• Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Model fabryczny PIKO - modele lokomotyw serii SU42/SM42/SP42

jafrap

Znany użytkownik
Reakcje
8 0 0
Bardzo ładna. Chętnie bym łyknął - ale jestem zmuszony sobie odpuścić 1083 bo się na razie wykasowałem :( Wolałbym teraz coś ze wschodniej DOKP. Ale się pewnie nie doczekam. Na razie SP42-071 i SM42-865 muszą wystarczyć. Ale trzeba przyznać, że stonka w oliwkowym malowaniu i z czerwonymi tabliczkami smacznie wygląda - nawet nie wiem czy nie smaczniej niż w jasnej zieleni i czarnymi tabliczkami. Gdyby jeszcze PIKO strzeliło w tej SM42-1083 białe obwódki reflektorów i czerwone akcenty w podwoziu jak w oryginale to było by super. Ale nie ma co się czepiać - porównując fotki modelu i prawdziwej i tak jest fajowo - Zawsze można sobie samemu domalować ;)
Ciekawe jakich numerów poza już oficjalnie znanymi planami można się jeszcze będzie spodziewać w kolejnych "rzutach" zanim produkcja modelu wygaśnie. W każdym bądź razie ja - jakby co - odkładam kaskę. A nuż....
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
Mała wariacja na temat stonki Intercity ;)
Przetarg na modernizację 11 sztuk SM42 IC jest w toku ... Występuje bardzo duże prawdopodobieństwo, że część z nich będzie posiadała nową ramę, taką jaką mają modele Piko ;) Padło zapytanie czy w związku z tym nie zrobimy takiego oto modelu widocznego na poniższych zdjęciach...

Klient zlecił - my zrobiliśmy.

To nie są żadne kalkomanie ... Kalkomaniom mówimy stanowcze NIE! ;)
Takich modeli na razie są tylko 3 sztuki ... Nie wykluczamy ponownego 'rzutu' jak znajdą się wśród Was chętni na przeróbkę.

P1000244a-vert.jpg
P1000249-vert.jpg
P1000250-vert.JPG
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
Występuje bardzo duże prawdopodobieństwo, że część z nich będzie posiadała nową ramę, taką jaką mają modele Piko ;)
Możesz rozwinąć o co chodzi? Bo albo ja nie kumam, albo Ty napisałeś masło maślane. Nowa rama, ale nie nowa? Znaczy co?

A swoją drogą ładne to logo to może i jest, ale z tego co widzę na fotkach oryginału, to jest to czysta fikcja.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
844 77 5
Możesz rozwinąć o co chodzi? Bo albo ja nie kumam, albo Ty napisałeś masło maślane. Nowa rama, ale nie nowa? Znaczy co?

A swoją drogą ładne to logo to może i jest, ale z tego co widzę na fotkach oryginału, to jest to czysta fikcja.
Chodzi o ostoję w SM z drugiej partii produkcyjnej. Dokładnie jak w modelu Piko. Nie wiemy, jakie numery będą zmodernizowane. Być może akurat ten też.;)
 

Uriel

Znany użytkownik
Reakcje
17 0 0
Możesz rozwinąć o co chodzi? Bo albo ja nie kumam, albo Ty napisałeś masło maślane. Nowa rama, ale nie nowa? Znaczy co?

A swoją drogą ładne to logo to może i jest, ale z tego co widzę na fotkach oryginału, to jest to czysta fikcja.
Jakbym napisał słowo 'nowa rama' w cudzysłowie to by może było bardziej zrozumiałe ;)
Odkąd pamiętam to na forum w temacie "Stonek" Piko padają określenia "stara" i "nowa" rama odnośnie modelu i oryginału.

... ale myślę, że Zbyszek dobrze wyjaśnił temat:
Chodzi o ostoję w SM z drugiej partii produkcyjnej. Dokładnie jak w modelu Piko. Nie wiemy, jakie numery będą zmodernizowane. Być może akurat ten też.;)

Co do fikcji - nie ma co ukrywać ;) Na razie tylko jedna prawdziwa SM42 (na "starej ramie") jeździ z dużym logo na przedziale.

Po modernizacji 11 sztuk SM42, które zleciło Intercity, to się na pewno zmieni ;)


p.s. - tak ogółem to chyba powinna być ostoja, a nie rama... kiedyś był dość głośny temat o tym na forum ;)
 

CoCu

Znany użytkownik
Reakcje
1.921 119 22
Przetarg na modernizację 11 sztuk SM42 IC jest w toku ... Występuje bardzo duże prawdopodobieństwo, że część z nich będzie posiadała nową ramę, taką jaką mają modele Piko
Po Twoich wyjaśnieniach zakumałem że chodzi o modernizację prawdziwych lokomotyw. Zamieściłeś fotki modeli, napisałeś o tej konwersji kilka słów i się tym zasugerowałem, myśląc że jak piszesz "Przetarg na modernizację 11 sztuk SM42 IC jest w toku" masz na myśli modele jakie macie akurat "na tapecie". Nie raz przecież zwykło się na forum o modelach pisać jak o prawdziwych lokomotywach. I w takim kontekście jak ja to zrozumiałem, wychodziło masło maślane. :)
 

Bronco_Billy

Znany użytkownik
Reakcje
1.358 18 1
Po Twoich wyjaśnieniach zakumałem że chodzi o modernizację prawdziwych lokomotyw. Zamieściłeś fotki modeli, napisałeś o tej konwersji kilka słów i się tym zasugerowałem, myśląc że jak piszesz "Przetarg na modernizację 11 sztuk SM42 IC jest w toku" masz na myśli modele jakie macie akurat "na tapecie". Nie raz przecież zwykło się na forum o modelach pisać jak o prawdziwych lokomotywach. I w takim kontekście jak ja to zrozumiałem, wychodziło masło maślane. :)
dokładnie tak samo to wczoraj zrozumiałem i zacząłem wypytywać Urielowe ZNTK kiedy będzie wersja na starej ostoi :)
 

Bynio

Znany użytkownik
Reakcje
125 2 0
piękna ,podejrzewam że w przeciwieństwie IC i PR rozejdzie się natychmiast ,a na allegro ceny będą dorównywać SP
Witam
Proszę zwrócić uwagę, że w tym roku ukaże się jeszcze SP42 w ciemnozielonym/oliwkowym malowaniu.
Jeżeli w dalszym ciągu będzie takie duże zainteresowanie lokomotywą SM/SP42 to na przyszły rok możemy zwiększyć plan produkcyjny i dołożyć dodatkowo dwie lokomotywy tak, żeby zaproponować :
- dwie lokomotywy SM42 ciemnozielona/oliwkowa na kwiecień i jasnozielona na listopad,
- dwie lokomotywy SP42 jasnozielona na luty i ciemnozielona/oliwkowa na październik.
To tylko zależy od popytu. Będziemy bardzo wdzięczni za informacje i opinie na ten temat.
Pozdrawiam
 

Podobne wątki