• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ACME - modele lokomotyw serii 163

am-70

Znany użytkownik
Reakcje
5.749 102 1
#1
Jako, że w dniu dzisiejszym pojawiła się informacja o nowości od ACME w postaci modelu lokomotywy 163 044-1 Przewozy Regionalne "Marysia" (90191), wydaje mi się zasadne utworzenie oddzielnego wątku poświęconemu temu zagadnieniu.

Na dobry początek kilka zdjęć znalezionych w internecie:

acme-cd-vi-163-044-1-przewozy-regionalne-marysia (4).jpg
acme-cd-vi-163-044-1-przewozy-regionalne-marysia (3).jpg
acme-cd-vi-163-044-1-przewozy-regionalne-marysia (1).jpg
acme-cd-vi-163-044-1-przewozy-regionalne-marysia (2).jpg
acme-cd-vi-163-044-1-przewozy-regionalne-marysia.jpg


Źródło: drim.pl
 

krzy.lok

Znany użytkownik
Reakcje
459 15 0
#3
Zastanawiam się czy kupić ten model. Pytanie do kolegów z większą wiedzą od mojej. Czy ten model jest dobrze odwzorowany względem oryginału, czy też posiada jakieś uchybienia i nieścisłości?
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.140 442 105
#6
Mnie najbardziej zastanawiają wózki w tym modelu. Wydają się niezwykle ubogie. Czy ktoś kto ma model tej lokomotywy wydany wcześniej robił porównanie z oryginałem ?
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#7
Mnie najbardziej zastanawiają wózki w tym modelu. Wydają się niezwykle ubogie. Czy ktoś kto ma model tej lokomotywy wydany wcześniej robił porównanie z oryginałem ?
I bardzo dobrze, oryginał tak trochę ma i model. Na szczęście. Nie chcę więcej przeżywać takiego horroru jak z Traxxem Lotosu, jeśli chodzi o detale na wózkach. Model ten ma szansę dobrze jeździć na makiecie.
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#9
Czy w prawdziwym modelu tej lokomotywy też nie ma klocków hamulcowych po drugiej stronie koła? Z zamieszczonego zdjęcia oryginału tego nie można stwiedzić.
1662658119595.png


W poprzednich edycjach też tak było:
1662658380518.png
 

Rozjazd

Znany użytkownik
Reakcje
1.950 133 7
#13
Na tym zdjęciu jednak są widoczne.
Tak, tak. Chodziło mi tylko o rysunkek. Zakładam, że rysunek jest niekompletny i zawiera tylko główne elementy. Mogło też być tak, że piasecznicy nie były montowane w każdym kraju.
A tu kolejny zdjęcia podobnego egzemplarza, bardzo dobrze widać węże piasecznicy i brak kloców:
1662659539413.png

1662659712678.png


Być, może dobrze, że piasecznice nie będą w modelu, bo musiałyby być bardzo filigranowe i z pewnością szybko by odpadły. Może w częściach dodatkowych, w przypadku wstawienia do gabloty?
 
Ostatnio edytowane:

sarycz

Nowy użytkownik
Reakcje
1 0 0
#14
Wg opisu, model wymaga dekodera 21 PIN MTC. Czy szanowni Forumowicze orientują się, czy Acme toleruje jakiś konkretnych producentów, czy to nie gra roli? Zaznaczam, że interesuje mnie wersja bez dźwięku. Nigdy nie miałem modelu tej firmy, a ta pozycja bardzo mnie zainteresowała.
Dziękuję z góry.
 

Podobne wątki