• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ACME - modele lokomotyw serii 163

pociąg

Aktywny użytkownik
Reakcje
124 1 0
#43
Panowie, moje pytanie dotyczy ucyfrowienia tego modelu. Kupiłem wersję analogową, dekoder 21 pin od ESU LS v5 miałem na stanie - pytanie który dźwięk z biblioteki ESU będzie właściwy do tej lokomotywy?
 

Remaj12

Znany użytkownik
T M M
Reakcje
4.629 71 19
#44
Zajrzałem na stronę ESU do biblioteki dźwięków do dekoderów LokSOUND V5, ale z przykrością stwierdzam, że nie ma tam dostępnych do pobrania dźwięków do lokomotyw tej serii.

http://projects.esu.eu/projectoverviews/7?type=all&order=date&country=cz

Również w wersji V4 brak dźwięków do modeli "Pershing'ów":

http://projects.esu.eu/projectoverviews/1?type=all&order=date&country=cz

Może dźwięki są autorstwa A.C.M.E. i wgrywają je samodzielnie na kupowane "gołe" dekodery od ESU i stąd producent dekoderów nie ma tych dźwięków w swojej ofercie?
 

pociąg

Aktywny użytkownik
Reakcje
124 1 0
#49
Jak tylko znajdę więcej wolnego czasu, nagram prezentację. Nie znam szczegółów pochodzenia dźwięków, ale zakładam chyba słusznie, że podobnie do dźwięków ET21, które kupiłem chwilę wcześniej w DCC24, autorem jest Pan Karol :cool:
Zarówno dźwięki do ET21 jak i te do Skody 163 bardzo przypadły mi do gustu. Jednak nie porównywałem z fabrycznymi, nie wiem które będą bliższe oryginałowi. Może ktoś zechce wykonać prezentację dźwięków z dekoderem fabrycznie instalowanym w Skodzie 163?
 

pociąg

Aktywny użytkownik
Reakcje
124 1 0
#51
Ostatecznie udało mi się nagrać prezentację. Niestety dźwięk nagrał się dość cicho, obraz z racji słabego światła również przeciętny. Na ten moment nic więcej nie jestem w stanie zaproponować, ale koniec końców obiecuję poprawić prezentację w lepszych warunkach.
 

ignacy500

Znany użytkownik
Reakcje
629 18 0
#53
Mam dylemat, bo jest to piękny model i kusi, by go nabyć.
Czy mógłby ktoś proszę doradzić, czy w rzeczywistości ten egzemplarz "ciągał" coś innego niż tylko składy PR (oczywiście w latach 2013-2015)?
Problem polega na tym, że nie chciałbym kompletować wagonów PR, a jednocześnie zbudować w miarę realistyczny skład. Czy jest jakiś cień szansy?
Dzięki.
 

Kudlaty

Aktywny użytkownik
Reakcje
683 22 1
#57
Ja też szukałem dla tej lokomotywy innego przeznaczenia niż do składów typu IR ale niestety nie znalazłem. Wydaje mi się że trzeba posiadać wagony PR aby to było powiedzmy poprawne. Ja loka nabyłem drogą kupna bo jest co tu dużo mówić ładny.
 

pociąg

Aktywny użytkownik
Reakcje
124 1 0
#60
Gwoli ścisłości - lista funkcji pochodzi z pliku dźwiękowego jaki zakupiłem w DCC24. Nie wiem, czy pokrywają się 1 do 1 z tymi, które zawarte są w modelu z fabrycznie instalowanym dekoderem dźwięku.
 

Podobne wątki