więcej. No i nazbierało się tego dwa kartony... niebawem wrzucę na giełdę, bo mi przeszkadzają..,
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
zwłaszcza, że kupowałbym mały biurkowy, a nie landarę na duże formaty.
A już Ci chciałem ploter znajomego wcisnąć :D Nawet sam myślałem czy go nie przejąc, ale koszt ogromny w stosunku przez ile miałby się zwracać. No i właśnie te biurkowe... Ktoś miał do czynienia z nimi?
Jest gdzieś na forum jakiś temat o wypalarkach?
 

Podobne wątki