• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny ROBO - modele wagonów standardu Y - typu 104A/110A/111A/112A/113A/609A/209C

PingwinRico

Znany użytkownik
Reakcje
4.452 27 2
A ja pozwolę sobie wkleić wiadomość z innego wątku. :gwizd:

https://forum.modelarstwo.info/threads/kolor-dachów-w-modelowych-wagonach-osobowych.62042/page-2

W latach 80 tych nigdy nie spotkałem się z oliwkowymi dachami w wagonach 209C, ale Andrzej Etmanowicz opisując tą serię w Świecie Kolei 5 i 6/2023 wspomina ,że były też z dachami oliwkowymi. Ale w tych modelach jest poważniejsza niezgodność z oryginałem. Chodzi o wysokość poręczy. W modelach poręcze przy drzwiach rozsuwanych są za wysokie. W oryginalnych wagonach nad poręczami była okrągła zaślepka zamka. Nad drzwiami była dodatkowa rynienka. Porównajcie zdjęcia.
280010-pkp-209c-stacja-szczecin (5).jpg


0129 wagon bagazowy Ds 80021 003.jpg


0129 wagon bagazowy Ds 80021 008.jpg
Czy drzwi przesuwne w czasie eksploatacji ulegały zmianom czy okna w modelu w tych drzwiach są za małe?

Robo.jpg
 

RMP

Aktywny użytkownik
Reakcje
672 20 0
W jednym w filmików Pan Robert wspomina, że planuje wydać Ex Czartoryski (z tego co wiem to w malowaniu "Papuga") oraz Ex Warta.
Pytanie do zorientowanych kolegów czy w składzie Ex Warta były wagony oliwkowe z kremowym pasem?
Pytam bo kiedyś w rozmowie z Panem Robertem padła zapowiedź wydania wagonów Y właśnie w takim malowaniu.
 

grosiszcze

Znany użytkownik
Reakcje
1.241 221 2
Pytanie do zorientowanych kolegów czy w składzie Ex Warta były wagony oliwkowe z kremowym pasem?
Tak jeździły takie wagony w składzie Warty i Lecha. W 1987 roku HCP wyprodukował kilkanaście wagonów typu 111Aw i 112Am pomalowanych w barwy oliwkowe z kremowym pasem pod oknami. W 1988 roku najprawdopodobniej została wyprodukowana kolejna partia wagonów 111Aw w takim samym malowaniu.
1724884572878.jpg
 

Engineer

Aktywny użytkownik
Reakcje
676 53 1
Tak jeździły takie wagony w składzie Warty i Lecha. W 1987 roku HCP wyprodukował kilkanaście wagonów typu 111Aw i 112Am pomalowanych w barwy oliwkowe z kremowym pasem pod oknami. W 1988 roku najprawdopodobniej została wyprodukowana kolejna partia wagonów 111Aw w takim samym malowaniu.
Zobacz załącznik 1071846
Takie wagony jeździły także w innych expresach, np. Górnik z Gliwic, Beskidy, Ondraszek z Bielska Białej - do Warszawy.
 

przemas22223

Aktywny użytkownik
Reakcje
121 16 3
Engineer

W drugiej połowie lat 80 tych z tego co Ja pamiętam takie wagony tez jeździły na pociągu Ex Chrobry który w tym czasie jeździł z ominięciem Poznania z EP08 ze Szczecina do Warszawy 8102 / 1803 taki był numer tego pociągu. 6 wagonów drugiej klasy, Bar i trzy jedynki.
 

Kamilb

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.245 32 6
Tak jeździły takie wagony w składzie Warty i Lecha. W 1987 roku HCP wyprodukował kilkanaście wagonów typu 111Aw i 112Am pomalowanych w barwy oliwkowe z kremowym pasem pod oknami. W 1988 roku najprawdopodobniej została wyprodukowana kolejna partia wagonów 111Aw w takim samym malowaniu.
Zobacz załącznik 1071846
na tym zdjęciu raczej zielone są (z resztą w głębi jest czerwona jedynka)
 

DieselPower

Znany użytkownik
Reakcje
2.323 466 107

Nie no, Pan ROBO już przeszedł samego siebie w wymyślaniu bredni. Wagonom 113A PKP Intercity nie myto dachów bo nie było odpowiednich maszyn i dlatego wagony te miały brązowe dachy? Zanim coś Pan ROBO powie powinien zweryfikować swoje mądrości z kim kto ma kontakt z rzeczywistością...
 

PP1970

Znany użytkownik
Donator forum
Reakcje
3.078 87 0
Nie no, Pan ROBO już przeszedł samego siebie w wymyślaniu bredni. Wagonów 113A PKP Intercity nie myto dachów bo nie było odpowiednich maszyn i dlatego wagony te miały brązowe dachy? Zanim coś Pan ROBO powie powinien zweryfikować swoje mądrości z kim kto ma kontakt z rzeczywistością...
Zaciekawiłeś mnie. Możesz zacytować wypowiedź pana Robo na ten temat?
 

Podobne wątki